לקראת החגים שבפתח ערכו מחוזות הלשכה כנסים מיוחדים

הכנסים כללו השתלמויות מקצועיות, הרמת כוסית לראש השנה תשפ"ב ואירועי סיום קדנציה של יושבי ראש המחוזות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרמת כוסית לראש השנה ב"זום" והשתלמות מקצועית במחוז השרון

הרמת הכוסית המסורתית לראש השנה התקיימה במחוז השרון ב"זום", כש-78 סוכנות וסוכני המחוז שלפו כוסיות מהמשרד/הבית ובירכו זה את זה. לצד הרמת הכוסית התקיימה גם השתלמות מקצועית מקוונת.

סו"ב דני קסלמן, יו"ר המחוז, שזו ההשתלמות המקצועית האחרונה שלו בתפקיד זה, אמר למשתתפים: "נבחרתי בשנת 2001 על ידכם סוכני הביטוח לייצג אתכם. אני מכהן כ-20 שנה ברציפות כחבר מועצה ובין היתר נבחרתי פעמיים ליו"ר מחוז תל אביב והמרכז ושלוש פעמים ליו"ר מחוז השרון. כיהנתי ב-5 מתוך 6 הקדנציות גם כחבר הוועד המנהל ופעלתי רק עבורכם ולמענכם.

דני קסלמן | צילום: באדיבות הלשכה

"עשרות ואף מאות הפגישות ושיחות הטלפון עם הסוכנות והסוכנים גרמו לי להנות ולהתרגש ולהעמיק את עיסוקי עבורכם ולמען ענף הביטוח.

"זה גם הזמן והמקום להודות לחברי יושבי ראש הסניפים: נתניה – יורם פנש, השרון – מושיק בן פורת, חדרה – נתנאל קסטן, פ"ת – איילת דן.

טיפים מקצועיים

"בתקופתי התחלפו 4 נשיאי לשכה, אני רוצה להודות להם על האמון שנתנו בי וגם לכם הסוכנות והסוכנים על האמון הבלתי מסויג שנתתם לי לאורך 20 השנים.

אשמח כמובן לשרת אתכם גם בעתיד במסגרת פעילות הלשכה. חג שמח לכולכם, שנה טובה ומבורכת, אושר למשפחות ובריאות תקינה לכולנו".

גם נשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן ומנכ"לית הלשכה עו"ד בשמת כרמון, בירכו את המשתתפים.

בחלק המקצועי הרצה עו"ד ליאור וימן, יועץ בתחום הנזיקין על "יפוי כוח מתמשך – שת"פ בין הסוכן למבוטח"; עו"ד ג'ון גבע, יועמ"ש מחוזות מרכז, ירושלים והשרון, העניק טיפים לסוכן הביטוח על רקע "הפתעות מכס השיפוט"; עו"ד רפאל אלמוג, יועץ ללשכה בתחום הבריאות והסיעוד, דיבר על "אחריות הסוכן בעסקת ביטוח".

הרמת כוסית לראש השנה עם חברות הביטוח במחוז הצפון

לאחר כשנתיים בהן לא התאפשר כינוס פרונטאלי, כ-150 סוכנים וסוכנות במחוז חיפה והצפון הצביעו ברגליים והגיעו למלון דן כרמל להרמת כוסית משותפת עם מנהלי חברות הביטוח והנהגת הלשכה.

עקב רישום יתר, החליטה הנהלת הלשכה, בהמלצת יו"ר מחוז חיפה והצפון סו"ב מיכה אדוני,   להעתיק את הכנס מחדר ההרצאות של BDO שהיה צר מלהכיל את כמות המשתתפים למלון דן כרמל בחיפה.

כנס מחוז הצפון לקראת ראש השנה תשפ"ב | צילום: גיא קרן

"מחוז חיפה והצפון הוא מחוז ייחודי ומיוחד ומהווה מודל לחיקוי", אמר אדוני בפתח דבריו. אדוני בירך את יו"ר סניף חיפה יעקב שכנר שהחליף את סו"ב אניה לוין שנבחרה לסגנית נשיא הלשכה ואיחל לשניהם הצלחה. כמו כן, איחל הצלחה למנכ"לית הלשכה החדשה עו"ד בשמת כרמון והודה לנשיא הנוכחי סו"ב יוסי אנגלמן – שניהם נשאו דברים בכנס.

