לנצח ולהישאר בנאדם

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ מדבר על הקשיים שבדרך, על ההצלחות שהושגו, ומסכם את התקופה האחרונה. אברמוביץ: "לשכת סוכני ביטוח בנתה בקדנציה החולפת לובי פוליטי חזק, משמעותי ודומיננטי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכנות וסוכנים יקרים,

לנצח ולהישאר בנאדם" זה לא משפט לקמפיין, " זוהי דרך חיים שכל מי שרוצה להוביל ולהנהיג ציבור חייב לאמץ ולחבק. בשבועות הקרובים סוכנות וסוכני הביטוח יידרשו לבחון את המועמדים לנשיאות הלשכה, להאזין לתוכניותיהם לעתיד, לקרוא את מצעיהם ולבדוק את השקפת עולמם. מי שיזכה להיבחר לתפקיד נשיא הלשכה יקבל מסורת של 80 שנות אתוס מקצועי.

סוכן ביטוח הינו מקצוע מכובד ויוקרתי שמעסיק אלפי משפחות בישראל. מדובר באלפי משפחות שבנו עסקים מצליחים, העבירו אותם לדור ההמשך, ומסתכלים בגאווה על המקצוע שלהם, על הלשכה שמאגדת אותם והפכה להיות להם לבית ולקהילה. בימים האחרונים מערכת הבחירות הגיעה למקומות ומחוזות רעים.

חלק מהמועמדים מוצאים את דרכם במרוץ הזה תוך כדי פירוק הבית המשותף שלנו. הבית הזה מורכב מלבנים־לבנים, כשמאחורי כל לבנה עומד אדם אשר משקיע שעות וימים בהתנדבות מלאה ובהקרבה אישית שאין דומה לה. אלה שבוחרים להכות בחומות הבית באמצעות השמצות סרק, לא פוגעים בחומות סגורות, הם פוגעים בבני אדם, בחברים למקצוע ואף חברים אישיים. אין מקום בלשכה שלנו לאנשים שיורים בתוך הנגמ"ש.

אותם משמיצים טוענים שהלשכה מאבדת את העשתונות במלחמתה למען הסוכנים. תרשו לי לומר באופן חד וברור, כאשר הלשכה דורשת ממנכ״לי חברות הביטוח לעמוד בהוראות חוק של תשלום תגמול לסוכן שלא מתוך זיקה לדמי הניהול, זוהי מלחמה על הבית. זוהי מלחמה על פרנסתם של הסוכנים. לשכת סוכני ביטוח בנתה בקדנציה החולפת לובי פוליטי חזק, משמעותי ודומיננטי.

העדות לעוצמתה של הלשכה בזירת הממשל והכנסת היא כמות ואיכות השרים וחברי הכנסת שפוקדים את הלשכה ואת כנסיה, את אירועי הסניפים והמחוזות, חקיקה שלנו שמתקדמת בשיתוף פעולה מלא של ועדות הכנסת, וחקיקה נגדנו שנבלמת. זוהי עוצמה. לשכת סוכני ביטוח כיום היא הלשכה המקצועית המובילה בישראל, יעידו על כך ראשי הלשכות שבאים ללמוד ולהשתלם אצלנו איך בונים מערך תקשורת, מערך קשרי ממשל ומערכת תקשורת פנים – האם כל זה לא נחשב בעיני אלה שבוחרים להרוס את הבית שלנו וקוראים לנו פשיטת רגל ואיבוד עשתונות כחלק מתעמולת בחירות זולה?

כלל ראשון למי שמבקשים לעצמם את המחר ואת העתיד היא הכרה בעשיית ההווה והאתמול. לפניי בתפקיד כיהנו נשיאים, ראשי מחוזות וועדות שלא רק קידמו את הלשכה – הם כתבו מורשת. כשנכנסתי לתפקיד ידעתי שמשימתי הראשונה היא לכבד אותם ולהמשיך את דרכם, להעצים אותם ולהשתדל להיות ראוי לתפקיד הזה. לכך אני מצפה מהטובים שבפעילים שלנו המבקשים את אמונכם. האמון הזה אינו מובן מאליו. את האמון הזה צריך להרוויח ביום שלפני הבחירות וביום שאחרי הבחירות.

אברמוביץ. "סוכן ביטוח הינו מקצוע מכובד ויוקרתי שמעסיק אלפי משפחות בישראל"

מי שמבקש בשבילו את התפקיד, יידע שהוא עושה הקרבה אישית גדולה ועליו לשלם מחיר אישי ופרטי שקשה לכמת במילים ובזמן. ימים ארוכים ולילות מתישים בפיקוח, הקילומטרים הארוכים במסדרונות הכנסת, והקשב לכל אחת ואחד מכם שצריך להיות זמינים עבורו ולשמוע את התובנות ההערות והביקורת. את כל אלה לא ניתן להגשים על ידי הכפשת הבית המשותף שלנו. כל זה לא ניתן להגשים באמצעות קמפיין שכולו פייק ניוז.

את כל זה ניתן להשיג רק על ידי ההכרה שגם כאשר אנו חלוקים אחד על השני, אנו מכבדים אחד את השני, כי עבודת הלשכה כולה נעשית לטובת הסוכנים ופרנסתם. אינני מכהן כוועדת אתיקה לענייני מערכת הבחירות, אך אם אני יכול לתת המלצה אחת טובה לכל המועמדים, המלצתי היא – לנצח ולהישאר בנאדם.

בברכה, סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email