לשכת סוכני ביטוח במתקפה חריפה על רשות ני"ע: "פועלת משיקולים זרים"

לטענת הלשכה, הרשות מנסה לחסל את פוליסת החיסכון במטרה להגדיל את כוחה ולהחליש את רשות שוק ההון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התבטאות ראשונה של לשכת סוכני ביטוח בסכסוך שבין רשות ניירות ערך בראשותה של ענת גואטה לבין רשות שוק ההון בראשותו של ד"ר משה ברקת. בפתח ישיבת הוועד המנהל של לשכת סוכני ביטוח שהתקיימה הבוקר, תקפו נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד וממלא מקומו סו"ב ליאור הורנצ'יק את ראש רשות ניירות ערך על רקע החלטתה לפעול כנגד פוליסות החיסכון של המבוטחים.

"אתמול התעוררנו כולנו לכתבה הבלעדית אשר פורסמה בעיתון כלכליסט לעניין רצונה של הרשות לניירות ערך, בראשותה של ענת גואטה, לפעול כנגד פוליסות החסכון אשר משווקות על ידי חברות הביטוח וסוכני הביטוח לציבור החוסכים בישראל, תחת ניצוחו ופיקוחו של הממונה על שוק ההון", אומר רוזנפלד.

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

"בפתח הדברים נדגיש כי הניסיון לבצע מחטף בחירות כאשר אנו נמצאים במצב של העדר משילות בירושלים, הינה התנהלות מקוממת שאינה ראויה, אין לה מקום כלל ומוטב היה כי לא תעשה, בטח ובטח שלא על חשבון ענף שלם של סוכני ביטוח אשר פועלים ועובדים לטובת ציבור המבוטחים בישראל.

"נדמה כי הניסיון לשמר לכאורה את קרנות הנאמנות על חשבון פגיעה במוצרי פוליסות החסכון אינו מכבד ואין בו ולו קורטוב של צדק שהרי די אם נדגיש כי חברות הביטוח מפוקחות ומדווחות בצורה מלאה, כגופים מפוקחים על ידי רשות שוק ההון והעומד בראשה, משה ברקת, ולכן הניסיון לייצר אמירות לפיהן אין שקיפות בפוליסות החסכון לעניין היקף הנכסים הינה טענה שכל כולה לזרוע חול בעיני הציבור.

"האמנם ניתן לזלזל כך בציבור החוסכים בישראל, אשר מבינים כי אין מקום לעמלות הבנקים והם מעוניינים בפוליסה לחסכון אשר אינה מוגבלת בתקרה, פוליסה שבה הם כמבוטחים החוסכים במוצר, יכולים לעבור בין מסלולי השקעה על פי הבנתם ועל פי הליווי המקצועי שהם מקבלים, כספם נזיל בכל עת, והם, כאמור, מלווים בסוכן הביטוח אשר מסייע להם ותורם להם לפעול בצורה מושכלת בניהול חסכונותיהם.

"לא יעלה על הדעת כי משיקולים זרים רשות ניירות ערך מנסה לנגח מוצר חסכון טוב ואיכותי, אשר הציבור משקיע בו, מוצר אשר מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, וכל זאת על מנת לקדם ולהרחיב את היקפי ההשקעה במוצרים המצויים תחת רשות ניירות הערך, דוגמת קרנות הנאמנות.

"על הציבור להמשיך ולהפקיד למסלולי החסכון ולייצר לעצמו הגנות וחסכונות לעתיד עם ליווי של סוכן ביטוח מקצועי אשר ילווה ויצעיד אותו בבטחה במסלולים אלו, ומתוך ידיעה כי מעל כל פוליסות אלו נמצאת עינה הפקוחה של רשות שוק ההון", מסכם נשיא הלשכה.

מ"מ נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק, הביע תמיכה בקו שהציג הנשיא רוזנפלד. "הניסיון לנצל את היעדר המשילות על מנת לנהל קרבות שליטה וצמצום האחיזה של הממונה על רשות שוק ההון בשוק החסכון של הציבור בישראל, והכל תוך הסטת הדיון לשיעור הכנסותיהם של סוכן הביטוח כעילה להסטת הדיון בזהות הגורם המפקח על ההפקדות לחסכון והתועלות מהפוליסות הללו. לטעמי הדבר מראה עד כמה שיקולי הרשות לניירות ערך אינם עניינים ונועדו לעצור את התחרות להרחיב את אחיזתם תוך קידום את מוצריהם.

"לשכת סוכני ביטוח עומדת מאחורי סוכני הביטוח, מעודדת אותם לשמור על ציבור החוסכים ומזכירה כי סוכני הביטוח פועלים עם גופים מוסדיים שהם גופים מפוקחים על ידי רשות שוק הון חזקה ואיתנה, ואין כל מקום לאפשר לאינטרסים זרים לנסות ולפגוע במוצרי החסכון בפוליסות או לאפשר צמצום של היקף הסמכות ביחס לרשות שוק ההון. ההיפך הוא הנכון, על הציבור להמשיך ולהפקיד למסלולי החסכון המתאימים להם ולייצר לעצמם הגנות וחסכונות לעתיד, עם ליווי של סוכן ביטוח מקצועי אשר ילווה אותם ויצעיד אותם בבטחה במסלולים אלו, מתוך ידיעה כי מעל כל פוליסות אלו נמצאת עינה הפקוחה של רשות שוק ההון", מסכם הורנצ'יק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email