לפידות מימש את האופציה ורכש 5% ממניות כלל תמורת כ-132 מיליון שקל

מנכ"ל שיכון ובינוי מימש את האופציה שקיבל במסגרת עסקה שביצעה החברה ורכש כ-2.7 מיליון מניות כלל ביטוח בתמורה לכ-132 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי ועד לפני כחודשיים מנכ"ל הפניקס, מימש את האופציה לרכישת 5% ממניות אי.די.בי בכלל ביטוח. לפידות הודיע בתחילת השבוע לאי.די.בי על מימוש האופציה במלואה ורכש כ-2.7 מיליון מניות כלל ביטוח בתמורה לכ-132 מיליון שקל.

לפידות, המחזיק מניות גם בהפניקס בהיקף של 1%, ישלם 10% מהסכום במזומן והיתרה באמצעות הלוואה שתועמד לו על ידי אי.די.בי או גוף הקשור אליה או על ידי תאגיד בנקאי או מוסד פיננסים. בהתאם לתנאי ההסכם השלמת המכירה תהיה בתום 30 ימי עסקים.

אייל לפידות | צילום: פביאן קולדורף

לפידות קיבל את האופציה במסגרת העסקה שביצעה החברה בתחילת חודש מאי, אז הודיעה אי.די.בי על מכירת 10% ממניותיה לשני רוכשים נוספים לצד לפידות – מורי ארקין ויקיר גבאי – 5% לכל אחד מהם. לארקין ניתנה אופציה לרכישת 3% נוספים, לתקופה של 120 ימים.

מכירת מניות כלל ביטוח בידי אי.די.בי היא במסגרת הסדר החוב שנקבע לחברה לפני כ-5 שנים. לפני כחודשיים הורה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת לאי.די.בי לחדול ממכירת מניות כלל ביטוח באמצעות הנאמן משה טרי, בעסקאות החלף של 5% מהמניות בכל ארבעה חודשים, ולבצע עסקאות מכר אמיתיות.

בעקבות המכירות האחרונות כלל ביטוח מוחזקת כיום על ידי אי.די.בי בשיעור של כ-20.3% (מהם כ-15.4% באמצעות הנאמן למניות החברה בכלל ביטוח, משה טרי).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email