לראשונה בישראל יתקיימו השתלמויות לסוקרי הגנות

חיים אטקין, שמאי רכוש ומקרקעין מוסמך: "נמצא פתרונות מיגון מקוריים ויצירתיים שעלותם זניחה ויסייעו בהקטנת הנזקים במשקים החקלאיים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אירוע הצתת בית האריזה בראש פינה השבוע חושף עד כמה רגיש שוק ביטוח הרכוש בכלל והמשק החקלאי בפרט. החקלאים בארץ נאלצים להתמודד מזה זמן רב עם נזקי רכוש ומוצאים עצמם חסרי אונים נוכח גלי הפשיעה שהם חשופים להם כשהם מכריזים כי נואשו והם אובדי עצות נוכח
ההפסדים העצומים שנגרמים להם. רק בשנה החולפת נגנבו כ־20,000 ראשי בקר ממשקים בארץ.

 

המבטחים מפסידים פעמיים, פעם בהפסד מבוטחים שעלויות הביטוח והמיגון הפכו את רכישת הביטוח למוצר יקר והם נאלצים לוותר עליו, ופעם בתשלום הנזקים הכבדים וחוסר האונים ביכולת ההתמודדות בהקטנת הסיכונים אותם הם מבטחים והתוצאות החיתומיות, בהתאם.

 

"אני מלווה ומכיר את השוק והענף הזה כבר למעלה מ־30 שנה, הן בראייה של העסקים טרם כריתת חוזה הביטוח והן לאחר הנזק. זהו שוק
שמחייב התמקצעות, העתיד הוא לא מה שהיה. לראשונה בישראל אנו מקיימים השתלמות ולימודי תעודה לסוקרי הגנות, ובמסגרתם נערוך סיורים גם במשקים חקלאיים ונשמע מפי החקלאים על מצוקותיהם בכל הקשור לנזקי זדון, הצתות וגניבות של תוצרת חקלאית, בקר וכלי עבודה חקלאיים, ויחד עימם ועם האיגודים המקצועיים שלהם נמצא פתרונות מיגון מקוריים ויצירתיים שעלותם זניחה ויסייעו בהקטנת הנזקים במשקים החקלאיים", אמר חיים אטקין, שמאי רכוש ומקרקעין מוסמך.

 

בין המרצים בקורס יהיו בכירים בתחום בינהם סאבי עזר, יהודה הלפרין ועו"ד ערן אייזיק, שיכשירו את דור סוקרי הסיכונים המקצועיים ויתנו מענה נאות למבטחים. ניתוחי אירוע ברמה אקדמית מקצועית וחדירה לראשו של הפושע ילמדו מפי בכירי חוקרי הביטוח שייקחו חלק כמרצים, על מנת לזהות נקודות תורפה, ללמוד מהם כדי למגן אותם".


החקלאים מכריזים כי נואשו והם אובדי עצות נוכח ההפסדים העצומים | צילום: Fotolia

"בוגרי הקורס יזכו לתעודת הסמכה שתאפשר להם להיות בחזית העשייה והתמיכה במבטחים כדי שאלו ישיגו תוצאות חיתומיות טובות יותר. ביטוח הוא מוצר שהביקוש לו כמעט קשיח לחלוטין היום ובלעדיו לא תתכן כלכלה מודרנית. יש הכרח בשמירה על רווחיות המבטחים", הוסיף אטקין.

 

הקורס משווק בקרב פורשי מערכות הביטחון על מנת שאלו יביאו לענף את הניסיון והעשייה רבת השנים שלהם ועל מנת לאפשר להם קריירה שנייה ומאתגרת. "קורס ולימודי תעודה מתאימים גם לחתמים היכולים להשתלב בקורס המועבר במסגרת בית שמאי – בית הספר לפרקטיקה שמאית", אמר אטקין והוסיף כי "אני בטוח שבוגרי ההכשרות שלנו יידרשו בענף הביטוח כשהם מביאים עימם משב רוח רענן של חדשנות, מקוריות ויצירתיות שהענף כל כך זקוק לו".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email