לראשונה בתולדותיה לשכת סוכני ביטוח תשווק כתב שרות בתחום הבריאות

במהלך האסיפה הכללית שהתקיימה השבוע הודיע נשיא הלשכה על כתב שירות חדש וייחודי שישווק על ידי הלשכה וייחשף בכנס הבריאות. יו"ר ועדת הביקורת: "הפכנו להיות רווחיים באופן משמעותי מבעבר, כנסים של המחוזות הפכו להיות חסכוניים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בכנס הבריאות שצפוי להיערך בשבוע הבא תהיה הכרזה חסרת תקדים של לשכת סוכני ביטוח על שיווק כתב שירות חדש וייחודי שטרם נראה כמותו בענף הביטוח, וישווק על ידי הלשכה", כך הודיע נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב אריה אברמוביץ, באסיפה הכללית של הלשכה שהתקיימה ביום שני השבוע במתחם המכללה לפיננסים וביטוח (הפרטים המלאים על כתב השירות החדשני ייחשפו בכנס וגם במגזין "ביטוח ופיננסים" שיפורסם לקראתו).

בדברי הפתיחה שלו התייחס אברמוביץ גם לכך ש"בשנה החולפת התמודדה הלשכה עם אתגרים כבדי משקל לטובת ולמען סוכני הביטוח. כך למשל בתום מאבק משפטי ארוך אנו גאים להשלים ניצחון נוסף עבור סוכני הביטוח וציבור המבוטחים. בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי אין מקום למכירת ביטוחי נסיעות לחו"ל ללא רישיון או הסמכה על פי חוק. אני שמח שזכינו להוביל מהלך חשוב זה", פירט אברמוביץ. לדברי נשיא הלשכה, מסקנות הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח צפויות להתפרסם בשבועות הקרובים, במטרה להשפיע ולסייע בעיצוב עתיד ענף הביטוח. בנוסף שיתף אברמוביץ את הנוכחים בצעדים שמובילה הלשכה על מנת להמשיך ולהיאבק בקמפיין שוקה המכפיש את מקצוע סוכן הביטוח.


האסיפה. "הלשכה פועלת להשתדרג ולייעל את פעילותה" 

"בעקבות החלטת העליון הגישה הלשכה בקשה לדיון חוזר בהרכב מורחב, ובמקביל צירפה את להב (ארגון העצמאיים והעסקים בישראל) כידיד בית המשפט על מנת לחזק את עמדת סוכני הביטוח בדיון המשפטי", סיפר אברמוביץ. בתוך כך, רו"ח אורי הולצמן הציג את הדו"חות הכספיים של הלשכה, אשר אושרו ברוב קולות על ידי חברי האסיפה. חסכוניים ורווחיים יותר "במסגרת תפקידי התחייבתי בפני הנהלת הלשכה לבקר את תקציב הלשכה במסגרת המנהל התקין. עברתי על ארגז הכלים החדש של הלשכה ואני חייב לומר כי התרשמתי עמוקות.

הכנסים באילת הפכו להיות רווחיים באופן משמעותי מבעבר, כנסים של המחוזות הפכו להיות חסכוניים", אמר סו"ב דויד בכר, יו"ר ועדת הביקורת, בנאומו בפני חברי האסיפה. "באופן כללי אני חוזה כי הנהלת הלשכה פועלת באופן רווחי וחסכוני יותר מבעבר". נשיא הלשכה הודה לו על דבריו ואמר כי "הלשכה פועלת באופן קבוע על מנת להישתדרג ולייעל את פעילותה". כמו כן, עו"ד סו"ב אריה אופיר, יו"ר ועדת התקנון בלשכה, הציג בפני האסיפה כללית את תקנון הלשכה המעודכן, כפי שאושר בידי רשם העמותות, והוא אושר פה אחד על ידי המשתתפים.

אלי אנגלר, יו“ר ליסוב (החברה הכלכלית של הלשכה) המסיים את תפקידו לאחר הבחירות ללשכה שיתקיימו בנובמבר 2017, אמר כי ”אני שמח שאחרי שנות הפעילות שלי בתפקיד אנחנו מורישים לבאים אחרינו לשכה יציבה ותוססת ומאחל להם להמשיך ולהצעיד אותה קדימה. אני קורא למתמודדים בבחירות – תדאגו ללשכה ולא לכיסא שלכם“. בתקנון החדש נעשה סדר בכל הפרקים בהתאם לדרישות החוק, והוקצה נוהל נפרד לבחירות. לדברי אופיר, בין השינויים בתקנון החדש הם: האסיפה הכללית תהפוך ל"מועצה ארצית" ותהיה מועצת נציגים, בהתאם לסעיף 24 לחוק העמותות, שאומר שכל עמותה מעל 200 חברים רשאית לבחור אסיפת נציגים שתתכנס ותהיה לה את כל הסמכות של אסיפה כללית; מספר החברים ייקבע באופן יחסי לפי מספר החברים בכל סניף; כל סניף ישלח את נציגיו לאסיפת נציגים והמועצה עצמה תקבל סמכויות של אסיפה כללית; המועצה הארצית תורכב מנשיא הלשכה הנבחר, יושבי ראש המחוזות הנבחרים, יושבי ראש הסניפים הנבחרים, נציגי הסניפים שנבחרו בבחירות ונשיא הלשכה היוצא (אלא אם הודיע שאינו מעוניין להיות חבר מועצה).

השקעה נבונה על פי הדוחות הכספיים המאוחדים לשנת 2016 של לשכת סוכני ביטוח והחברה הכלכלית שלה (ליסוב), כפי שהוצגו באסיפה הכללית של הלשכה השבוע, השנה שעברה הסתיימה בעודף הוצאות על הכנסות המסתכם בכ־9.1 מיליון שקל. לדברי סו"ב אבי ברוך, יו"ר ועדת הכספים של הלשכה, היה עודף הוצאות על הכנסות בסך כ־5.1 מיליון שקל בשנת 2016 ,בעיקר עקב השקעה בתשתיות המכללה הנמצאות בתהליך צמיחה ותנופה. ברוך אמר כי "כיום אנחנו רואים שהמגמה מתהפכת והמכללה צפויה להכנסות גדולות בהרבה בשנת 2017." סו"ב ברוך מציין כי בטיוטת הדוחות הכספיים שהוצגה לפני כחודש, עודף ההוצאות על ההכנסות הסתכם בכ־2.1 מיליון שקל, כ־700 אלף שקל פחות מהדוחות הסופיים.

בנוסף, במהלך חודש זה נאלצה הלשכה, בעקבות פסק דינו של העליון בנושא ביטוח ישיר וקמפיין שוקה, להחזיר לביטוח ישיר 350 אלף שקל אותם קיבלה כפיצוי מביטוח ישיר בעקבות פסיקת בית המשפט המחוזי לפני שנה. הלשכה ביקשה דיון חוזר בבית המשפט העליון בסוגיית קמפיין שוקה בתמיכת ארגון לה"ב שהצטרף לבקשה. הלשכה גם חויבה בהוצאות משפט על סך 70 אלף שקל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email