"לסייע לחולים קשים ומשפחותיהם – זו המהות של המקצוע שלנו כסוכני ביטוח"

סו"ב מושיק בן פורת ואניה לוין קוראים לחברי וחברות הלשכה לתרום מהידע והקשרים המקצועיים שלהם כדי להקל על משפחות חולים שלא מתמצאות בסבך הביטוחים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני כחודש הוקם מיזם ייחודי במסגרת שיתוף פעולה בין לשכת סוכני הביטוח ועמותת "נולדת לנצח" שבו יתרמו סוכנים וסוכנות חברי הלשכה למשפחות חולים קשים, באמצעות מתן סיוע מקצועי חינם.

את שיתוף הפעולה יזם בלשכה סו"ב מושיק בן פורת, יו"ר סניף השרון, לאחר היכרות אישית עם העמותה בעקבות מחלת סרטן של קרובת משפחה. לצדו מנהלים את המיזם של הלשכה סגנית הנשיא סו"ב אניה לוין, ויו"ר הוועדה לפעילות קהילתית סו"ב אלי שטרק.

סו"ב אניה לוין | צילום: גיא קרן

לדברי אניה לוין: "אנחנו רוצים לגייס 2-3 סוכנים מכל סניף שיש בלשכה (כיום יש 24 סניפים, והמספר יגדל לכ-40 בשנה הבאה), שיתרמו מהידע שלהם ומהזמן שלהם לטובת משפחות החולים", אומר בן פורת ומדגיש: "אנחנו עושים את זה על בסיס יומיומי עבור הלקוחות שלנו, אבל כאן זו ההזדמנות שלנו כסוכנים וכלשכה להחזיר לקהילה. לכן אני קורא לחברי וחברות הלשכה – תנו יד לסייע מהניסיון והמקצועיות שלכם להצטרף אלינו. מעבר לתרומה האישית של כל אחד ואחת, מדובר בשופר תדמיתי חיובי ללשכת סוכני הביטוח; כשהודענו על הקמת המיזם, הפוסט שפורסם בפייסבוק זכה לעשרות שיתופים. גם הסקפטיים ביותר, לא יישארו אדישים להירתמותכם המקצועית, להקדשת זמנכם ומומחיותכם כתרומה למי שכל כל זקוק לה".

לא מודעים לזכויות

לדברי בן פורת, כל סוכן וסוכנת שמתנדבים לסייע חותמים על אמנה אותה ניסח היועץ המשפטי של הלשכה, עו"ד עדי בן אברהם, יחד עם לוין ובן פורת: "כדי שחלילה לא יהיה ניצול לרעה של הקשר שנוצר עם המשפחה", הוא מסביר.

פעוט בן שלוש חולה במחלה ניוונית סופנית, והוריו חסרי אונים בניסיון להשיג לו כיסוי כספי לתרופות היקרות שהוא חייב לקבל כי אינם מתמצאים בנבכי הפוליסות שברשותם. במקרה הזה נדרשה סו"ב אניה לוין לסייע, ואליו היא הופנתה בימים אלה בידי עמותת "נולדת לנצח".

במקרה אחר, עליו מספר סו"ב מושיק בן פורת, הופנתה אליו חולה קשה שהודתה לו בדמעות על ששוחח עמה כדי לסייע לה בנבכי הביטוחים שלה: "הגענו עד פת לחם. חצי שנה אני רודפת אחרי חברת הביטוח בה אני מבוטחת במסגרת מקום העבודה, והם מטרטרים אותי בדרישות ועיכובים. אין לי סוכן ביטוח שייעץ לי, אני כל הזמן בטיפולים ואני אבודה", אמרה לי כשפניתי אליה ואמרתי לה שאני לרשותה. לפעילות ההתנדבותית הצטרפו לאחרונה גם סוכנות הביטוח המובילות ורדה לבקוביץ ומיכל וינצר.

