לקחי ענף הביטוח ממגפת הקורונה: עדכון הפוליסות בהתאם לצרכי המבוטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ארגון המבטחים הבינלאומי The Geneva Association ערך סקר מבוטחים בעקבות מגפת הקורונה. המחקר הקיף כ-7,000 מבוטחים פרטיים ו-800 מבוטחים עסקיים משמונה מדינות: ברזיל, סין, צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה וארה"ב.

המסקנה המרכזית שעולה מן הסקר היא כי יש להיערך לשינויים בניהול עסקים ובמרכזי המבוטחים כתוצאה ממגפת הקורונה. גם פוליסות הביטוח יעברו שינויים כדי לענות על הצרכים החדשים של המבוטחים. המבטחים ידרשו לצמצם את הפערים בניסוח הכיסויים המתחייבים כלקח מתקופת הקורונה, אומרים בארגון.

יש להיערך לשינויים כתוצאה ממגפת הקורונה. צילום: Shutterstock
ממצאי הסקר הגלובלי
  • 50% מהנשאלים בקרב המבוטחים הפרטיים וגם המבוטחים העסקיים מאמינים שעבודה מהבית ועבודה באמצעים דיגיטליים ימשכו, ויחריפו את אי השוויון החברתי. שליש מהמבוטחים העסקיים צופים מעבר מתמשך להישענות על ספקים מקומיים.
  • כמעט שני שליש מהמבוטחים הפרטיים מודאגים מאשפוז ממושך ומאובדן הכנסה או עושר. ואילו בקרב המבוטחים העסקיים קיימת דאגה מהידרדרות במצב הפיננסי כתוצאה ממגפת הקורונה.
  • יותר מ-40% מהמבוטחים מהציבור מדרגים את ביטוחי הבריאות החיים כחשובים ביותר, אבל רק חמישית מתכוונים לרכוש את הביטוחים האלה. ואילו 50% מהמבוטחים העסקיים מחשיבים ביטוח כיסוי שיבושים עסקיים, ביטוחי חיים ובריאות וכן ביטוח אחריות עסקי כחשובים ביותר לעסק. כרבע מהמבוטחים בסקר מתכוונים לרכוש ביטוח נוסף.
  • המבוטחים הפרטיים והעסקיים מצפים שיונפקו פוליסות ביטוח חדשות שיתנו כיסוי לשיבושים בלתי צפויים. הם גם מצפים לניסוח הפוליסות בשפה מובנת יותר.
  • כמעט 90% מהמבוטחים הפרטיים והעסקיים חוו שירות חיובי לפחות פעם אחת מהמבטחים בעת אירוע שהיה להם בתקופת הקורונה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email