לקראת השנה החדשה – פרויקט מיוחד

בכירי הלשכה מסכמים את השנה שחלפה ואופטימיים לגבי חיזוק מעמד הסוכן והישגי הלשכה בשנה הבאה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא הלשכה

סו"ב רוזנפלד

"הלשכה עובדת סביב השעון על מנת להעניק לחבריה ערך מוסף בחברות בלשכה, התמקצעות, הדרכות ומתן כלים להצלחה לצד פעילות חיצונית למול כל השחקנים בשוק, קרי חברות הביטוח ובתי ההשקעות. למול רשות שוק ההון, הכנסת, התקשורת האפיק המשפטי והמתחרים הישירים שלנו.

"אין לי ציפיות לשנה הבאה – יש לי תוכנית סדורה שאותה נוציא לפועל שעיקרה למצב מחדש את מקצוע סוכן הביטוח במקום הראוי לו ציבורית, מעמדית, ניראותית וכספית. ביחד עם חבריי להנהגה כבר עלינו כמה דרגות בנושאים הללו אך יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות.

"אישית אני עובד 24/7 כדי למצות את הטוב ביותר מהתפקיד למען הסוכנים הרבים שנתנו לי את המנדט להוביל והצפייה לצד האחריות היא גדולה מאוד.

"שנה הכי הכי טובה לכולנו".

סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ נשיא הלשכה

סו"ב הורנצ'יק

"'מי שמאמין לא מפחד'.

"אם יש משהו שגורם לי לצמרמורות ותחושת סיפוק, זהו חשבון הנפש של סוף שנה. הרי, גם אם טעינו, פישלנו, או עשינו מהלכים שבדיעבד קל לנתח, הרי שכאדם מאמין אני מאמין 'שהכל לטובה', כך אני פועל לאורך כל שנות חיי, כך חונכתי וזוהי הדרך הנכונה לחיים טובים ובריאים.

"עבורי השנה החולפת היא שנה שבא עליתי בדרגת העוסקים בצורכי ציבור, נתתי דגש עצום על תרומה לקהילה, הרתמות לעשייה ציבורית למען הכלל ואף אני זוכה לסיים את שנתי הראשונה כמשנה לנשיא לשכת סוכני ביטוח. מדובר בתפקיד מאתגר, בייחוד בעידן הנוכחי, בעשיה יומיומית למען סוכנות וסוכנים ואני גאה להגיד שבעיקר כיף לי ואני זוכה לתמיכה מלאה הן מהבית והן מחוץ לו, כיף לי להיות חלק מהנהגה ערכית ואנושית, הרואה מול עיניה דבר אחד – ציבור החוסכים והמבוטחים בישראל.

"בשנה הנוכחית הייתי שותף להישגים רבים וביניהם: בג"צ הסדר לרבים, חיזוק הקשרים עם היצרנים, עיבוי משמעותי של הלובי הפוליטי המביא לידי ביטוי קידום של חקיקות ושיפור מעמדנו בקרב מקבלי ההחלטות בכנסת ובממשלה, גיוס סוכנות וסוכנים חדשים, כנסים ואירועים מקצועיים ויצירת יחסי ציבור משמעותיים המאזנים את מעמדנו בקרב הציבור ועוד נושאים רבים שהדף קצר מלהכיל, אך לעניות דעתי ההישג הגדול ביותר עבורי זה הרצון שבוער בי לתת עוד ועוד למען הסוכנות והסוכנים, רצון בלתי נשלט שאיתו אני קם כל בוקר 'רעב' לתת למען הענף אותו אני חי ונושם מאז היותי נער בן 17.5 שירש מאביו את הסוכנות בהליכתו לגן עדן בטרם עת.

"אנו עדים בשנים האחרונות לפיחות במעמדו של הסוכן ברמה הציבורית/תקשורתית, פיחות המלמד על חוסר קורלציה בין המציאות ותפקידו של הסוכן לבין הרוצים לפגוע במעמדו מסיבות אינטרסנטיות כאלו ואחרות, אך בפועל מה שקובע זה הלקוחות, רובם מבינים יותר מתמיד כי אי אפשר לעשות ביטוח ללא סוכן ביטוח.

