לראשונה בדרום: שלוחה של המכללה לפיננסים וביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שלוחה של המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה תקום לראשונה בעוד שבועיים (24 בדצמבר) בבאר שבע, ובכך ייפתח קורס ביסודות הביטוח ל-13 הסטודנטים הראשונים בדרום. השלוחה הוקמה לאור יוזמתם של נשיא הלשכה אריה אברמוביץ ושל יו"ר מחוז הדרום יפת בקשי.

יו"ר המכללה, אשר סייפר, מסביר כי היוזמה להקמת סניף נוסף של המכללה, נולדה כשבלשכה הבחינו שיש ירידה משמעותית בכמות סוכני הביטוח באזור הדרום. "בכך הלשכה, באמצעות המכללה, ממלאת תפקיד ציבורי בסיוע לתושבי הדרום. למעשה סוכני ביטוח נדרשים בכל מקום בארץ".

עוד הסביר סייפר, כי מחוז הדרום נשא ברוב הנטל בהקמת השלוחה, "המחוז מצא את המקום הפיזי ללימודים, דאג להביא מועמדים ולדחוף לכך. יש חשיבות גדולה לכך שבכל יישוב בארץ יינתן השירות החיוני של הסוכן, והשליחות הציבורית של הלשכה היא לסייע באזורים שבהם יש מחסור בסוכנים. אם אנחנו לא נעשה זאת – אף אחד אחר לא יעשה. בינתיים יש היענות גדולה ואנחנו צופים לקלוט עוד סטודנטים, כדי שנוכל לפתוח במהרה מחזור נוסף של אנשים שילמדו את המקצוע. בימים אלה המכללה שולחת את זרועותיה לכל הארץ – יש קורסים בירושלים, בחיפה ובבאר שבע".

בקשי מציין כי משמעות פתיחת השלוחה עבור תושבי הדרום היא גדולה. "הדרום נמצא בהתפתחות עצומה בשנים האחרונות: צה"ל יורד דרומה, יישובים מתפתחים וגדלים, מפעלים מועתקים דרומה, פארק תעשייה ומפעלי היי- טק מוקמים. הדרום הוא העתיד של מדינת ישראל, מכיוון שהמרכז כבר מלא עד אפס מקום. להפתעתנו, לאור כל ההתפתחות, גילינו שסוכני ביטוח חדשים לא צומחים בדרום ולכן המכללה נכנסה לוואקום הזה. עד כה, מי שרצה ללמוד נסע למרכז, אך זו הפעם הראשונה שהמכללה מכירה בדרום, וזה שינוי מרענן לזכות ראשי הלשכה שצופים את העתיד".

לדבריו, למי שמוציא רישיון סוכן בימים אלה, צפוי עתיד נפלא. "מי שיקפוץ למים של עולם הביטוח יגלה כר חמים של עבודה בבתי השקעות, בחברות ביטוח ועוד גופים רבים שיזדקקו לסוכנים, אפילו עורכי דין ישמחו לקבל למשרדיהם עורכי דין בעלי רישיון ביטוח – זה נכס. יחד עם הטכנולוגיה, החדשנות והמחסור בסוכנים בשוק, סוכנים צעירים לא יתקשו להשתלב בענף. המחסור נוצר מכיוון שלא כל הסוכנים הצליחו להתמודד עם הטכנולוגיה והשינויים בענף, ונשרו ממנו. "הדור החדש יודע להתמודד עם הקיים – הטכנולוגיה והחדשנות, ולצמוח עם מה שיש. מי שיהיה שם – יזכה. לכן אני חושב שהקורס הזה מבטא את הראייה העתידית של המקצוע. ראש העירייה ופרנסיה מעריכים את מה שהלשכה עושה בדרום. גם איילון הבטיחה לפתוח מחוז בבאר שבע וזה אכן קורם עור וגידים".

בקשי מקווה שמיסודות הביטוח יתקדמו בשלוחה לכיוון הוצאת רישיון אלמנטרי ופנסיוני, "אבל יסודות הביטוח הם הבסיס לכל לימודי הביטוח. עד כה נרשמו סטודנטים ללא השקעה בפרסום ובשיווק. פרסמנו רק ברשתות החברתיות ובעיתון הלשכה, וכחצי מהנרשמים הם דור המשך. אנחנו מקווים בהמשך להשקיע בפרסום כדי לחשוף את הלימודים בקרב סטודנטים נוספים. נדאג לבוגרים להתמחות ונתמוך בהם לאורך כל הדרך. חברות כלל ואיילון התחייבו כבר לתת מלגה לדור ממשיך בבאר שבע ונדאג לכך שזה יקרה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email