למה כדאי להשקיע בפוליסות חיסכון פרטיות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שיווק מוצרים פיננסיים ללקוחותינו, בנוסף לשיווק תוכניות הביטוח המסורתיות, והענקת שירות מקצועי, מקיף ומתקדם לאנשים שמאמינים בנו, יעניקו לנו מיתוג, הערכה ותפישה כי סוכן הביטוח מלווה את התא המשפחתי בכל המישורים הכלכליים והביטוחיים.

לכן בכל שבוע, באמצעות מדור זה, נאיר לכם זוויות שונות על סוגי המוצרים, השונה והשווה בין הגופים הפיננסים השונים בשוק, היתרונות הכלכליים הגלומים במוצרים, דרכי שיווק, פתרונות מס ועוד. אז במה מתחילים? בפוליסות חיסכון פרטיות, כמובן – כי זה העתיד.

פוליסת החיסכון הפרטית היא תוכנית חיסכון והשקעה שמשווקות חברות הביטוח. למעשה, זו פוליסת חיסכון המציעה מגוון מסלולי השקעה, ממסלולים סולידיים המשקיעים במק“מים ובאגרות חוב ממשלתיות ועד למסלולים עם רמת סיכון גבוהה יותר, כמו מסלולים מנייתיים.

רמת הנזילות של החיסכון גבוהה ואפשר למשוך את הכסף תוך כמה ימים בודדים, בהתאם לתנאים של החברות השונות. אפשר להפקיד סכום חד פעמי מינימלי של כמה אלפי שקלים, או לחלופין להפקיד לחיסכון באופן שוטף מדי חודש בחודש סכום של כמה מאות שקלים. סכום ההפקדה החודשי המינימלי מתחיל מ-300 שקל בחודש.

החיסכון מתאים למי שמעוניין להשקיע סכומי כסף חד פעמיים ולמי שמחפש חיסכון שוטף ארוך טווח, כמו חיסכון לבר מצווה או ללימודים גבוהים, במסלולי השקעה אטרקטיביים, כי היום תוכניות החיסכון בבנקים נותנות ריבית השואפת ל-0%.

חלק מהפוליסות מאפשרות להפקיד סכום חד פעמי במסלולי השקעה מגוונים ולהפריש ממנו קצבה חודשית, מוצר שעשוי להתאים לפנסיונר, למשל, שבבעלותו נכסים פיננסיים שהוא מעוניין להמיר לטובת הכנסה חודשית נוספת.

בחלק מהפוליסות אפשר להוסיף לחיסכון גם כיסויים ביטוחיים שונים, כמו ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה ומחלות קשות. לדוגמה, הורה שפותח פוליסת חיסכון לילדיו עד גיל 21, יוכל להבטיח שגם אם יאבד את כושר עבודתו או יחלה במחלה קשה תמשיך חברת הביטוח להפקיד את הסכום שנקבע לתוכנית החיסכון עד תום התקופה.

אפשר לתמצת את יתרונותיהן של פוליסות החיסכון בחמש נקודות עיקריות:

נזילות

הכספים המושקעים בתוכנית זו ניתנים למשיכה בכל עת, ללא כל מגבלה וללא כל עלות. ניתן לבצע הפקדות חד פעמיות נוספות לאותה תוכנית, וכן להפקיד סכומים חודשיים משתנים.

התאמה אישית

אפשר לבחור באופי ניהול החיסכון באמצעות מגוון מסלולי השקעה, אפשר לשלב ולעבור בין המסלולים השונים, ובכך ליצור שילוב אישי המתאים לך. אין עלות מעבר בין המסלולים ואין כל מגבלה. ישנן חברות המאפשרות לבצע את המעבר באמצעות האינטרנט. אישור המעבר נשלח ב-SMS ומבוצע על פי הבקשה של הלקוח.

דמי ניהול

העלות היחידה היא דמי הניהול המוסכמים הנגבים מכספי הצבירה ונקבעים על פי חוזה קבוע וידוע מראש. אין עמלות קניה ומכירה, אין דמי שבירה, אין דמי משמרת, אין דמי הפצה או כל עמלה נסתרת אחרת. חישוב מס בעת פדיון המעבר בין מסלולי ההשקעות אינו מהווה ”אירוע מס“. מס רווחי הון ישולם רק בעת משיכה חלקית או משיכה מלאה של הכספים בתוכנית. דמי הניהול ינועו בין -1% 2%, לפי הסכום המושקע.

התחייבות חוזית בפוליסות החיסכון קיימת התחייבות חוזית של חברות הביטוח כלפיך, כך שמובטח לך כי דמי הניהול הינם קבועים ולא ישתנו במהלך התוכנית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email