לקראת מכירת השליטה בהפניקס: רו"ח בני גבאי ימונה ליו"ר הקבוצה

לפני כחצי שנה נחתם הסכם מחייב למכירת השליטה בהפניקס מקבוצת דלק לקרנות זרות • גבאי יחליף את אסי ברטפלד המשמש יו"ר הפניקס מטעם דלק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רו"ח בני גבאי יתמנה ליו"ר חברת הביטוח הפניקס במקומו של אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, אם תושלם העסקה למכירת השליטה בהפניקס מקבוצת דלק לקרנות הזרות סנטרברידג' וגלאטין פוינט.

גבאי, לשעבר שותף בכיר במשרד רואי חשבון ארנסט אנד יאנג, ועסק בעיקר בענף הביטוח. היום הוא מכהן כמנכ"ל משותף של יבואנית הרכב UMI. הוא השתתף בתיווך עסקת המכירה של השליטה (32.5%) בהפניקס מידי קבוצת דלק תמורת 1.6 מיליארד שקל לקרן סנטרברידג' וקרן גלטין. הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון חתם בסוף השבוע האחרון על אישור העסקה.

אסי ברטפלד | מנכ"ל קבוצת דלק | צילום: יח"צ

לפני כחצי שנה נחתם הסכם מחייב למכירת השליטה בהפניקס מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, לקרנות הזרות סנטרברידג' וגלטין. אז דובר על 30% מהמניות, ועל פי הודעת קבוצת דלק, החברה התחייבה בהסכם להסדיר לרוכשות רכישה של מניות נוספות בשיעור של כ־2.5% עד תום 2019 , ובתמורה לסכום נוסף של כ־120 מיליון שקל, באמצעות מניות בעסקאות החלף שיבוצעו על ידה.

כאמור, גבאי יחליף בתפקיד יו"ר הפניקס, את אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק, המשמש יו"ר הפניקס מטעם דלק. אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות המייצג את הקרנות בעסקת רכישת הפניקס, צפוי להתמנות ליו"ר הפניקס החזקות – החברה האם של הפניקס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email