לראשונה: סו"ב אודי אביטל מונה לדירקטור במועצה האירופאית למקצועות הפיננסיים

אביטל, יו"ר הוועדה לפיננסים בלשכה: "היה לי חשוב להיות חלק מאירופה ולהביא ידע צבור וקשרים לוועדה שלי וללשכה בכלל. עכשיו ללשכת סוכני ביטוח של ישראל יש נציג בקהילה האירופאית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבת המועצה האירופית של המקצועות הפיננסים (EFPA), אשר התקיימה ב-19 ביוני באיטליה, מונה סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה הפיננסית בלשכת סוכני ביטוח, לדירקטור קבוע בדירקטוריון המועצה. זו הפעם הראשונה שנציג מישראל ממונה לתפקיד זה במועצה. בכך הצטרף אביטל למנהיגות האירופית אשר משפיעה על כל אנשי המקצוע בתחום הפיננסים באירופה.

‏EFPA הוא הארגון המוביל באירופה לקביעת סטנדרטים מקצועיים לאנשי מקצוע הפועלים בתחום הייעוץ והתכנון הפיננסי במטרה לייצר אמון בקרב הציבור באנשי המקצוע שיועצים להם. הארגון משפיע על השוק העולמי באמצעות מאות אלפי אנשי מקצוע שמתחייבים לידע, מיומנויות, לימודי המשך והתנהגות אתית בטיפול במשפחות.

אביטל בכנס הפנסיוני 2019 | צילום: באדיבות הלשכה

לארגון ארבע הסמכות עיקריות: רמה 3, עובד תמיכה פיננסית (אנאליסט פיננסי); רמה 4, מומחה השקעות; רמה 5, יועץ פנסיוני פיננסי; רמה 6, מתכנן פיננסי.

נציג בקהילה האירופית

אביטל אמר "כיו"ר הוועדה הפיננסית בלשכת סוכני ביטוח היה לי חשוב להיות חלק מאירופה ולהביא ידע צבור וקשרים לוועדה שלי וללשכה בכלל. עכשיו ללשכת סוכני ביטוח של ישראל יש נציג בקהילה האירופית.

"אני רוצה להודות אישית לשותפי לדרך, חיים איזנפלד, סגן נשיא להב ונשיא לשכת היועצים העסקיים בישראל, שעזר לי להקים את העמותה ופועל איתי יד ביד במטרה להשיג את היעדים שקבענו".

"ישראל", הוסיף אודי "מאמצת את כל הנחיות הרגולטוריים של אירופה וה-OECD (בזל, סולבנסי ו-MiPid 2) ולכן אני רואה חשיבות עליונה להיות שותף באירופה ולהביא לישראל זכות הצבעה במועצה האירופית".

אביטל ציין כי יקדם להקמת מועצה למקצועות נאמנות במשרד המשפטים: "נפעל יחד עם כל מי שרוצה את טובת הלקוחות לפעילות בנאמנות מוחלטת לטובתם וליצירת תקנים בעבודה לאנשי מקצוע מן השורה הראשונה", והוסיף: "נפקח על אלו שחברים בארגון שלנו ונוודא שהם עומדים בסטנדרטים ערכיים ומקצועיים בינלאומיים ושהם פועלים בהתאם למתודת עבודה אקדמית בינלאומית אשר שמה את המשפחה במרכז".

"צעד ענק לתעשייה"

דן דוברי, CFP, מייסד איגוד מתכננים פיננסים בישראל, יעמוד בראש הועדה המקצועית (SQC ישראל) ובנוסף כיועץ לארגון. את הוועדה, שתפקח על המקצועיות ועל ספקי ההדרכה למשתלמים, ירכיבו בנוסף – אוהד ויגמן, נעם הירשקורן, CFP, גבי פרנקל, CFP, וסו"ב אודי הודי.

חיים איזנפלד אמר: "כבוד ענק לנו להיות חלק מהחזון של הארגון הזה ולהיות חברים מייסדים של ארגון ששם את טובת אזרחי מדינת ישראל בראש מעייניו. אנו בלשכת היועצים העסקיים והניהוליים נעשה כל מה שניתן להביא להצלחה של החזון ואני מברך את אודי על הצטרפותו למועצה האירופאית ואשמח בעתיד להצטרף אליו לישיבות של הדירקטריון האירופי".

דן דוברי הוסיף: "זה צעד ענק לתעשייה ואני אישית רוצה להודות לאודי על פועלו למען אזרחי מדינת ישראל וכל אנשי המקצוע בתחום הפיננסי. הוא מנהיג אמיתי ומוביל דרך שפועל באומץ לב ופורץ דרכים לעולם טוב יותר לכולנו. לדעתי הוא פוליטיקאי מזן אחר, בזמן שאנו מתמודדים בבעיות פנימיות מאתגרות, אודי פורץ קדימה ומוביל את כולנו לעולם טוב יותר, מקצועי יותר ופועל להכרה והוקרה של הציבור באנשי המקצוע".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email