"מאז ה-10/3/2021 עת התחלפה רוב ההנהגה חל שינוי לטובה בלשכה, ואני רוצה לומר לכם שמגיע שאפו להנהגה, כמו גם לחברי הועד המנהל על ניהול נכון ותקין של הלשכה", הוסיף.

חידושי רגולציה

בפנייתו לחברות הביטוח (כלל, שהסמנכ"ל רובי קליין אף העניק בשמה מתנה לבאי הכנס, מגדל, הפניקס, איילון, מנורה והראל) אמר אדוני: "זה חשוב ומכובד שאתם משתתפים, אבל אל תשכחו שאת העושר שלכם עשיתם מסוכני הביטוח. לא יעלה על הדעת שתתנו פרמיה זולה בישירים שלכם – ולסוכני הביטוח תתנו פרמיה גבוהה יותר. חלק מחברות הביטוח גם פונות למבוטחי הסוכן מאחורי גבו. למה אתם עושים זאת? חדלו מכך".

יו"ר סניף נצרת גליל עמקים סו"ב מוחמד חטיב, שהיה שותף לארגון הכנס, העלה את בעיית ביטוח החובה לסוכני החברה הערבית והעלה על נס את הסיוע של לשכת סוכני הביטוח מול רשות שוק ההון; יו"ר סניף חיפה הנכנס סו"ב שכנר שגם היה שותף מלא לארגון המקצועי, הנחה את הכנס.

בחלק המקצועי הרצו עו"ד ג'ון גבע, "האם להקים סוכנות ביטוח בע"מ"; השופטת עו"ד אריקה פריאל, "מכס השיפוט ותביעות כנגד סוכני ביטוח"; איציק בן ארויה מומחה לתכנון פרישה, "מימוש קצבה עם מקסימום הכנסה"; עו"ד עדי בן אברהם יועמ"ש הלשכה, "חידושי רגולציה והגיל השלישי".

מחוז ב"ש והדרום אירח את מחוז השפלה להרמת כוסית משותפת ב"זום"

מחוז באר שבע והדרום אירח את מחוז השפלה להרמת כוסית משותפת שהתקיימה אתמול (ד') באפליקציית "זום". באירוע השתתפו גם ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', ומנכ"ל איילון ביטוח, אריק יוגב. לאירוע המקוון נרשמו כ-200 כניסות.

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז ב"ש והדרום ואחריו סו"ב ג'ינה פלד, יו"ר מחוז השפלה, נפרדו מהסוכנים לקראת תום הקדנציה שלהם ובירכו אותם בברכות שנה טובה.

סו"ב בקשי פתח את הכנס בהתרגשות ביודעו שזה הכנס האחרון למען סוכני הבטוח לאחר 11 שנה בתפקיד. הוא ציין בקצרה את פעילותו רבת השנים, וציין שלצערו "לאחר כנסים רבים לאורך השנים  חסרות מאוד לחיצות הידיים והחיבוק של החברים, ומאידך חשיבות בריאות החברים היתה שיקול עיקרי לבצע זאת ב'זום'".

סו"ב יפת בקשי | צילום: באדיבות הלשכה

ראש העיר באר שבע ציין את הנתינה של הסוכנים בדרום, יחד עם העירייה, והדגיש שהנתינה והעשייה למען הקהילה על ידי סוכני הדרום ראויה לכל שבח.

איכויות וחשיבות הדרום

מנכ"ל איילון ציין את השותפות לדרך של חברת איילון עם לשכת סוכני הביטוח לאורך שנים, וציין לשבח את מחוז הדרום בראשותו של בקשי ש"גרם לחברות הביטוח להכיר את איכויות וחשיבות הדרום בהתפתחות הכלכלית שמאפיינת את הדרום".

הכנס הסתיים בהרמת כוסית בנוכחות של נשיא הלשכה בפועל, סו"ב יוסי אנגלמן, שנתן סקירה על פעילות הלשכה יחד עם המנכ"לית עו"ד בשמת כרמון.

בקשי הדגיש לסיום שלמרות שנגמרה תקופה ימשיך ויעמוד לרשות הסוכנים ככל שיתבקש בעתיד.

בחלק המקצועי הרצה עו"ד ארז קדם על התמודדות סוכני הביטוח בשוק משתנה.

הרמת כוסית והשתלמות פרונטלית במחוז ירושלים

לאחר כשנתיים של מפגשים מקוונים, נפגשו כ-50 סוכני וסוכנות מחוז ירושלים בבית ההארחה "בית וגן" להרמת כוסית משותפת והשתלמות מקצועית.

