לשכת סוכני הביטוח נגד חוק ההסדרים: "נילחם בכל החזיתות"

במסגרת המאבק תשתף הלשכה פעולה עם ארגוני המעסיקים • יובל ארנון: "אנחנו אופטימיים לגבי חלק גדול מהנושאים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
יובל ארנון
יובל ארנון

 

לשכת סוכני הביטוח פותחת במאבק נגד חוק ההסדרים והתיקון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (2005) בנושא הייעוץ והשיווק הפנסיוני. במסגרת המאבק כבר החלו בכירי הלשכה לפנות לגורמים הרגולטוריים, לבכירים במשרד האוצר, לחברי כנסת ולוועדת הכספים. לצורך המאבק תשתף הלשכה פעולה גם עם ארגוני המעסיקים, בהם לה"ב, לשכת המסחר והתאחדות התעשיינים. "אנחנו נלחמים בכל החזיתות ואנחנו אופטימיים לגבי חלק גדול מהנושאים", אומר יובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני.

על פי טיוטת חוק ההסדרים, סוכן ביטוח פנסיוני יכול להיות מתוגמל באחת משתי דרכים בלבד: תשלום ישירות מהלקוח או עמלת הפצה מהגוף המוסדי/בתי ההשקעות; הוא לא יורשה לקבל את שתיהן. בנוסף ייאסר תגמול בהטבות כגון טיסות לחו"ל. החקיקה תכלול ענישה מחמירה בגין אי עמידה של סוכן בהוראות אלה.

החוק החדש כולל גם תיקון משמעותי לפיו ייאסר על סוכנויות ניהול ההסדרים הפנסיוניים, שרובן בשליטת קבוצות הביטוח, לתת שירותי תפעול ושיווק לאותו מעסיק. כמו כן, המעסיקים יחויבו לתת לעובדיהם חופש בבחירת הסוכן ממנו יקנו את החיסכון הפנסיוני, והם לא יורשו להכתיב לו את הסוכן.

לאחר אישור טיוטת חוק ההסדרים בממשלה, ניתן לבעלי העניין חודש ימים להעלות את השגותיהם. לאחר מכן תועבר הצעת החוק לוועדת הכספים של הכנסת לדיון נוסף. ראשי הלשכה כבר החלו בפגישות הכנה עם כל חברי וועדת הכספים של הכנסת לקראת הדיון הצפוי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email