"אומר לכם בפה מלא שאין תחליף לסוכן המקצועי, ברורה לי השעה, ברורה לי הדרך והשינויים הנדרשים הן ברמת הדיגיטציה והקידמה והן בהעמקה ובסל השירותים המשלים, הרי אנו כבר לא בשנות ה־70, אך מאוד ברור לי כי אין דרך אחרת מאשר לעבוד עם אדם מיומן, ישר, מקצועי ובעל ניסיון, לא יעלה על הדעת שמחשב או פקידה ישחקו בעתיד המבוטחים בישראל ועל זה נלחם מלחמת חירוף נפש.

"אאחל לכולנו שתמיד נדע לראות את הטוב בכל דבר ולא לפחד מדרך ארוכה".

סו"ב צבי וינשטיין, יו"ר ליסו"ב החברה הכלכלית

וינשטיין

"שנת תשע"ח הייתה שנת מפנה בלשכת סוכני ביטוח, שנה שבה הרגולציה, הפיקוח וגם השינויים שעוברים על העולם מבחינה דיגיטלית בכלל ובעולם הביטוח בפרט, היוו כר נרחב לכניסת שחקנים חדשים לשוק עם בשורות והבטחות שונות ומשונות.

"במקביל התחלפה בלשכה הנהגה שחזונה הוא לטפל בסוכני הביטוח בהחלטיות נחישות אך תוך שמירה על כללי אתיקה ותרבות דיבור מבלי לוותר על העקרונות הבסיסיים של מקצוע סוכן הביטוח. היום רואים את הנהגת הלשכה בכל מרכז השפעה, כנסת, ועדות הכנסת, משרד המפקח ואם צריך באותה נחישות גם בפניה לערכאות.

"למרות ניסיונות העיתונות התקשורת וחברות לביטוח ישיר, מעמד הסוכן התחזק משמעותית. הצורך בייעוץ וליווי של הלקוח בעת צרה, המקצועיות והניסיון בסופו של יום מנצחים. יחד עם זאת, על סוכני הביטוח להתמקצע, לקצץ בהוצאות ולא לפחד מחידושי דיגיטציה שמשפרים את השירות, מקצרים לוחות זמנים ונותנים מענה מהיר ללקוחות.

"הציפיות שלי משנת תשע"ט הן שאחווה והבנה ישררו בינינו, שנשמור על כבוד הדדי ועל תרבות דיבור, שנקדיש את מירב זמננו (שכולו בהתנדבות ולטובת הכלל) לשיפור מעמד סוכן הביטוח, למצות עד תום את פוטנציאל ההכנסות מעמלות, דמי ייעוץ ומכירת מוצרים משלימים.

"יש ללשכה הנהגה טובה ומקצועית שמשקיעה את מירב זמנה בנושאים החשובים באמת והלוואי שיתנו לה לעבוד ולהגיע להישגים לטובת כלל סוכני הביטוח ושנראה ברכה בעמלינו. אני חלק מהצוות של נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד ובתפקידי כיו"ר ליסו"ב – החברה הכלכלית, אקדיש את כל מרצי וניסיוני לקידום ושיפור תפקוד החברה הכלכלית וכל הענפים הנלווים לה.

"שנה טובה, מבורכת, פורייה ומוצלחת לכל סוכנות וסוכני הביטוח".

סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון

סו"ב אדוני

"יש המשכיות לדברים טובים וחשובים שנעשו בקדנציה הקודמת. יש נראות תקשורתית טובה – וזמן תגובה מהיר. הלובי הפוליטי שנוצר בקדנציה הקודמת חוזק, ויש קשר עם חברי כנסת חדשים. הבג"צ בהסכם לרבים, היה אמירה חשובה – סוכני הביטוח לא יתנו לפגוע בפרנסתם. תוצאות העברת המכללה לפיננסים למקום חדש ברוח הזמן הטכנולוגית, כמו גם התאמת המכללה בחיפה ושדרוגה, לימודי תעודה, קורסים והשתלמויות מגוונות, שינו את פני הלשכה מקצועית. היום אנו מתחילים לקצור את פרות ההשקעה שנעשתה בעבר. משרד הכלכלה וצהל מכירים במכללה. כנסי הלשכה הארציים כמו גם הכנסים המחוזיים מאורגנים ברמה טובה ואף מתוקצבים עם שותפים שנה מראש.