סו"ב אודי הוד, יו"ר ועדת סניפים ומחוזות בלשכה, שנשא דברי פתיחה, הופתע על ידי המשתתפים שהריעו לו לרגל יום הולדתו ומהשי שקיבל מנשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן ויו"ר המחוז סו"ב שמואל אשורי.

לאחר ברכות שנשאו אשורי, הוד, אנגלמן ומנכ"לית הלשכה, הגיע החלק המקצועי באירוע; עו"ד ג'ון גבע, יועמ"ש מחוזות המרכז, ירושלים והשרון, דיבר על "מה עושים כאשר פטירה מגיע לפתחו של הסוכן"; סו"ב חגי שפירא (לשעבר מנכ"ל שירביט) הרחיב בנושא ביטוחי החובה; שחר אלפסי, מנהלת פרויקטים, צוות פיתוח "באפי", סיפרה לנוכחים על "כלים פשוטים לעבודה חכמה"; איציק בן ארויה, מומחה לתכנון פרישה דיבר על "מקסום קצבה בגיל פרישה".

בתום ההשתלמות המקצועית, הרימו הנוכחים כוסית לקראת השנה החדשה.

הרמת כוסית לראש השנה תשפ"ב במחוז ירושלים | צילום: גיא קרן

יו"ר המחוז אשורי מסכם: "לאחר שנאלצנו לדחות הרבה מפגשים עקב הקורונה, ניצלנו את ההזדמנות לקיים הפעם מפגש פרונטלי שהתקבל בשמחה רבה על ידי סוכני וסוכנות המחוז. אנחנו מקווים לקיים כמה שיותר השתלמויות פרונטליות עד לתום הקדנציה שלי כיו"ר המחוז".

הרמת כוסית און ליין, קריאה לאיחוד השורות והשתלמות מקצועית במחוז ת"א והמרכז

הרמת הכוסית והשתלמות מקצועית של מחוז ת"א והמרכז התקיימה היום און ליין באמצעות אתר הפייסבוק של המכללה לפיננסים וביטוח. כ-150 סוכנים וסוכנות השתתפו.

את המפגש הוירטואלי פתח סו"ב אודי אביטל, יו"ר המחוז שבירך וסקר פעילות המחוז; סו”ב מיכל וינצר, יו"ר סניף ת"א התייחסה בדבריה לצורך להתאחד בתוך הלשכה כדי להיאבק יחד בניסיונות החיצוניים לקעקע את מעמד סוכן הביטוח: "בכך אנו משחקים לידיי אלה המבקשים לגמד את מעמדנו. כפי שנאמר כבר בעבר: אם לא נהיה תלויים זה בזה, נהיה תלויים זה לצד זה״, אמרה וינצר והוסיפה: "לכל אלה הרואים בעצמם מנהיגים ומובילים ולמי ששואפים להנהיג ולהוביל את ציבור הסוכנים ולכל אחד ואחת מחברותי וחבריי: הניחו למחלוקות, הניחו ליריבויות. התרכזו באיחוד ובקירוב".

סו"ב אודי אביטל | צילום: באדיבות המצולם

יו"ר סניפי ר"ג-גבעתיים סו"ב זהבה פורת, וחולון-בת ים סו"ב גיא לוי עזר, נשאו גם הם דברים וכל הנהגת המחוז בירכה את הנוכחים בשנה טובה; גם נשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן ומנכ"לית הלשכה עו"ד בשמת כרמון בירכו את משתתפי הכנס ושיתפו אותם בפעילות הלשכה בימים אלה.

בחלק המקצועי הרצה עו"ד ונוטריון דניאל בכר, שותף מנהל בפירמת עורכי הדין GBH ושות' על "יפוי כוח מתמשך"; עומר בן יאיר, מנהל מקצועי חיסכון ארוך טווח באלטשולר שחם, סקר וייעץ בנושא גמל להשקעה, קרן השתלמות לעצמאים ותיקון 190; עדי אורפז, מאמנת לשמחת חיים והגשמה עצמית, דירבנה את המשתתפים למעשים תחת הכותרת "לכו על זה".

אביטל: "אני שמח שבחרנו לקיים את הכנס באופן מקוון מתוך דאגה לבריאות חברי המחוז. לשמחתי מעל 150 סוכנים וסוכנות השתתפו וקיבלנו תגובות מדהימות. אני מאחל לחברי וחברות הלשכה, ברוח ימים אלה – בריאות טובה, שמירה על אחדות ואחווה, פרנסה טובה ושנה נהדרת".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email