למרות מתקפת הסייבר – האוצר ימשיך את ההתקשרות עם שירביט

החברה זכתה במכרז ביטוח רכב עובדי המדינה. עובדים יוכלו לבטל פוליסה שרכשו ללא עלות ולבטח הרכב בחברה אחרת. מנכ"ל שירביט מודה לסוכני החברה על התמיכה בה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר בדיקה של אגף החשב הכללי באוצר הוחלט להמשיך את ההתקשרות מול חברת שירביט,  הזוכה העיקרית במכרז החשכ"ל לביטוח רכב עובדי המדינה לשנת 2021, זאת למרות אירוע הסייבר ודליפת המידע שהתרחש לאחרונה בחברה. החברה תבטח למעלה מ-30 אלף רכבים, ובסך הכל 65% מכלי הרכב של העובדים (כולל ביטוח צד ג' בלבד). ב-35% הנותרים זכתה הראל ביטוח. 

מהאוצר נמסר כי ועדת המכרזים באגף החשב הכללי קיימה סדרת התייעצויות ובשל העובדה שרשות שוק ההון התירה לחברה להמשיך ולספק שירותים בתחום הביטוח ללקוחותיה וללקוחות פוטנציאליים, החליטה הוועדה על המשך ההתקשרות מול חברת שירביט.

צביקה ליבושור מנכ״ל שירביט. צילום: באדיבות המצולם

באוצר מציינים כי עובדי המדינה אינם מחויבים לבטח את רכבם הפרטי אצל חברות הביטוח שזכו במכרז, ובכלל זה אצל חברת שירביט. עובדי המדינה רשאים לבטח את רכבם בכל חברת ביטוח לבחירתם, כאשר השתתפות המדינה בביטוח רכבם תהיה בשיעורים שבין 92% ל- 100%, לפי הכללים הנהוגים.

כמו כן, מובהר על ידי החשכ"ל כי עובדים שכבר הסדירו את ביטוח רכבם לשנת 2021 בחברת שירביט, רשאים לבטל את הפוליסה ללא עלות ולבטח את רכבם בחברת ביטוח אחרת לפי בחירתם, בהתאם לתנאים האמורים.

האתר חזר לפעול

בתגובה, מסר מנכ"ל שירביט צביקה ליבושור: "שירביט מבטחת את עובדי המדינה כבר 15 שנה ואנו מודים לסוכנינו הנאמנים ולמשרד האוצר על האמון שהם מביעים בנו שוב ושוב. היכולות הגבוהות והחוסן הפיננסי הם שאפשרו לשירביט לעמוד איתן מול התוקפים, להמשיך לתת שירות תוך כדי המתקפה ולשוב לפעילות מלאה בתוך זמן קצר".

החברה העלתה ביום ראשון את האתר החדש והמאובטח שלה, שמצטרף לפעילות הביטוחית המלאה של החברה שנמשכה מסביב לשעון: הנפקת פוליסות, תשלום תביעות ומענה מתוגבר במוקדי השירות.

"מתקפות הסייבר ימשיכו ללוות את המשק הישראלי בשנים הקרובות, וכבר כיום ידוע על חברות רבות בענף הביטוח ובתעשייה כולה שנמצאות תחת איום דומה. חובתנו להתמודד, להגן ולא לחסוך במשאבים כדי להביא את מיטב המומחים ולא להיכנע לאיומי סחיטה", אמר ליבושור.

"קיבלתי עשרות פניות מסוכני ביטוח שחיממו את ליבי, אנחנו מרגישים שהעמידה האיתנה שלנו זכתה להערכה ושהיום כולם מבינים שאסור להיכנע לטרור הסייבר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email