"אני לא חושב שחל שינוי מהותי במעמדו של סוכן הביטוח בשנה החולפת. הגיל הממוצע של הסוכנים עדיין גבוה; לא הצלחנו גם להתגבר על החולה הרעה של הישירים של חברות/סוכנויות הביטוח וישנה פגיעה בהכנסות הסוכן. נצטרך לעשות הכול כדי לאסור מכירת ביטוח על ידי מוקדנים וגופים ללא רישיון.

"ראש הרשות היוצאת לא רצתה בנו; תקשורת מטעם תקפה אותנו; ביטוח ישיר ממשיך להכפיש ללא הפסקה. מצד שני סוכן הביטוח מוערך מאוד על ידי הציבור ואנו חשים זאת ביום יום. בשנה הבאה אני מצפה שנחזק ונתחזק את הלובי הפוליטי; חיזוק הקשר עם התקשורת ונראות מתמדת. הרצאות של סוכנים בבתי הספר ובקהילה. חיזוק הקשר עם כל חברות הביטוח – האינטרס הוא משותף. קשר טוב גם עשוי לשמור על פרנסת הסוכן. אין לוותר על עמלה מחברות הביטוח ולהחליפה בשכ"ט בלבד. מצפה לגידול במספר חברי הלשכה כשמנוע הצמיחה הוא הצערת חבריה ולהתניית חידוש רישיון הסוכן בהוכחת השתתפות בהדרכות מקצועיות. רק כ־ 15% מחברי הלשכה מגיעים לכנסים. חייבים לשנות זאת לאלתר! זה קורה גם בכנסי אילת. יש לעשות הכל ליצור קשר טוב עם רשות שוק ההון".

סו"ב מקסים דרעי, יו"ר המועצה הארצית

דרעי

"סיכום השנה האחרונה הוא מורכב. בוצעה פעילות נרחבת בוועדות ועד מנהל והמועצה הארצית. יחד עם זאת, צריך להגיד ביושר שההתחלה לוותה בתקלות לא מעטות. בנוסף, מערכות הלשכה והנהגתה כולל את המועצה ואותי כיו"ר פועלים בכדי לנווט את הספינה לחוף מבטחים ואין לי ספק שנצליח בכך.

"לגבי מעמד הסוכן, לטעמי, מעמד הסוכן לא היה מעולם טוב יותר. אזכיר לכם את הסקר הידוע כששאלו לקוחות 'מה דעתך על סוכני הביטוח?', הציון לא היה מזהיר. אבל כששאלו על הסוכן האישי הציון היה גבוה בצורה קיצונית, מה שמוכיח שהלקוח צריך ורוצה אותנו כסוכנים.

"הציפיות לשנה הבאה הינן גבוהות. בעלי התפקידים הכירו ולימדו אחד את השני את מוסדות הלשכה והנהלים. לכן אין לי ספק בהצלחה לטובת הלשכה.

"כיו"ר מועצה אעשה כל שאפשר לקרב בין החברים ולפעול בהגיון ושכל ישר. אני מאחל לכל חברי הלשכה, לפעילים, לעובדים ובני ביתם – שנה טובה, שנת בריאות, ברכה והצלחה ושהשנה הבאה תהיה טובה יותר מהשנה החולפת.

"תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה".

אודי אביטל, יו"ר ועדת הפיננסים

סו"ב אביטל

"הפעילות בשנה החולפת אובחנה בטיפול בנושאים הדחופים. השנה כולי תקווה שהשנה לטפל בדברים החשובים. מעמד הסוכן כלפי הציבור או יותר נכון תפקיד הסוכן כרופא הכלכלי של המשפחה עדיין לא מוצב.

