למרות ההתנגדויות – שכרו של אייל לפידות אושר

באסיפת בעלי המניות של שיכון ובינוי הוחלט לאשר את שכרות של המנכ"ל הנכנס; לפידות יקבל חבילת תגמול בעלות שנתית כוללת של כ־21 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

באסיפה הכללית של חברת שיכון ובינוי, שהתקיימה בתחילת השבוע, אושרה חבילת התגמול למנכ"ל הנכנס אייל לפידות (עד לאחרונה מנכ"ל הפניקס) בעלות כוללת שנתית של כ־21 מיליון שקל בשנה ל־5 שנים. האישור הושג ברוב של 66% מבעלי מניות המיעוט בחברה, מול שליש שהתנגדו.

אייל לפידות | צילום: פביאן קולדורף

נגד תנאי העסקת לפידות הצביעו קבוצת הביטוח הראל, המחזיקה בכ־5% ממניות שיכון ובינוי ובתי ההשקעות מיטב דש ופסגות. בעד הצביעו חברות מגדל, מנורה, הקרן הזרה ארטמיס עם החזקה של קרוב ל־9% מההון, בית ההשקעות מור ואגודה ניר שיתופי המזוהה עם הקיבוצים. הפניקס ואקסלנס תמכו גם הן בשכרו של לפידות אבל קולותיהן לא ייחשבו בשל סימונן כ"נגועים", וכך גם במקרה של כלל ביטוח שהצביעה נגד.

לעומת זאת, לא הושג הרוב הנדרש לתנאי התגמול של היו"ר תמיר כהן ושל המנכ"ל היוצא, משה לחמני, ולפיכך הם יידרשו להפחתת השכר המבוקש ואישורו באסיפה שתידחה למועד מאוחר יותר. עלות שכרו השנתית של כהן הוערכה בכ־13 מיליון שקל עבור 85% משרה, ולחמני היה אמור לקבל מענק פרישה בעלות מוערכת של יותר מ־12 מיליון שקל בשנת 2019.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email