לראשונה – הסכם קיבוצי בבית השקעות

מיטב דש חתמה על הסכם קיבוצי עם ועד העובדים והסתדרות העובדים הלאומית לארבע השנים הקרובות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות מיטב דש הודיע על חתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה לאחר התאגדות העובדים במסגרת הסתדרות העובדים הלאומית ב־2017. לאחר תהליך של משא ומתן שנמשך לאורך חודשים בין הנהלת החברה ונציגי ועד העובדים, אושר ההסכם על ידי דירקטוריון החברה.

ההסכם יהיה בתוקף לארבע השנים הקרובות, וישמור על שקט תעשייתי בהתנהלות השוטפת של בית ההשקעות ומיצוי זכויות העובדים במהלך שנות ההסכם. ההסכם יחול על עובדי החברה למעט משרות בכירות ובעלי תפקידים מסוימים, כפי שנקבע בהסכם, שימשיכו להיות מועסקים בחוזים אישיים.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב ד"ש | צילום: רמי זרנגר

תוספות שכר שנתיות

במסגרת ההסכם הקיבוצי העובדים יקבלו תוספות שכר אשר יעמדו על שיעור שנתי שבין 1.5% ל־3% משכר הבסיס של כלל העובדים הזכאים להעלאת שכר. חלק מתקציב תוספת השכר ישולם כתוספת אחידה והיתרה תשולם כתוספת דיפרנציאלית לפי החלטת ההנהלה. בקביעת שיעור עליות השכר ניתנה עדיפות לעובדים ברמות השכר הנמוכות ולעובדים ותיקים. ההסכם מעגן הטבות שונות להן היו זכאים העובדים בחברה, כמו הגדרת שכר מינימום בחברה בגובה של 6,000 שקל, והטבות נוספות וביניהן: מענק חתימה, השתתפות בתשלום קייטנות ומענקי ותק. בנוסף נקבעו הסדרים לגבי ניוד עובדים, קידום, הליכי שיפור ביצועים, ועוד. ההסכם אף מגדיר את סדרי העבודה בחברה. החברה תשתתף גם במימון השתלמויות מקצועיות לעובדים באמצעות עמותת היל"ה של הסתדרות העובדים הלאומית.

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית אמר כי: "זו הפעם הראשונה בה חברת השקעות חותמת על הסכם קיבוצי. ההסתדרות הלאומית תמשיך לפעול ללא לאות למען כלל עובדי החברה. זהו יום היסטורי עבור עובדי מיטב דש".

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "אנו שמחים שהגענו להבנות מול ועד העובדים ולהסכם בפרק זמן קצר יחסית. לאורך כל השנים הקפדנו במיטב דש על העסקה הוגנת ומיטיבה, והסכם זה בהחלט ממשיך דרך זו. המפתח במשא ומתן שכזה הוא מציאת האיזונים הנכונים בין הרצון לשפר ולעגן בהסכם את תנאי העסקת העובדים לבין הצורך לשמור על הגמישות הניהולית הנדרשת על מנת לנהל בית השקעות אשר מושפע מאוד מתנאי שוק ההון בארץ ובעולם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email