"בשנה הבאה אני מצפה שמערכת הציבורית תקבל יותר מידע, נחשוף יותר גם בתקשורת את מכתבי התודה מהלקוחות ונחזק את הקשרים עם היצרנים.

"אני אישית לא תורם לבד לכן אומר כי הוועדה בראשותי חרטה על דיגלה להרחיב את הידע המקצועי ולהגדיל את הכנסות הסוכנים מבטיח שזה יעשה בכל המרץ ובהרמוניה מוחלטת הנהגת הלשכה.

סו"ב סמי זילכה, יו"ר וועדת הכספים

סו"ב זילכה

"השנה שחלפה כללה עודף רגולציה עצום והערמת קשיים הן בפעילות הסוכן והן בתגמול הסוכן. הלשכה עושה כל שיכולתה לקידום מעמדו של הסוכן הן בפנייה לרשות שוק ההון, הן בפנייה לחברות הביטוח והן בפרסום במדינות השונות.

"כיו״ר ועדת הכספים אנסה לתעדף כספים בתקציב לטובת פרסום במדיות השונות וכן אפעל לניהול ובקרה וטיפול שוטף בכספים לצמצום גרעון ויצירת עודף וכל זאת למיצוב הלשכה כמייצגת מספר אחד של סוכני הביטוח חברי הלשכה וצירוף סוכנים נוספים לחיזוק מעמדה של הלשכה".

סו"ב חוה פרידמן־וינרב, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

סו"ב חוה פרידמן-וינרב

"השנה החולפת הייתה מלאת פעילות, ההנהגה החדשה עבדה במלוא הקצב, החדירה קצב עבודה אחר ושונה, שמה את הסוכן ופעילותו במרכז. לדעתי מעמד הסוכן נראה עכשיו טוב יותר, ובהחלט מבוטחים רואים ומרגישים שסוכן הביטוח נותן להם ערך מוסף; כפי שלא יפנו לבית משפט ללא עו"ד, או למס הכנסה ללא רו"ח , מבוטחים מבינים ומרגישים את השרות היעיל המקצועי והנאמן של סוכן הביטוח. מאוד ארצה לראות הישגים נוספים בתחום יחסי הציבור ומעמד הסוכן.

"אני אישית אתרום את חלקי הצנוע במכללה לפיננסים וביטוח, קיבלתי על עצמי את תפקיד יו"ר המכללה, והחלטתי למלא התפקיד במקצועיות ורצינות רבה; אמלא את המכללה בתכנים נוספים. חבריי לוועד המנהל ואני הפקנו מספר ימי השתלמות לסוכנים וקורסים חדשים הנותנים ערך מוסף לכולנו סוכני הביטוח כמו גישור, דירקטורים ועוד. מנהלי אגפים של חברות הביטוח הגיעו למכללה שלנו, הרמה הלימודית לקבלת רישיון סוכן במגמת שיפור, וההשתלמויות היומיות המתקיימות במכללה מלאות בתכנים מקצועיים מגוונים. הלשכה היא שלנו ובשבילנו, וברגע שהחלטתי לקחת על עצמי את התפקיד אעשה הכל להצלחת הלשכה, העומדים בראשה, וחבריי הסוכנים כולם".

סו"ב מיקי נוימן, יו"ר הוועדה הפנסיונית

סו"ב נוימן

"כל קדנציה מרגשת אותי מחדש, כך הקדנציה השלישית שלי כיו״ר הוועדה הפנסיונית, קדנציה המתאפיינת באתגרי המחר. אני גאה בעיקר בחברי הוועדה בראשות הסגנים הנפלאים שלי אבי אקוהיז, מיכל שילה, מלכיאל רחמים וצבי לב. בנינו הרכב מנצח של שחקני נשמה, שחקני צוות מקצועיים, ערכיים ואנושיים וכולכם בטח מבחינים בתוצאות המתרחשות.

