לקראת ההשקה בסוף השנה – הבנק הדיגיטלי יוצא לגיוס של 100 מיליון דולר

הבנק, שבשליטת המיליארדר אמנון שעשוע, ינסה לגייס את הסכום ממשקיעים זרים לפי שווי של מאות מיליוני דולרים. שעשוע יישאר בעל השליטה בבנק שצפוי להפתח בינואר 2022
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הבנק הדיגיטלי שבשליטת המיליארדר אמנון שעשוע עושה צעד נוסף בדרך להשקה שצפויה בינואר 2022 ומנסה לגייס 100 מיליון דולר ממשקיעים זרים, לפי שווי שוק של מאות מיליוני דולרים.

הסכום אמור לשמש את הבנק לכיסוי עלויות ההקמה וכן עבור בסיס הון שיאפשר לבנק לעמוד בדרישות הרגולטוריות, בינהן היחס בין נכסי ההון העצמי לנכסי ההון סיכון, כמו הלוואות, למשל. את הגיוס מלווה בנק ההשקעות אדמונד דה רוטשילד. שעשוע, שישאר בעל השליטה בבנק, השקיע בהקמה 65 מיליון דולר.

הבנק הדיגיטלי. צילום מסך מתוך האתר

הבנק, שנמצא תחת פיקוח צמוד של הפיקוח על הבנקים בדומה ליתר הבנקים, יציע את כל השירותים הבנקאיים הקיימים היום במערכת הבנקאית ובכלל זה חשבון אישי, חשבון זוגי, הלוואות, פיקדונות, כרטיסי אשראי, ניירות ערך, ערבויות, הוראות קבע ומט"ח. משכנתאות יוצעו בהמשך. 

שירות מותאם אישית

הבנק חתם על הסכם הנפקה ותפעול של כרטיסי האשראי שלו עם קבוצת ישראכרט. בדצמבר האחרון הצטרף הבנק כחבר בבורסה לני"ע והוא יציע פלטפורמה חדשנית למסחר בניירות ערך בבורסה בת"א ובבורסות המובילות בארה"ב במחירים תחרותיים תחת מעטפת של בנק מפוקח.

הבנק יפעל ללא סניפים, באמצעות שילוב של טכנולוגיה ובנקאים אנושיים שיעניקו שירותים מסביב לשעון (באמצעות צ'אט ומוקד טלפוני). זאת, במטרה לייצר חווית שירות מותאמת אישית לכל לקוח, בלי להמתין דקות ארוכות על הקו או לחפש חניה לפגישה בסניף. תהליך פתיחת החשבון יהיה דיגיטלי לחלוטין, ללא צורך בנציג אנושי ועם אישור מיידי של מסגרת אשראי.

פרופ' אמנון שעשוע. צילום: יונתן הפנר
פרופ' אמנון שעשוע. צילום: יונתן הפנר

פרופ' אמנון שעשוע, מייסד הבנק הדיגיטלי: "מהפכת הבינה המלאכותית כבר כאן, עכשיו היא מגיעה לבנקאות. המערכת הבנקאית צמאה לתחרות וחדשנות אחרי שקפאה על השמרים שנים רבות. הבשורה לא יכולה להגיע מתוך המערכת המסורתית הסוחבת על גבה משקולת כבדה של עלויות. בנינו טכנולוגיה פורצת דרך במטרה להטמיע אותה גם בשוק הגלובלי כדי לבנות את הבנקאות מחדש, לטובת הלקוחות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email