אג'נדה אישית

סו"ב וינצר: "לשמחתי היתרה, מזלי והקריירה המקצועית והאג'נדה האישית-חברתית שלי התמזגו. מאז ומתמיד ראיתי בנתינה לחברה ולקהילה זכות ולאורך כל השנים הקפדתי לפתח לצד הקריירה המקצועית שלי גם עשייה חברתית בתחומים שונים. כמייסדת עמותת 'גיבורים קטנים' אני יכולה  להבטיח שמי שמצטרף למסע הנתינה מגלה פרופורציה לחיים ולעסקים, בנוסף לסיפוק אדיר. וכמי  שהובילה בעבר את הוועדה לפעילות וקשרי קהילה בלשכה אני יכולה להעיד שהנתינה מובנית אצלנו סוכנות וסוכני הביטוח ב.DNA- שכל ההוויה המקצועית שלנו היא לתת ללקוחות שלנו את השרות המקצועי  וההגנה המיטבית להם וליקירים שלהם. בנתינה ובהתנדבות אנו יוצרים חברה טובה יותר".

מושיק בן פורת | צילום: גיא קרן

סו"ב לבקוביץ: "להתנדב זו זכות שניתנה לי. אני בחרתי להתנדב בעמותה ששמה 'יד תמר' לזכר אמא שלי קלרה אליה ז"ל. העיסוק שלי מורכב מידע רב וזכויות למימוש ביום הקובע: לא לכולם יש ביטוח; לא כולם יודעים מה מגיע להם ביום הקובע; לא לכולם יש מי שיתמוך ויסייע להם ביום הקובע. לכן סוללת מתנדבים אנושיים ורגישים, ואני נמנית ביניהם, מעניקים למען החולה את הידע למימוש זכויותיו, עולם של בריאות – אמן זכינו".

איך ניתן לסייע לאותה חולה קשה ולמקרים דומים?
בן פורת: "אנחנו מחתימים את בן המשפחה על ייפוי כוח לקבלת מידע מהמסלקה ומ'הר הביטוח'. באמצעות המידע אנחנו בודקים את הפוליסות שיש לחולה ובני משפחתו – אולי יש לו ביטוח למחלות קשות שאינו מודע לו, אולי ביטוח סיעודי; חלק אפילו לא מודעים לזכויות שלהם בביטוחים המשלימים בקופות החולים. ואם אין להם פתרונות ביטוחיים, אנחנו מסייעים להם במיצוי הזכויות שלהם בביטוח לאומי". לדבריו, המיזם ייעזר בקרוב גם בעו"ד שיתרום מזמנו לטובת הנושא.

"זו השליחות שלנו"

"הכי קל להוציא את הארנק ולהגיד 'תרמתי'. אבל פה מתבטאת השליחות שלנו כסוכני ביטוח, אבן היסוד של המהות של המקצוע שלנו – לעזור לנזקקים באמצעות הידע והמומחיות שלנו וקשרינו בחברות הביטוח והגורמים האחרים הקשורים בזכויות חולים ומשפחותיהם".

עמותת נולדת לנצח הינו ארגון התנדבותי-חברתי, שהוקם על ידי קרן גרינבלט סגמן, על מנת להעניק תמיכה קהילתית למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן ומחלות קשות אחרות. במסגרת המיזם המשותף, כל סוכן וסוכנת שמתנדבים לסייע חותמים על אמנה אותה ניסח היועץ המשפטי של הלשכה עו"ד עדי בן אברהם, יחד עם לוין ובן פורת.

סו"ב אניה לוין מסכמת: "מהרגע שהחלטנו על המיזם המשותף עם העמותה, נרתמתי כל כולי לנושא ויחד עם מושיק בן פורת, נביא את המודעות למיזם לכל חברי וחברות הלשכה. אני מבקשת מכם ומכן – אנא הושיטו את ידכם כדי לסייע לאותם אנשים שזקוקים כל כך לידע המקצועי שלנו בתחום הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email