"הבאנו השנה הישג עצום בבג״צ הסכם לרבים, הישג שמעמיד את הסוכן באור המגיע לו, כמקצוען שכל כולו למען המבוטח. זו ההזדמנות להודות לנשיא ולמשנה, ליועמ"ש ולצוות האסטרטגיה על הליכה לבג״צ ללא מורא ועם המון אחריות על הכתפיים.

"אנו שמים דגש על מיצובו של הסוכן בראי הכנסת ובייחוד בוועדת הכספים ואנוכי וחברי הוועדה 'מבלים' שם לילות כימים, על מנת להיות לגורם המאזן בין האג’נדה של הפיקוח לבין האינטרסים של המבוטחים, ממש שומרי הסף.

"נאחל לנו לשנה החדשה שלא נרתע, שנהיה גאיםבעיסוקנו, שנדע להתחדש ולחדש, מתוך הבנה שסוכן המחר הוא אפילו יותר מהסוכן של היום.

"שנה טובה ומתוקה לכל בית ישראל".

סו"ב דביר רפ, יו"ר הועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן

סו"ב רפ

"סוכנות וסוכנים יקרים, לקראת השנה החדשה אני רוצה לברך אתכם בברכת שנה טובה, שנה של הצלחה, שנה שבה תזכו להגשים את כל משאלות לבכם לטובה. אני רוצה לברך במיוחד את הסוכנים החדשים שמצטרפים אלינו בשנה זו. ברוכים הבאים!

"הוועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן עושה כל מאמץ וחברי הוועדה טורחים ללא לאות לקדם מיזמים רבים, חלקם בתחומי ההכשרה השונים וחלקם בתחומי קידום הסוכנים הצעירים.

"מאחל לכולנו שהשנה הבאה עלינו לטובה תביא בכנפיה שלום, שגשוג, ורווחה לכם, לבני משפחותיכם ולכל בית ישראל. בברכת שנת עסקים פורייה ומוצלחת!".

סו"ב נוגה עקל, יו"ר מחוז ת"א והמרכז

נגה עקל | צילום: גיא קרן

"למעשה זו כבר קדנציה שנייה בה אני מכהנת כיושבת ראש מחוז תל אביב והמרכז. הניסיון עושה את שלו, ואני יכולה להגיד כי הייתה שנה מצוינת מלאה בעשייה והישגים. במהלך השנה נבחר ליאור רוזנפלד לנשיא לשכת סוכני ביטוח. בחירתו הביאה לרוח צעירה וחדשנית של יוזמה ללשכה, דבר שהשפיע משמעותית על העשייה שלנו במחוזות.

"מעמד הסוכן תלוי ראשית כל בסוכן עצמו. אם הסוכן ידע להתאים את עצמו לעולם הדיגיטלי, המודרני והווירטואלי של ימינו, מעמדו יעלה משמעותית. דבר שני, יש פער עצום בין מה שהתקשורת מציירת בגלל אינטרסים לבין מה שהצרכן הקטן צריך ומבין. הצרכן מכיר את הצרכים שלו ויודע כי אם יתקל בתקלה, לא תקליט, לא פקידה ולא ביטוח ישיר יוכלו לעזור לו, אלא רק הסוכן האישי יוכל לסייע לו. זה גם האתגר הגדול ביותר שלנו, להפיץ את זה בתקשורת ואצל נבחרי הציבור, כדי להפעיל לחץ מול חברות הביטוח שלא יפתחו ביטוחים ישירים.

"באופן אישי עבודת הצוות הצמודה שלי עם הנשיא ליאור רוזנפלד ומ"מ ליאור הורנצ'יק מביאה להיישגים מופלאים הן בהנהגת הלשכה והן במחוז תל אביב והמרכז, המטרה שלי לשנה הקרובה ולכל הקדנציה להנגיש לסוכנות וסוכני המחוז כלים רבים להצלחה הן במישור הכלכלי והן במישור של ניהול המשרד.

"אני מאחלת לכל סוכנות וסוכניי הביטוח שנה של בריאות איתנה שפע כלכלי צמיחה אישית וכל זאת מתוך אהבת חינם ומעשים טובים".

סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד

סו"ב מורי

"שנה חלפה והלשכה, באופן טבעי, שינתה את פניה. פעילים חדשים נרתמו בכל הכוח עם רעיונות חדשים ורעננים. בשנה הבאה נשים דגש על העשרת הידע של הסוכן. כל סניף יזכה לפחות לשני ימי עיון בבריאות. נוציא לפועל לפחות שלושה סיורים מקצועיים לחברי הלשכה. נשכלל יותר את מדריך ההשוואות המקצועי.

"בשנה הקרובה, לאחר מינוי מפקחת חדשה אולי נתחיל לראות פרי במאמצי קשרי הרגולציה ונזכה לשיפור במבנה פוליסות הבריאות לטובת הלקוחות שלנו.

"לאחר שפנטזיית האחדה והשטחה של הפוליסות תתפוגג מעמדו של סוכן הבריאות בעולם הביטוח המורכב יהיה איתן מאי פעם".

סו"ב עמוס גואטה, יו"ר ועדת טכנולוגיה

סו"ב גואטה

"התבוננות בשנה החולפת אני שמח לסכם את הפעילות במסגרת וועדת הטכנולוגיה כמספקת המון עניין וגאווה של עשייה למען הסוכנים, כמרתקת ומסקרנת בחיפוש המתמיד אחר החדש והשונה אחר הבזק הרעיון שיכול לתרום ולקדם צעד נוסף את ציבור סוכני הביטוח.

"אני מבקש ומאחל לחברי הוועדה המשך עשייה והתלהבות כפי שהיה בשנה החולפת. שנה טובה ללשכה ולציבור סוכני הביטוח".

בכירי הענף וחברי כנסת מאחלים שנה טובה לסוכני הביטוח

רונן טוב, משנה למנכ"ל מיטב דש

טוב

"למיטב דש אאחל שנה עיסקית, פוריה ומוצלחת ולעובדיה שנה של התפתחות התקדמות עניין והנאה מהעבודה.

"לענף ההשקעות אאחל שנה 'משעממת' של השאת תשואות גבוהות.

"לרגולטור החדש אאחל שנה 'פחות' נמרצת בכל הקשור לרפורמות חדשות ושינויים תכופים, שנה של ייצוב והטמעה של השינויים הרבים שחווינו בשנים האחרונות".

ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח

ד"ר רוטקופף | צילום: ויקיפדיה

"בשנה החולפת יצאנו בבשורה לציבור שכעת יכול לקבל מידע על היסטוריית תאונות ותביעות ביטוח של רכב משומש באמצעות פעולה פשוטה ונוחה באינטרנט במרכז הסליקה של האיגוד.

"אנו רואים בסוכני הביטוח חלק חשוב ובלתי נפרד מעולם הביטוח. אנו מקווים כי שיתוף הפעולה איתם, ועם כלל הגורמים במערכת, יימשך למען חיזוק וייעול הענף לטובת כל הצדדים – חברות הביטוח, הסוכנים וכמובן המבוטחים.

"אני מאחל לכולם חג שמח ושנה טובה".

רו"ח איריס שטרק, הנשיאה הנבחרת של לשכת רואי החשבון

רו"ח שטרק | צילום: ניב קנטור

"רואי החשבון בתפקידי מנהלים וסמנכ"לי הכספים בחברות הביטוח, הם אנשי מקצוע הנמצאים בחזית שוק ההון וצריכים להתמודד עם מכלול אתגרים הייחודיים לשוק הביטוח. הדגש שלנו על פעילות רואי החשבון בתחום הביטוח והפיננסיים, תסייע גם בממשקי העבודה של סוכני הביטוח. אנו רואי החשבון משמשים כמורי הדרך בתחומי החקיקה הפיננסית, ובכלל זה בנושאים של פנסיה, קופות גמל, בהתייחס לשכירים מול עצמאים, ביטוח לאומי ועוד. כך שאני רואה מקום רב לביסוס שיתופי פעולה מקצועיים, ומאחלת שנה טובה ופורייה לכולם".

