לראשונה – קורס בריאות מתקדם בשיתוף עם המרכז הרפואי איכילוב

הקורס, שיתקיים במכללה לפיננסים וביטוח ובבי״ח איכילוב, יכלול שלושה מודולים שניתן להירשם לכל אחד מהם בנפרד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קורס ראשון מסוגו במכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, שיעסוק בתחום הרפואי בכלל ובביטוחי בריאות, חיתום רפואי וטיפול בתביעות, בפרט, יושק במכללה בסוף ינואר. הקורס נבנה בשיתוף עם המרכז הרפואי איכילוב, מומחה הביטוח הרפואי ד"ר אודי פרישמן ויו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד סו"ב איגור מורי. הוא יכלול סיורים ולימוד מעשי במרכז הרפואי איכילוב, שהצוות הרפואי הבכיר שלו יהיה בין המרצים בקורס. סגן נשיא הלשכה סו"ב יוסי אנגלמן, מלווה צמוד של הפרויקט.

בלשכה מבטיחים כי הקורס, הבנוי משלושה מודולים נפרדים שניתן להירשם לכל אחד מהם בנפרד, הוא המקצועי והזול ביותר מבין קורסים בנושא ביטוחי בריאות המוצעים בשוק הפרטי.

סו"ב מורי | צילום: באדיבות הלשכה

סו״ב מורי: "הקורס נבנה מתוך ראיה שסוכני הביטוח אמורים למכור ולטפל בפוליסות בריאות ולייעץ בתחום ללקוחותיהם, ולא כממליצי טיפולים רפואיים. המודול הראשון יעסוק ברפואה בסיסית וייתן לסוכן ידע ורקע כללי באנטומיה, במחלות שכיחות, בטיפולים שכיחים ובמונחים שחייבים להכיר. אי אפשר למכור פוליסת בריאות בלי להבין בתחום באופן בסיסי לפחות.

המשתתפים בקורס ילמדו, באמצעות ארבעה מפגשים רובם באיכילוב, להכיר באופן בסיסי את אנטומיית גוף האדם, סוגי המחלות והטיפולים הקיימים, כשהכל מתורגם לבסוף לשפת החיתום.

במפגש הרביעי נדבר על עקרונות החיתום לאור כל מה שנלמד בשלושת המפגשים הראשונים. הרפואה הבסיסית מתקשרת ישירות לחיתום; סוכן ביטוח שמקבל מכתב דחייה של תביעה או החרגה, צריך להבין מה בעצם קרה.

אודי פרישמן | צילום: לני מידן

המודול השני יעסוק בחידושים ברפואה ויציג בפני הסוכן את כל הטכנולוגיות החדשניות והטיפולים המתקדמים של הרפואה המודרנית – טיפולים חדשניים בסרטן, דימות עם רדיולוגים מומחים ועוד. המודול השני מביא להבנה עמוקה יותר למשל מה החשיבות בהוספת ביטוח תרופות מיוחדות וטיפולים חדשניים. למה צריך לשלוח מבוטח לניתוח בארה"ב ולא בישראל? כדי להבין את זה, צריך להבין קודם כל מה התחדש בתחום הרפואה.

המודול השלישי יעסוק בחידושים בביטוח רפואי ויאפשר לסוכן לייצר קשר בין חידושי הרפואה ליכולת ליהנות מהן באמצעות הביטוחים הרפואיים. המודול הזה יועבר כולו במכללה ולא באיכילוב. במודול זה ילמד הסוכן על המפגש של ביטוח הבריאות הפרטי עם מוסדות כמו קופות החולים, ביטוח לאומי, שבו הסוכן יכול לייעץ ללקוח איך למצות את זכויותיו וגם לקבל על כך שכר טרחה. במודול זה ילמד הסוכן איך הפוליסות בנויות, איך משווים פוליסות ועוד.

