"לרוץ עם הלקוחות ריצת מרתון – ולא ספרינט"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח; והשבוע, סו״ב מעיין כספי, סוכנת ביטוח עצמאית בעלת רישיון פנסיוני ואלמנטרי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 39
מצב משפחתי: גרושה + 2
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי
ותק: 13 שנה

סו"ב מעיין כספי | צילום: איילה ברק

מה עשית לפני שהיית סוכנת ביטוח?
"ב־2009, במקביל לתואר הראשון שלי, התחלתי את דרכי בעולם ההשקעות והגמל בחברת פסגות כנציגת שירות לקוחות, תוך כדי תנועה ובמקביל לתואר התקדמתי למחלקת השימור וכן עשיתי את ההתמחות והמבחנים לקבלת רישיון פנסיוני.

"בהמשך עבדתי בישירים של חברת הראל כמשווקת פנסיונית, אחר כך הייתי מנהלת תיק מעסיקים במנורה ולפני כשנתיים הבנתי שהניסיון, הידע והיכולות שלי יוכלו לסייע למשפחות ולהעניק להם מגוון פתרונות והחלטתי לצאת לעצמאות כסוכנת ביטוח".

למה בחרת במקצוע זה?
"כשהתחלתי לעבוד בפסגות, ובמסגרת הרישיון נשלחתי ללמוד קורס ביטוח, וחלק מהתכנים היו בנושאי בריאות. מאותו הרגע הבנתי כמה לא הכרתי את התחום וכמה העולם הזה מרתק אותי. לכן החלטתי שאני רוצה להגיע לכל לקוח ולקוח שלי ולהסביר את חשיבות העניין, במיוחד למשפחות צעירות בתחילת דרכן. כסוכנת ביטוח אני מסיימת כל יום בסיפוק גדול".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
"בהחלט. ועדיין נתקלת בקשיים. הענף שלנו תמיד מספק אתגרים חדשים וכסוכנת חדשה אני משתדלת ללמוד ולהתמקצע. יצאתי לדרכי בליווי 'תמורה מלאה', בית סוכן שתמך בי ואף הספקתי בשנה האחרונה להוציא רישיון אלמנטרי ואני לקראת סיום קורס מתכנני פרישה (גיל שלישי), כל זאת כדי שאוכל לתת מענה כולל ומקיף למשפחות בהן אני מטפלת. "דבר נוסף שעוזר לי להתמודד, ולא פחות חשוב: תבחרו בית סוכן שתתחברו אליו ותדעו שהוא שם לספק לכם את הביטחון, האמון והמקצועיות".

איך את מתמודדת עם הרגולציה בתחום?
"הרגולציה היא גם חלק מהלמידה היומיומית שלנו כסוכנים. צריך תמיד להיות מוכן לעמוד מול הלקוחות והחברות שאתה מכיר ויודע את כל השינויים וללמוד להסביר את השינויים בצורה פשוטה ביותר עבורם. זה נמצא מולנו כמעט תמיד אבל זה גם מה שמשאיר אותנו ערניים ותמיד לטובת הלקוח ושומר גם עלינו הסוכנים".

לאיזה יחס את זוכה בחברות הביטוח כסוכנת צעירה?
"חברות הביטוח עימן בחרתי לעבוד הולכות איתי יד ביד, מאמינות ותומכות. תמיד קיבלתי פתרון יצירתי עבור הלקוחות שלי שלא תמיד קונבנציונליים בדרישות שלהם. כחלק מגוף גדול אני מרגישה שמתייחסים אלי כשותפה מלאה ואני מאוד סומכת ונהנית לעבוד עם חברות הביטוח".

תני דוגמה לסיפור הצלחה אישי במסגרת עבודתך?
"זה שאני יושבת מול הלקוח והוא פותח את הלב שלו כי הוא מבין שאני אשת אמונו. סוכן הביטוח צריך לדעת כמעט הכל על הלקוחות שלו כי בסופו של דבר ניהול הסיכונים בבית של הלקוח הוא הדבר הכי קרוב ואינטימי שאני יכולה לבקש על מנת שאתפור לו את החליפה הכי מדהימה שיש".

טיפים לסוכנים צעירים?
"הטיפ החשוב שאני יכולה לתת זה לא למהר להחתים לקוח שלכם מבלי שהבין את המשמעויות שהסברתם לו. לשבת איתם בסבלנות, אם זו יותר מפגישה אחת, כי בסופו של דבר אנחנו רוצים לרוץ איתם ריצת מרתון ולא ספרינט. והכי חשוב תמיד לשמור על קשר איתם כי כולנו רוצים שיזכרו איתנו".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"הלשכה, מתוקף תפקידה המקצועי אשר מטרתו לקדם את הסוכנים, צריכה לדעתי לעבוד במישור הרגולטורי, לסייע לסוכנים צעירים במענקים, הכשרות והקלות בשנים הראשונים הקשות יותר. ומצד שני, במישור האישי להעניק לסוכנים הצעירים כלים שיסייעו בעבודתם – בעיקר מנטורים, שיווק דיגיטלי ובניית תוכנית עסקית וניהול העסק".

איפה תרצי להשתלב בפעילות הלשכה?
"הייתי שמחה להשפיע מבפנים בראייה של סוכנת צעירה שמבינה מה הדור החדש והבא אחרינו צריך ורוצה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email