לראשונה בענף – הפניקס השיקה כיסוי נגד נזקי מלחמה וטרור לתכולת הדירה

יינתן כשיפוי בגין הנזק לרכוש בהתאם להפרש שבין שווי הרכוש לפי ערך כינון לבין הפיצויים שיתקבלו ממס רכוש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפניקס השיקה השבוע כיסוי חדש ובלעדי: כיסוי לנזקי מלחמה וטרור לתכולת הדירה. כיום זכאים תושבי ישראל, במקרה של נזק שנגרם לתכולת הדירה כתוצאה ממלחמה וטרור, לקבל פיצוי על פי חוק מס רכוש וקרן פיצויים. ואולם, סכומי הפיצויים הניתנים על פי החוק הינם מאוד מוגבלים.

לדברי הנהלת הפניקס: "הביטוח המוצע על ידינו מעניק שיפוי בגין הרכוש שניזוק כתוצאה ממלחמה וטרור, בסכום ההפרש שבין שווי הרכוש לפי ערך כינון לבין הפיצויים שקיבל המבוטח על פי החוק". כלומר, תנאי בסיסי לקבלת פיצוי לפי הפוליסה הוא קבלת פיצוי בפועל ממס רכוש.

התעריף לכיסוי על נזקי מלחמה יהיה 0.1% משווי הרכוש שהסכום המקסימלי לכיסויו הוגדל למיליון דולר. הפרמיה המינימלית תהיה 254 שקל לשנה (כ־20 שקל לחודש). הפרמיה לכיסוי על נזקי טרור תהיה 0.03% מהרכוש המבוטח, 254 שקל מינימום לשנה. שלמה מילר, סמנכ“ל בכיר ומשנה למנהל תחום ביטוח כללי בהפניקס מסר: ”לאזרחי מדינת ישראל מגיעה האפשרות לרכוש ביטוח לתכולת דירתם כנגד נזקי מלחמה. אנו שמחים להיות הראשונים בארץ להציע כיסוי זה“.

יש לציין, כי בעבר, ובמיוחד לאחר אסון השריפות בחיפה, פנתה לשכת סוכני ביטוח לרשות שוק ההון והציעה שהפוליסה התקנית לדירה תכלול גם כיסוי לנזקי טרור.

גרטי

קבלת פיצוי בפועל ממס רכוש

בתגובה אמר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני הביטוח: "אני מברך את חברת הפניקס. מדובר במוצר מצוין שאמור לתת מענה למבוטחים בעת מלחמה או מתקפת טרור, ובמיוחד לתושבי היישובים הסמוכים לגבול בצפון ובדרום; אם כי מלחמה יכולה להגיע גם לאזור המרכז, כפי שכבר נוכחנו לדעת בעבר הלא רחוק.

"עם זאת, מה שמפריע לי בפוליסה הוא התנאי הבסיסי לקבלת הפיצוי שהוא קבלת פיצוי בפועל ממס רכוש. זהו עקב אכילס של הפוליסה. פיצוי ממס רכוש יכול להתקבל לאחר חודשים ואפילו לאחר שנה וחצי. הרי זאת פוליסת ביטוח, והמבוטח מצפה לקבל את הפיצוי זמן קצר לאחר שנגרמו לו הנזקים. אני מקווה שהפניקס ישנו את התנאי הבסיסי הנ"ל", אמר גרטי ל"ביטוח ופיננסים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email