אורי אומיד, מנכ"ל "שלמה ביטוח"

אומיד

"אנחנו בקצב גידול יפה ומקווה שנמשיך כך גם בשנה הבאה; מצטרפים אלינו הרבה מאוד סוכנים. לא הצלחנו לקלוט רבים מהסוכנים שביקשו להצטרף ואני מקווה שנקלוט אותם בשנה החדשה. תוכניות העבודה שלנו לשנה הקרובה הן מאתגרות מאוד, ואני מאחל לעצמנו שנוכל לעמוד בהן.

"נכנסים לתקופה קשה מאוד לסוכני הביטוח; מקור ההכנסה העיקרי של סוכני הביטוח הוא ענף הרכב, והענף הזה הולך לחטוף הקטנה בהכנסות כי החברות הגדולות בענף מנצלות את כניסת החברות הדיגיטליות והן הולכות לעבור בענף הרכב בדיגיטציה, באפליקציות והקטנת העמלות. הרבה סוכנים יסבלו מעובדה זו והכנסתם תיפגע משמעותית. אנחנו מבינים שזה הולך לקרות ולכן אנחנו מגדילים את הפעילות שלנו בענף הרכב תוך חיזוק הקשר עם הסוכנים. מכירה בעמלה נמוכה.

"ענף הביטוח בכלל והרכב בפרט יהיה מאוד מאתגר בשנה הקרובה. הכניסה של שתי החברות הדיגיטליות נתנה לחברות המסורתיות לגיטימציה כביכול לעבור לפלטפורמות דיגיטליות בעמלות נמוכות מאוד לסוכנים, אם בכלל. הן רואות בכך
הזדמנות למכור בזול בלי עמלה. נמשיך למכור בכלים שלנו, גם דיגיטליים, אבל לא בעמלה נמוכה. אנחנו בטוחים שהמבוטחים רוצים בשירות של סוכן וירצו לשלם על זה קצת יותר. בגלל זה גם פיתחנו מאוד את נושא העסקים, כי סוכנים נשאלים לא פעם – 'למה אתה ממשיך למכור את המוצרים של החברה הזאת שפועלת נגדך? אני חייב אותם בשביל העסקים האחרים'. לכן הקמנו מערך חדש לעסקים אליו נקלוט סוכנים נוספים. זאת תהיה בהחלט שנה מאתגרת, ואני מאחל שכול התחזיות שלי יתבדו!

"לגבי הממונה הבא על רשות שוק ההון – אני מאחל לו שפשוט ייתן לנו לנהל את העסק בראש ושקט. לא הצלחנו לנהל את העסק בשנים האחרונות בגלל הכמות והקצב של החוזרים. אני איחלתי לדורית סלינגר לא פעם, שתנהל בעתיד חברת ביטוח ותראה כמה זה לא פשוט".

ח"כ מיקי מכלוף זוהר (ליכוד)

ח"כ זוהר

"סוכני הביטוח היקרים והיקרות! אני מאמין שמי שיודע הכי טוב מה טוב ומה נכון לציבור המבוטחים, אלה סוכני הביטוח, ומתוך אמונה זאת, ניהלתי בכנסת מאבקים רבים ומוצלחים. לשמחתי ניתן לראות הישגים רבים למרות ההתנגדות הבלתי פוסקת של משרד האוצר ואגף הביטוח.

"אין חולק שהגיבוי העצום שניתן למפקחת על הביטוח בשנים האחרונות, היווה ניגוד גמור לאינטרס הציבורי. אני תקווה שמי שיבוא במקומה יבין טוב יותר את צרכי השוק ויעזור לכם ולנו לקדם את האינטרסים של כלל הציבור. בע״ה נמשיך במאבקים החשובים למען הציבור במלוא הכוח.

"שנה טובה ומתוקה לכולכם!".

