לראשונה: פוליסות ביטוח בריאות וסיעוד יוגנו מעיקולים

ח"כ מיכאל מלכיאלי, מי שיזם את הצעת החוק, מסביר ל"ביטוח ופיננסים" את תכלית החוק. "במקרה של כפל ביטוחים רפואיים ההגנה תהיה עד כיסוי של 100%"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה ביום שני לקריאות שנייה ושלישית את הצעת התיקון לחוק ההוצאה לפועל שיזם ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס). מליאת הכנסת תאשר את ההצעה בישיבתה ביום שני הקרוב.

לפי הצעת החוק יוחרגו כספים המגיעים לחייב כשיפוי, פיצוי או תגמולים מכוח סל שירותי הבריאות, פוליסת ביטוח לתרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות, פוליסת ביטוח למימון השתלות או ניתוחים בחו"ל שאינם בסל הבריאות ופוליסת ביטוח סיעודי.

מיכאל מלכיאלי | צילום: ויקיפדיה, יעקב כהן

עם זאת, במקרה שהגיעו לחייב כספים מכוח פוליסת ביטוח לתרופות שאינן בסל הבריאות או למימון השתלות וניתוחים בחו"ל שאינם בסל הבריאות, ההגנה תחול רק עד 100% מסכום עלות הטיפול הרפואי. בהסכמת ח"כ מלכיאלי צומצמה ההחרגה רק לביטוחים רפואיים שיש בהם משום שמירה על בריאותו הבסיסית של החייב כגון טיפולים מציל חיים.

יש לציין, כי יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד של הלשכה, סו"ב איגור מורי, שייצג בדיון בכנסת את הלשכה, הדגיש את הצורך באוניברסליות של פטור מעיקול על הביטוח הסיעודי על כל סוגיו, ועמדתו התקבלה.

בעקבות אישור הצעת החוק לקריאות שנייה ושלישית, אומר ח"כ מלכיאלי בשיחה עם "ביטוח ופיננסים:

"יזמתי את ההצעה בעקבות פניות שהגיעו אליי מאנשים שנמצאים בקצה היכולת שלהם, שחלו וכשהגיעו לבית החולים מודיעים להם שגם הביטוח הרפואי מעוקל. יש בחוק החרגה למקרר ולבעלי חיים, אז ביטוח רפואי לא מספיק חשוב כדי להחריג אותו?".

עוד הסביר: "כשמגנים על חייב, יש לזכור שיש גם מי שחייבים לו. אני רוצה להגן על שניהם; החוק יגן על המבוטח בשעתו הקשה כדי שבבוא היום ויוקל לו, והוא יוכל לשלם את חובו. זו הצעת חוק חשובה מאוד והיא הראשונה שהגשתי בכנסת ה-20; אני שמח שבתוך חודש וחצי בלבד היא תאושר במליאה בשבוע הבא. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לנשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד, על הליווי והתמיכה שקיבלתי ממנו בהגשת הצעת החוק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email