למרות ההתנגדויות – הממונה על שוק ההון אישר רישיון סוכנות ביטוח ל"מקס"

הרישיון לחברת כרטיסי האשראי אושר למרות התנגדותם הנחרצת של חברי ועדת הכספים ולשכת סוכני ביטוח. רוזנפלד: "לא הופתעתי. הציבור ייפגע חד משמעית; נעבור לשלבים הבאים של המאבק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, חתם היום על רישיון סוכנות ביטוח לחברת כרטיסי האשראי "מקס", למרות ההתנגדות של ועדת הכספים של הכנסת, חברי כנסת וארגוני עצמאים ולאחר מאבק בלתי מתפשר של לשכת סוכני ביטוח.
הבוקר מכנסת הלשכה דיון דחוף כדי לשקול את צעדיה. לא מן הנמנע שהלשכה תפנה לצעדים משפטיים ותגיש בג"צ בנושא.

מרשות שוק ההון נמסר כי הרישיון נחתם לאחר תהליך בדיקה מקיף שביצע צוות מיוחד של רשות שוק ההון. הצוות בחן בשנה האחרונה את בקשת הרישיון, תוך בדיקה ואתגור של התוכנית העסקית שהוגשה לרשות וכדי לוודא שכניסת החברה לשוק הביטוח, תגביר את התחרות ותעניק ערך מוסף לציבור המבוטחים.

נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: שלומי דעי
 לא תוכל להשתמש במידע הקיים אצלה, למעט פרטי לקוח

עוד נמסר, כי רשות שוק ההון הקפידה על יצירת מתווה שיאפשר את פעילות החברה תוך קביעת איזונים ראויים לגבי השימוש במידע והגברת האובייקטיביות של סוכנות הביטוח. כך למשל, סוכנות הביטוח תעבור לעבוד במודל של סוכן אובייקטיבי באופן מדורג, כך שתקבל עמלה אחידה לאותו מוצר ביטוח ותעבוד עם מספר רב של חברות ביטוח.

בשלב הפעילות הראשון, סוכנות הביטוח לא תוכל לשווק מוצרים בתחום חיסכון ארוך טווח וביטוחי בריאות (למעט ביטוח נסיעות לחו"ל). בנוסף, עד לתחילת פעילותה במודל של סוכן אובייקטיבי, הסוכנות לא תוכל להשתמש במידע הקיים בחברת מקס פיננסים, למעט פרטי לקוח.

 בשלב ראשוןביטוח כללי ונסיעות לחו"ל

סוכנות הביטוח תתמקד בענפי הביטוח הכללי וביטוחי הנסיעות לחו"ל. השירותים יאפשרו ללקוחות ליהנות ממגוון רחב של מוצרי ביטוח שיותאמו לצרכיהם האישיים ובכך ליצור ערך למבוטחים, תוך הפחתת העלויות למבוטחים וחווית שירות גבוהה.

לדברי ברקת: "אחרי תקופה ארוכה סיימנו תהליך מקיף ונתנו היום אישור לכניסתה לראשונה של חברת כרטיסי אשראי לענף התיווך בביטוח. אנו מאמינים שיש למהלך הזה יכולת לקדם תחרות אמיתית לטובת ציבור המבוטחים.

"כניסתן של חברות כרטיסי האשראי תוביל להערכתנו להגברת התחרות בענף הביטוח, לקידום החדשנות ולשיפור בשירות הניתן למבוטחים. יצרנו תנאים שיאפשרו כניסה מדורגת ומידתית תוך זהירות ראויה. בפרט, בטווח הארוך בו יפעלו סוכנויות הביטוח על פי מודל הסוכן האובייקטיבי שיהיה מחויב אך ורק ללקוחות ולא לחברות ביטוח המשלמות עמלה גבוהה יותר".

נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, אמר בתגובה: "ההחלטה לא הפתיעה, ברקת היה ממוקד מטרה וכפי שציין מעל כותרות העיתונים קיבל החלטתו מזמן, השימוע ושאר התהליכים שנעשו מטעם הרשות היו רק למרעית עין, הציבור ייפגע באופן חד משמעי וזאת אמרו לו גם מובילי הדעה בישראל וגם נבחרי הציבור. עודף הסמכויות המצויות בידי ממונה צריך להדאיג כל אזרח. לכן אנחנו לא נעצור כאן ונעבור לשלבים הבאים של המאבק.

"בשעה 11.00 בבוקר כינסתי את צוות הפעולה שלנו לבחון ולהחליט על המשך הצעדים, נפעל בכל המישורים והכלים העומדים לרשותנו, עוד רחוקה המילה האחרונה בנושא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email