יואל אמיר, מנכ"ל פספורטקארד

אמיר

"ל־PassportCard אני מאחל שנמשיך להטמיע את ה־DNA הכל כך מיוחד שלנו בקרב הציבור – כחברה שמאמינה ללקוח ואשר פועלת ממקום של נתינה והוגנות. אני סמוך ובטוח כי בדרך זו נוכל להמשיך להוביל בשוק ולחולל את השינוי שהתחלנו.

"לסוכני הביטוח אני מאחל שישכילו להתאים את מקצוע הסוכן החשוב לעולם הביטוח המשתנה וימשיכו להוביל במרץ את המאמצים לספק לציבור המבוטחים את השירות המקצועי ביותר, כמומחים בתחומם, המכירים היטב את צרכי הלקוח.

"לענף הביטוח – ליהנות מההתחדשות, החדשנות והקדמה הטכנולוגית לטובת מקסום חווית הלקוח ומתן השירות הטוב ביותר למבוטחים, הן בשלב המכירה והן, חלילה, בקרות אירוע ביטוחי.

"ולממונה החדש – תפקיד הרגולטור הוא תמיד תפקיד מאתגר ובהחלט לא פשוט. אין לי ספק שהרגולטור ימשיך לנהוג ביצירתיות על מנת למנף את ההתפתחות הטכנולוגית לטובת הלקוח וכאמצעי להגברת התחרותיות. במקביל, לבחון את הצורך הקיים בהוראות לחברות המפוקחות, בצד שמירה על מקצב הולם ויעיל של עדכונים, באופן המאפשר המשך פעילות עסקית חיובית החיונית לתחום הפעילות".

אתי אלישקוב, מנכ"לית ליברה

אלישקוב | צילום: אבי מועלם

"ענף הביטוח עובר מהפכה בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות והשינויים בהעדפות הצרכנים. עם תחילתה של השנה החדשה, אני מאחלת לענף, לחברות הפועלות בו ולסוכנים, שכולנו נדע ונצליח להתאים עצמנו להתפתחויות, ללמוד, להשתנות ולהתאים עצמנו. לממונה הבא על רשות שוק ההון אאחל הצלחה רבה – אין ספק שמדובר בתפקיד מאתגר ובעל השפעה.

"לליברה אני מאחלת שנצליח להגשים את החזון שלנו, שנצמח, נתפתח, נשפיע על הענף ובאמת נשנה סדרי ביטוח!".

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה

לוינשטיין | צילום: באדיבות אלטשולר

"קודם כל, אני רוצה לאחל שנה טובה ובריאות לכל עם ישראל. לכל קהילת הסוכנים ולכל שוק ההון, אני מאחל שתהיה לנו שנה טובה לפחות כמו השנה הקודמת. זו הזדמנות להודות לכל מי שעבד אתנו לאורך השנה והיה סבלני וסובלני אתנו. המון המון תודה".

ליאור רביב, משנה למנכ"ל מגדל

רביב

"אני מאחל לענף הביטוח שימשיך גם בשנה הבאה למצוא פתרונות יצירתיים, שישתנה ויתעדכן בקצב שהעולם שלנו משתנה. לסוכנים אני מאחל שתהיה להם שנה של התייצבות ושל עיסוק בצמיחה ולא בהישרדות. ומעבר לכל, שישמרו תמיד על החיוך ויהיו גאים במקצוע!".

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה חברה לביטוח

מירון

"בפתח שנת התשע"ט, השנה הבאה עלינו לטובה תהה שנה בסימן חדשנות טכנולוגיית וההון האנושי. חשוב להבין כי הסוכן מהווה חלק מהותי ומשמעותי מעבודת חברת הביטוח. אנחנו מייצרים עבורכם מוצרים וכלים חדשים אשר יוכלו לסייע לכם בעבודתכם ובכך חשוב שיתוף הפעולה הפורה בינינו!

"לענף הביטוח אני מאחל הצלחות מרובות ולממונה על הביטוח הרבה בהצלחה בתפקידה החדש. אני מאחל לכולנו שנת הישגים והצלחות בכל המישורים, שתהה זו שנת בריאות, שנת אהבה, שמחה ואושר, שנה טובה עלינו ועל כל בית ישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email