"לרתום את הטכנולוגיה לטובת שירות טוב ונגיש יותר"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו"ב רועי לקר, סוכן עצמאי בבית הסוכן "ברק פיננסים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: רועי לקר
גיל: 31
מצב משפחתי: נשוי
סוג רישיון: ביטוח חיים ופנסיוני
השכלה: בעל תואר ראשון במנהל עסקים, בנקאות ושוק ההון
ותק בתחום: 5 שנים

לקר. "הקשר עם הלקוחות חשוב לי" | צילום: אופיר הראל

מה עשית לפני שהיית סוכן ביטוח?
"במהלך לימודי התואר ראשון שלי בבנקאות ושוק ההון, עבדתי בבית השקעות אינפינטי. עם סיום הלימודים השתלבתי בסוכנות ביטוח מובילה באזור הצפון והחל משנת 2016 אני חלק מקבוצת 'ברק פיננסים' כסוכן עצמאי".

למה בחרת בתחום? מה אתה אוהב בו?
"היה חשוב לי להיות שליח שיעביר ללקוחות את המידע בצורה ברורה יותר, כי בסופו של דבר רוב הציבור ניזון משמועות וכתבות, שאינן מדויקות במקרה הטוב וחוטאות לאמת במקרה הרע, אני בסופו של יום, איש של אנשים ואוהב את הפגישות האישיות והליווי האישי שהוא חלק עיקרי מאוד בעבודת הסוכן ואכן השילוב של המקצועיות והאנושיות במקצוע שלנו, היא שדחפה אותי להיות סוכן".

נתקלת בקשיים בתחילת הדרך?
"ישנו פער גדול בין הלימודים האקדמאיים ומבחני רשות שוק ההון לבין הפרקטיקה בשטח, וכמו בהרבה תחומי עיסוק אין תחליף לוותק ולניסיון. לכן בתחילת הדרך דאגתי להיות מלווה בסוכנים ותיקים ו'ברק פיננסים' הייתה ועדיין בית חם בנושא זה".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים צעירים?
"הייתי שמח לקבל ליווי של הלשכה באמצעות עדכונים וימי עיון בנושא חוזרים של רשות שוק ההון ודרישות הרגולציה המשתנות חדשות לבקרים".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"אני רוצה לראות את עצמי עוד עשר שנים מלווה את לקוחותיי הוותיקים ואת בני משפחותיהם שיצטרפו במהלך השנים. כפי שציינתי, הקשר עם הלקוחות הינו אחת הסיבות שנכנסתי לעולם הביטוח ולצד הצלחתי העסקית. חשוב לי לשמור על הקשר עם הלקוחות".

תן דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך.
"היו לי מספר לקוחות, שבמהלך הפגישה התעקשתי איתם על רכישת כיסוי ביטוחי ובמרוצת השנים קרה להם אירוע ביטוחי. יכולתי להיות שם בשבילם על מנת להשיג עבורם את הטיפול הטוב ביותר ולדאוג שיקבלו את תגמולי הביטוח, זה הדלק האמיתי להמשך העשייה שלי בעולם הביטוח".

אלו טיפים תוכל לתת לסוכנים הצעירים?
"הייתי ממליץ לסוכן צעיר שמתחיל את דרכו בתחום לחבור לבית סוכן, בדיוק כמו שאני עשיתי, בית סוכן שהוא סומך עליו, מתאים לצרכים שלו, שילווה אותו בצעדים הראשונים בעולם מורכב ולא פשוט ויספק לו את הכלים והמפתחות להצלחה".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכני הביטוח ילכו ויהפכו מקצועיים יותר ועל פני התמחויות רבות יותר – ביטוח, פיננסים, תכנון פרישה וכיו"ב. יחד עם זאת על הסוכנים להבין שהעולם מתקדם לכיוון טכנולוגיה ודיגיטל והם חייבים להיות חלק מהמשוואה, לא במובן שהטכנולוגיה תחליף את סוכן הביטוח אלא שעל סוכן הביטוח לרתום את הטכנולוגיה לטובת שירות טוב יותר ונגיש יותר ללקוחותיו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email