לראשונה: שלושה יועצים חיצוניים ייעצו לסוכני הלשכה בתחומי הבריאות והסיעוד

לאחר בדיקה וראיונות אישיים נבחרו ד"ר אודי פרישמן, ועורכי הדין אמנון פיראן ודוד פייל לייעץ בתחומים מגוונים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני הלשכה ייהנו מייעוץ של שלושה מומחים בתחום הבריאות והסיעוד. לדברי סו"ב איגור מורי, יו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד בלשכה: "בעבר היה יועץ אחד ללשכת סוכני ביטוח בתחום הסיעוד והבריאות. ואולם, הלשכה הולכת וגדלה ומגיע לאלפי הסוכנים שלה לקבל ייעוץ נרחב. כדי לגוון את הייעוץ ולהרחיב את תחומי ההתמחות בהם יכולים הסוכנים לקבל תשובה לשאלותיהם, הוחלט על הקמת 'פול' שבו שלושה יועצים – כל אחד עם ההתמחות והיתרון שלו. גם בתביעות וגם בחיתום. לאחר בדיקה וראיונות אישיים בחרה הלשכה בד"ר אודי פרישמן, עו"ד אמנון פיראן ועו"ד דוד פייל". השלושה נבחרו כחלק מתהליך עיבוי היועצים בלשכה במגוון תחומים אותו מוביל מ"מ נשיא הלשכה, סו״ב ליאור הורנצ׳יק, ביחד עם סגן הנשיא, סו״ב יוסי אנגלמן. בשבועות הקרובים תתפרסם הרשימה המלאה של היועצים.

לדברי סו"ב מורי, שמו של ד"ר פרישמן, שהיה בעבר יועץ הבריאות של הלשכה, הולך לפניו בכל הקשור לתחומי הבריאות והסיעוד; הוא בעל תארי MBA MD, ונחשב למומחה מוביל בישראל בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד.

עו"ד דוד פיל, עו"ד אמנון פיראל וד"ר אודי פרישמן | צילומים: רן כליף

ד"ר פרישמן מסר לביטוח ופיננסים: "סוכן הביטוח הא יועץ הבריאות של המשפחה. מערכת הבריאות במדינת ישראל היא מורכבת ומסועפת. כאשר אדם חולה ונזקק לטיפול וסיוע רפואי לעיתים קרובות הוא הופך חסר אונים. איך מסתדרים מול קופת חולים, ביטוח משלים, ביטוח פרטי, ביטוח לאומי, משרד הבריאות ועוד. כאן נכנס לתמונה סוכן ביטוח טוב, איכותי ומקצועי. כאן יתן הסוכן את ערך המוסף שלו – יועץ בריאות אמיתי בעת צרה.

"כיועץ הלשכה, אני מביא איתי את כל הניסיון הרב שלי במערכת הבריאות: הפרטית, הציבורית ובחברות הביטוח – על מנת לסייע לסוכן למלא את תפקידו בצורה הטובה והמקצועית ביותר. ניתן לפנות אלי בכל עניין הקשור לחיתום, תביעות שנדחו, המלצה על רופא או בית חולים וכל שאלה אחרת הקשורה בנושאי בריאות, ביטוח רפואי או זכויות רפואיות", אמר פרישמן.

לדברי סו"ב איגור מורי, עו"ד דוד פייל מתמחה בתחומים של מחלות קשות, אובדן כושר עבודה ועוד: "יש לו התמחות מיוחדת בכל מה שקשור לטענה משפטית של 'אי גילוי' – כלומר, טענה של חברת ביטוח כלפי מבוטח שלא גילה בהצהרת הבריאות על מחלה כלשהי ממנה סבל בעבר. בנוסף, הוא מתמחה במה שקרוי 'כלל ההזדמנות הראשונה'. החוק מחייב את חברת הביטוח לנמק בכתב מדוע היא מסרבת לשלם תביעה; עו"ד פייל מומחה בנושא זה כשהוא בוחן את פרטי ההנמקות במכתב הראשון שנשלח למבוטח ונועל את החברה במכתב זה, כך שהן לא יכולות להעלות טיעונים נוספים בבית המשפט מעבר לאלה שהיו במכתב הראשון.

סו"ב מורי | צילום: באדיבות הלשכה

"בנוסף, לעו"ד פייל יש הרשאה לעסוק ב'יפוי כוח מתמשך'; זהו תחום חדש ופופולארי שמאוד רלוונטי לסוכני ביטוח שעוסקים בתחום הסיעוד. הוא גם יעביר הרצאה בנושא זה באחד מהכנסים בחודשים הקרובים".

עו"ד דוד פייל מסר כי חברי הלשכה יכולים לפנות אליו בנושאים הבאים: ביטוחי בריאות שלא משולמים; תרופות שלא בסל; טיפולים מיוחדים; השתלות; אובדן כושר עבודה; אי גילוי; ביטוחי חיים. על עו"ד אמנון פיראן, מספר סו"ב מורי, כי שימש בעבר בתפקידים בכירים בקבוצת הפניקס, והיה זה שבנה את פוליסות קו הבריאות של החברה. "הוא מומחה בהשוואת פוליסות וקריאת האותיות הכי קטנות. התחומים בהם הוא עוסק בעיקר הם סיעוד ומחלות קשות. וגם ביכולת להבין האם ההחרגות הוגנות ואם הפוליסה מכסה את מה שהיא אמורה לכסות, לפני תביעה", אמר סו"ב מורי.

עו"ד פיראן מסר לביטוח ופיננסים: "השילוב של הכרת תנאי הפוליסות של החברות מצד אחד, והידע המשפטי מהצד השני יכול לתת לסוכנים תשובות יותר מקיפות וקולעות, כמו גם הניסיון והכרת התביעות המשפטיות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email