המודול הזה מיועד גם לעובדי הסוכן, שלא תמיד מכירים את הנושא בו הם מטפלים, ולא פעם עושים טעויות ברמה בסיסית. זו הזדמנות לסוכנים להשתתף בקורס עם עובדיהם. זהו קורס מאוד יישומי שיסייע למכור יותר פוליסות ולטפל ביתר יעילות
בלקוחות.

אני רוצה להודות לסו״ב חוה פרידמן וינרב, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח ולרונן דניאלי, מנכ"ל המכללה, שהקורס הזה לא היה קורם עור וגידים ללא שיתוף הפעולה המעולה איתם, ועם סגן נשיא הלשכה יוסי אנגלמן”.

יועץ הבריאות של המשפחה

ד"ר פרישמן: "על פי תפיסת עולמי סוכן ביטוח טוב צריך לחשוב איך הוא נותן ערך מוסף למבוטחים שלו. אחד התפקידים החשובים של סוכן ביטוחי בריאות טוב זה להיות יועץ הבריאות של המשפחה.

״מערכת הבריאות בישראל היא מערכת מאוד מורכבת, בירוקרטית, לא נגישה, וכשבן אדם חולה, מעבר להתמודדות הקשה שיש לו עם המחלה שלו, הוא מוצא את עצמו מתמודד, לא פעם אפילו יותר קשה, עם ניהול המחלה, או במילים יותר בוטות – עם הבירוקרטיה והמדיניות של הממסד הרפואי.

״אנחנו החלטנו לקיים קורס בשיתוף עם המרכז הרפואי איכילוב, כדי להכשיר את סוכני הביטוח בתחום הבריאות, להפוך להיות יועצי הבריאות של המשפחה של המבוטחים שלהם. לתת להם כלים להציע, לייעץ ולכוון אנשים חולים גם במסלול הרפואי וגם במסלול האדמיניסטרטיבי״.

סו"ב אנגלמן מוסיף: "מאז ומתמיד חשבתי שהמכללה שלנו היא הליבה המקצועית של לשכת סוכני ביטוח; הלשכה בלי הליבה היא לא לשכה. זה גם מתחבר לדרישות של הממונה החדש ברקת שמדבר על שני דברים יסודיים שצריכים להיות לסוכן הביטוח: 1. שיהיה מספיק יעיל ומספיק שירותי כלפי לקוחותיו. 2. צריך להיות מקצוען בתחומו ולהיות מעודכן בכול
שינוי וכול חידוש בצד המקצועי.

חוה פרידמן | צילום: באדיבות הלשכה

״הלשכה כמוסד ללא מטרת רווח, תמכור את הקורסים לחברי הלשכה במחירי עלות. אנחנו רוצים להגיע למצב שבו הכל יהיה מונגש בצורה הקלה והפשוטה ביותר לסוכן הקצה. המטרה היא אחת – לקדם את הסוכן מבחינה מקצועית באמצעות הלשכה, לא בגלל שהממונה דורש את זה, אלא משום שאנחנו חייבים להיות שם – אם לא נהיה שם, נאבד את המקצוע שלנו.

״עם כל הכבוד לגופים החיצוניים שצצים כפטריות אחרי הגשם ומציעים לסוכני הלשכה השתלמויות מקצועיות כאלו ואחרות, אנחנו במכללה של הלשכה יודעים לעשות את זה טוב מכולם. הלשכה היא של כל חבריה”.

אנגלמן מגלה כי בקרוב תקיים הלשכה נסיעת השתלמות לבית החולים האמריקני בניקוסיה שבקפריסין. "זאת תהיה השתלמות מקצועית לכל דבר. מדובר במרכז רפואי מהמתקדמים בעולם, שאזרחים ישראלים רבים נהנים משירותיו", ציין אנגלמן.

סו"ב פרידמן וינרב, מוסיפה: "אין ספק שהקורס המותאם לצורכי סוכן הביטוח יתן לנו הסוכנים ערך מוסף, ויסייע לנו בידע וניסיון לו אנו זקוקים. המכללה מברכת ושמחה לשתף פעולה בכל נושא שיוכל לקדם אותנו כסוכני ביטוח מבחינה מקצועית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email