לשים את האגו בצד ולעבוד ביחד

אריק ורדי מספר על מיזם ייחודי - הקמת סוכנות לביטוח בה כל החברים שותפים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתחילת 2008 עלתה בדעתנו האפשרות של שיתוף פעולה יחד עם כמה חברי לשכה. חשבנו שיש חשיבות עליונה להקמת גוף שיוכל להתמודד עם השינויים שהחלו אז. יותר מארבעים סוכנים נענו להזמנה, באו לשמוע, להתרשם וגם להצטרף למהלך, אך לאחר כמה מפגשים הרגשנו שלא נוכל להתקדם עם כמות כזאת של סוכנים. לפחות בהתחלה, עד שנבסס את הרעיון. החלטנו להתקדם עם כמות מצומצמת של משתתפים ויצאנו לדרך. במשך שנתיים בנינו בסיס להסכם. התחלנו כשישה שותפים ובמהרה הפכנו לחמישה. בשנת 2010 סיימנו לגבש הסכם שהיה מקובל על כולנו והקמנו את עובדה סוכנות לביטוח בע"מ, הראשונה שכל החברים בה הם שותפים זהים. מדובר במיזם שלא היה קיים עד אז, סוכנות שכולם בה שותפים. בנוסף לכך, כל מצטרף חדש הופך לאחר שנה לשותף מלא.

אין אצלנו חשיבות לגודל. רק במקרה של רווחים החלוקה מתבצעת לפי ההכנסות של כל אחד. ביתר הדברים אין בנינו הבדלים. רוב ההחלטות הן לפי רוב רגיל, מלבד יוצאות מן הכלל שצריכות להיות פה אחד כמו קבלת שותף חדש. ההסכמים מול חברות הביטוח זהים כולנו. בנוסף לכך הקמנו מחלקת תביעות לרכב קסקו וצד ג' שמשרתת את כל השותפים. אמנם לא הכול ורוד ולפעמים יש ויכוחים, אבל הם תמיד מתנהלים ברוח טובה ובשמירה על כבוד הדדי. שיתוף הפעולה בין השותפים הוא יתרון שעוזר לנו להיכנס לנישות שלא חשבנו קודם לכן שהן אפשריות. ישנם גם מכשולים בדרך. חברות הביטוח לא שמחות לשתף פעולה עם גוף כמו שלנו ואנחנו צריכים להילחם כל פעם מחדש.

היום אנחנו עשרה משרדים שמאגד כעשרים סוכנים, ולרובנו דור המשך נמרץ ומלא רעיונות. אסור לנו להיות זאבים בודדים במצב שנוצר. אסור לנו להגיע לגיל הפרישה ללא ממשיכים או מסגרת שתיתן תשובה ופתרון להמשכיות של התיק, לטובתנו ולטובת היורשים. כשאתה סוכן צעיר בתחילת הדרך חשוב להיכנס דרך השער הראשי. בלי טובות ובלי חלוקת עמלות. צריך לחשוב מחוץ לקופסא ולשים את האגו בצד. תקימו מיזמים כמו שלנו או בואו ותצטרפו למיזם קיים, רק כך נשמור או נגדיל את ההכנסה.

אריק ורדי
אריק ורדי

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email