"לשכת סוכני הביטוח בה אני חבר ושותף היא המייצג של סוכני הביטוח בישראל"

בעקבות פוסט שפרסם לפני כנס EFPA שנערך השבוע ועורר הדים בענף ובלשכה, מבהיר סו"ב ראובן טיטוטני, בעל סוכנות "תלפיות", את הדברים שפורסמו וטוען כי הוצאו מהקשרם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בכנס ה־EFPA שנערך בשבוע שעבר, יצאו בהצהרות שעשויות להשתמע לשתי פנים, חלקן, אומרים בלשכה, פוגעות בלשכה ובחבריה. בין הדברים שפורסמו: פנייה לממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת לצורך הקמת ארגון מקביל ללשכה.

סו"ב ראובן טיטואני, בעל סוכנות תלפיות שהעניקה חסות לכנס ו־25 סוכנים שלה אף חברים בארגון, אמר לביטוח ופיננסים כי "הכנס נערך לצורך קבלת תעודות ופרידה מסו"ב אודי אביטל, חבר הוועד המנהל בלשכה, שהקים את הארגון. הכנס היה בחסות מספר חברות, ביניהן תלפיות.

ראובן טיטואני. צילום: עמית ימין

"לשכת סוכני הביטוח בה אני חבר ושותף היא הגוף הבלעדי המייצג של סוכני הביטוח בישראל. גם אם לפעמים יש מחלוקות, ועם ראשי הלשכה הנוכחיים אין מחלוקת, צריך לאפשר ללשכה נבחרת להתנהל מול הממונה על שוק ההון".

"אין תחליף ללשכה"

"ידידי נשיא הלשכה סו"ב יוסי אנגלמן עושה זאת מול הרשות בשכל, במתינות ובדרכי נועם וזו גם דרכי.

"ארגון EFPA ישראל, שהוקם לפני כשלוש שנים, אינו בא להחליף אל הלשכה, אלא ללמד, לגדל את דור העתיד של ענף המתכננים הפיננסיים ומנהלי פמילי אופיס. המיקוד של הארגון הוא בתחום הפיננסים והתכנון הפיננסי ואכן יש המון מה לשפר בתחום זה גם בנושא תגמול המתכנן הפיננסי.

"כארגון שיכלול 1,000 מתכננים פיננסים נפעל ביחד עם לשכת סוכני הביטוח לרווחת ענף הפיננסים בישראל", סיכם טיטואני.

"נאמר מאחורי גבי"

"בזמן כהונתי ביו"ר ועדת הפיננסים בלשכה הקמתי את ארגון ה־EFPA בישראל בתיאום וכחלק משיחות שנערכו לפניכן עם הלשכה ועם להב. חשבתי שמיתוג וחיבור לאירופה לא יזיק ללשכה, כמו השותפות המוצלחת עם ארגון MDRT", מסביר סו"ב אודי אביטל, "הוא הוקם כגוף מאגד לעו"ד, רו"ח, יועצי מס וסוכני ביטוח – ככה שאין לו שום אפשרות להתחרות בלשכה.

"לפני 7 חודשים, בשל חילוקי דעות עם הארגון באירופה, הודעתי על התפטרותי מתפקיד היו"ר. השבוע נערך כנס פרידה ממני ובו, בין היתר, הדגשתי כי הלשכה היא הגוף המייצג של סוכני הביטוח וכי למי שאין רישיון בביטוח ולא עשה את כל הקורסים הרלוונטים – הוא אינו בעל מקצוע.

אביטל. צילום: באדיבות הלשכה

"לא היה יו"ר ועדה כמוני שדאג לפן הכספי, לכנסים, לספקים ויצרנים חדשים וכל דבר שנאמר בפוסט שפורסם על ידי טיטואני אינו משקף את עמדתי ונאמר מאחורי גבי. זו לא הדרך להעביר את הדברים".

להלן הפוסט כפי שפורסם לפני הכנס: "בוקר טוב ל־750 מנהלי פמילי אופיס בתלפיות, הקהילה הגדולה והמשפיעה בשוק ההון. היום בכפר המכביה מתחילה היסטוריה – הקמת ארגון מקביל ללשכת סוכני הביטוח, ארגון EFPA. ארגון המתכננים הפיננסיים ומנהלי פמילי אופיס בינלאומי.

  1. כבר הכנו נייר עמדה לממונה ברקת. אנחנו ניפגש איתו ונדאג לעתידנו (רמז – נרוויח הרבה יותר נפרעים).
  2. ענף הסיכונים והאלמנטרי בסוף דרכו – אני כבר כותב את זה שנתיים. אתם חייבים להפנים אלו החודשים האחרונים לעמלות ההיקף בבריאות וריסק.
  3. מי שהענף הזה, (פמילי אופיס – פיננסים פנסיה כלכלת משפחה) חשוב לו כדאי שיגיע היום לכפר המכביה.
  4. אנחנו נגיע ל־1,000 חברים – קורס של 16 שעות לבעלי רישיון. ונדאג לעתיד הענף הפיננסי והפנסיוני".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email