למרות המאבקים: שגיא יוגב נבחר למנכ"ל מגדל ביטוח

המחלוקת בין בעלי השליטה לבין יו"ר מגדל על זהות המועמד גרמה לעיכוב בקבלת ההחלטה • הממונה ברקת הורה לדירקטוריון להתערב בכדי למנוע פגיעה בניהולה התקין של החברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירקטוריון מגדל ביטוח בחר ביום חמישי שעבר בשגיא יוגב למנכ"ל החברה החדש במקומו של רן עוז שעוזב לטובת תפקיד מנכ"ל ישראכרט. יוגב כיהן עד לפני מספר חודשים כמשנה למנכ"ל ומנהל החטיבה לביטוח כללי בהראל חברה לביטוח, ונחשב בעל ידע מקצועי רחב וניסיון ניהולי רב שנים.

יוגב היה המועמד המועדף על יו"ר מגדל ביטוח יפתח רון-טל; אך לא זה של בעלי השליטה בקבוצת מגדל שלמה אליהו. אליהו העדיף את רונן אגסי, המשנה למנכ"ל בנק לאומי, אך האחרון הודיע לאליהו כי לא יתמודד על התפקיד, ולמרות ניסיונות שכנוע מצדו של אליהו, אגסי לא חזר מהודעתו.

שגיא יוגב. צילום: יונתן בלום

בכך תמו הדרמות שטלטלו את מגדל בשבועות האחרונים סביב מינוי מנכ"ל למגדל ביטוח. הליך בחירת המנכ"ל לווה בוויכוחים ומאבקים מתוקשרים בין רון-טל, שאף עמד בראש ועדת האיתור למנכ"ל, והעדיף את יוגב ואת ידין ענתבי על פני אגסי, לבין שלמה אליהו שמאוד רצה את אגסי.

פעלו ללא דיחוי 

להחלטת הדירקטוריון קדם מכתב חריף של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, שבו הורה לחברי הדירקטוריון "לפעול ללא דיחוי" למינוי המנכ"ל.

ברקת פנה לדירקטוריון ביום שלישי שעבר, לאחר פרסומים לפיהם הוקפא הליך מינוי מנכ"ל מגדל בשלב זה. ברקת הסביר במכתבו לחברי הדירקטוריון כי "מדובר בחברה המתמודדת עם חוסר יציבות ניהולית מזה זמן, ועזיבתו הצפויה של המנכ"ל המכהן המחייבת מינוי מנכ"ל חדש במועד אשר יאפשר הליך חפיפה ולמידה מסודר של המנכ"ל הנכנס עם המנכ"ל היוצא".

הממונה הזהיר כי "בנסיבות האמורות, השהיה או עיכוב בהליך איתור ומינוי מנכ"ל לחברה עלולים לפגוע בניהולה התקין של החברה. משכך, מצופה מכם לפעול ללא שיהוי למינויו של מנכ"ל לחברה בהליך מסודר ושקוף, תוך מתן משקל ראוי והתייחסות מנומקת להמלצת ועדת האיתור אשר הוקמה על ידי החברה".

הלחץ של הממונה עשה את שלו, ועדת האיתור התכנסה באותו יום. שלמה אליהו ביקש 48 שעות כדי לנסות לשכנע את אגסי להתמנות לתפקיד, אך כאמור אגסי לא השתכנע. בצהרי יום חמישי שעבר התכנס הדירקטוריון ובחר ביוגב, וחברת מגדל מיהרה להוציא הודעה לפיה שלמה אליהו תומך בהחלטה לבחור בו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email