לראשונה בתולדות הלשכה – מספר החברים עומד על יותר מ־4,700

רוזנפלד: "שואפים לסיים את 2018 עם כ־ 5,000 חברים בלשכת סוכני ביטוח; החלה העבודה על הכנס האלמנטרי שייפתח ב־ 12 בנובמבר באילת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנחנו שואפים לסיים את 2018 עם כ־5,000 חברי לשכה. אני חושב שלגייס בשמונה חודשים של הנהגת הלשכה החדשה יותר מ־300 חברים נכון להיום בבוקר, זה קצב מאוד מכובד ויפה. הגיוס הוא מסיבי; בחודש יוני היה שיא גיוס ללשכה והסוכנים מגיעים ומצטרפים". כך מסר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, לחברי הוועד המנהל בישיבתו האחרונה. לדברי רוזנפלד, בראיון אתו במגזין הבריאות של "ביטוח ופיננסים", מספר חברי הלשכה עומד היום לראשונה בתולדות הלשכה, על יותר מ־4,700 סוכנים.

סו"ב רוזנפלד סיפר על הפעילות האינטנסיבית של הלשכה בכנסת למניעת החקיקה בנושא סוכני הנסיעות. "יש להם ארכה למכור ביטוחי נסיעות לעוד שלושה חודשים. אם לא נמצה את הפעילות הפרלמנטרית נפנה לפעילות משפטית. אנחנו מקיימים דיונים עם כל חברי ועדת הכספים של הכנסת ועם ראשי כל הסיעות בכנסת וגם חברי הסיעות והכספים. בכנסת היו איגור מורי, ליאור הורנצ'יק ואני", אמר רוזנפלד.

סו"ב רוזנפלד. "בעד מוסד בוררות בשיתוף הלשכה" | צילום: יוסי אלוני

מדובר בהצעת חוק שאישרה ועדת השרים לענייני חקיקה לפני כחודש. על פי הצעת החוק, משרדי נסיעות יוכלו להמשיך ולמכור ללקוחותיהם ביטוחי נסיעות לחו"ל, בניגוד להחלטת בג"צ לפיה סוכני נסיעות לא יוכלו למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל, אלא אם הם מחזיקים ברישיון מכירת ביטוח, וזאת החל מה־1 ביוני 2018. מדובר בהצעת חוק שהוגשה על ידי יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב.

לבקשת שר התיירות יריב לוין התחייב משרד האוצר להאריך את המועד המאפשר לסוכני נסיעות למכור ביטוח נסיעות לחו"ל בארבעה חודשים, מה שאושר בידי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, עד השלמת החקיקה. ההצעה תעלה לדיון בוועדת הכספים לאישור.

נשיא הלשכה עדכן גם בנושא החלטת הביניים של בג"צ בנושא "הסדר לרבים", ששלח את רשות שוק ההון לבדוק אם ניתן להחיל את מסמך ההבהרה בנושא מפרסומו ולא רטרואקטיבית: "בג"צ למעשה שאל את המדינה, את פרקליטות המדינה שייצגה את רשות שוק ההון: מה היתרון של מסמך ההבהרה הזה. בכך למעשה אימץ את דעתנו ועמדתנו". הנשיא עדכן את חברי הוועד בפעילות החקיקה שמובילה הלשכה: "הצעת חוק נוספת שמתקדמת בימים אלו מדברת על חיסכון
לכל חייל בשנה השלישית שלו בשירות הצבאי, ותוגש בזמן הקרוב על ידי ח"כ מיכל בירן, והיא גם תזכה לתמיכה. הצעת חוק נוספת היא הגבלת סמכויות הממונה על רשות שוק ההון, שהוגשה על ידי ח"כ נורית קורן, הצעה שמדברת על ניירות העמדה, שלא ישמשו מסמכים מחייבים. גם את שינוי 19 א נקדם בקרוב, דבר שיאפשר לסוכני הביטוח עוד ערוצי פרנסה".

"מוסד בוררות מוסדר"

עוד ציין רוזנפלד כי העיתונות הפכה יותר מאוזנת בהתייחסות שלה לסוכני הביטוח בעקבות פעילות הלשכה בנושא.

לגבי הפעילות בכנסת בנושאים אחרים סיפר הנשיא: "השתתפנו בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא של שתי תביעות בביטוח רכב; בנושא הזה הייתה החלטה חד משמעית של יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, שהודיע לרשות שוק ההון ואיגוד חברות הביטוח להביא פתרון לפתחה של ועדת הכספים בחודש הקרוב, ואם לא הוא יוביל לחקיקה בנושא שתי תביעות. ההחלטה שלו הייתה מאוד נחרצת ועמידתו איתנה לצד סוכני הביטוח". עוד הוסיף, כי הלשכה יוזמת חקיקה שתיתן פתרון בנושא חברות ההשכרה והליסינג בתביעות צד ג': "הצעת החוק הזו מחייבת את חברות הליסינג וההשכרה לבצע ביטוח צד ג' כדי שיהיו מפוקחות על ידי רשות שוק ההון, ויהיו חייבות לטפל בתביעות בזמן ולא למשוך אותנו", אמר רוזנפלד וציין את פעילותו הנמרצת של ישראל גרטי, יו"ר הוועדה האלמנטרית, בנושא. רוזנפלד סקר את פגישת הלשכה לפני שלושה שבועות עם בעלי הסוכנויות הגדולות בישראל: "נקיים פגישה עם בעלי סוכנויות נוספות, עלו רעיונות והצעות ובהחלט היה סיעור מוחות מכובד".

לדברי נשיא הלשכה, ב־4 בספטמבר הקרוב יתקיים כנס פיננסים של הלשכה בגני התערוכה בתל אביב. כמו כן, נערכה ישיבה ראשונה בנושא כנס האלמנטרי שיתקיים באילת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email