לראשונה: שת"פ עם משרד התחבורה בטיפול בכשל תביעות חברות הליסינג

נראה כי לראשונה מבינים במשרד התחבורה כי הם הרגולטור שצריך לטפל בבעיה. כעת נדרשת עזרתכם בהעברת נתונים שיוכלו להראות את פער התשלום הרחוק מיום פתיחת התביעה ועד לסילוקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחד הנושאים שבהם מטפלת הוועדה לביטוח כללי מיום הקמתה הוא בעיית תשלומי התביעות בתביעות המבוטחים כנגד חברות הליסינג וההשכרה.

פעלנו רבות בנושא, נפגשנו עם חברות הליסינג השונות במטרה למצוא מענה טוב יותר עבור הסוכנים והמבוטחים, פנינו גם לרגולטורים על מנת שיוכלו לפקח על תהליך התשלום ויידעו כי חברות הליסינג עומדות בתקנות משרד התחבורה המחייבות אותן לבטח, או להתנהג כמבטח, בעת סילוק תביעה. כלומר, לעמוד בכללי חוזר יישוב התביעות משנת 2008.

אך לצערנו, הנושא הבירוקרטי מעמיד בפנינו מכשולים רבים, ועדיין האזרח הפשוט נדרש לקוות כי בעת תאונה עדיף שהפוגע יהיה מבוטח בחברת ביטוח מאשר בחברת ליסינג.

אמנם הכנסת אמורה לדון בחוק שאנו תמכנו בו, שהמסדיר את רישיון חברת הליסינג, ומחייב אותה בהפעלת ביטוח צד ג' לכל רכב, אך כידוע, לכנסת יש את סדר העדיפויות שלה, והנושא מתקדם בעצלתיים.

אריאל מונין

לאחרונה קיימנו מגעים עם משרד התחבורה, בהם לראשונה נראה כי הם מבינים שאכן מדובר בכשל שוק, והם הרגולטור שצריך לטפל בזה. במשרד התחבורה ביקשו מאתנו להכין טבלה מסודרת של כל התלונות בשנתיים האחרונות, שאנו כסוכנים נאלצנו להתמודד אתן.

חייבים את עזרתכם

בימים אלה נשלח לכל סוכן קישור לדף אינטרנטי ופשוט, שאותו הם מתבקשים למלא, ובעזרת הפרטים שנאסוף נוכל להראות את פער התשלום הרחוק מיום פתיחת התביעה ועד לסילוקה.

במשך הזמן, סוכנים רבים פנו אלינו בבקשה שנעזור לקדם את הנושא. כאן המקום לחזור ולהבין שאנו חייבים את עזרתכם במתן נתונים, על מנת שנוכל להמשיך ולהתקדם.

אנא הקדישו זמן במשרדכם על מנת שנוכל, בפעם ראשונה, להציף ולהראות כי הבעיה היא בממדים חסרי תקדים ופוגעת באזרח הפשוט. לכל הסבר נוסף אפשר לפנות אלי – אריאל מונין il.co.ad-el@ariel, טל: 0523850860

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email