לשכת סוכני הביטוח רכשה 10,000 פעולות נוספות לשימוש במסלקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת סוויפטנס, מפעילת המסלקה הפנסיונית, הודיעה השבוע כי חתמה עם לשכת סוכני הביטוח על הארכת הסדר ההתקשרות ורכישת 10,000 פעולות נוספות לשימוש ברבעון הראשון של 2015 בעבור חברי הלשכה.

הלשכה והמסלקה משתפות פעולה למעלה משנה: חברי הלשכה נהנים מהסדר מיוחד המאפשר רכישת פעולות במחירים הנמוכים ב-30% ממחירון המסלקה. עד היום, רכשה הלשכה מעל ל-40 אלף פעולות לשימוש במסלקה וכעת מגדילה את היקף הפעילות, ובכך מבטיחה לחבריה תנאים מיוחדים לרכישת פעולות גם ב-2015.

המסלקה הרחיבה את פעילותה בשנה האחרונה ובמהלך 2015 צפויה להשלים את כל שירותי העברת המידע. בינואר כבר יופעלו דרך המסלקה בקשות לקבלת מידע על פיצויים צבורים למעסיק ופעולות משלימות לבקשות קיימות. בהמשך השנה יופעלו בקשות נוספות, דוגמת בקשה והעברת ממשקי פרודוקציה מהמוסדיים לסוכנים וליועצים במגוון תדירויות דיווח, שליחת מסמכים מהסוכנים ויועצים למוסדיים, משלוח דו"חות לחוסכים והגשת בקשה וקבלת אישור הפקדות שנתי ואישור להצהרת הון.

ב-2016 וב-2017 תרחיב המסלקה את שירותיה ותאפשר סליקה כספית באמצעותה וכן פעולות "הוראות הביצוע", שיאפשרו בין היתר לחוסך או למפיץ להורות על ניוד חשבונות חיסכון בין גופים, פתיחת מוצר חדש, משיכת כספים ועוד.

מנכ"ל המסלקה עמיר טל, אמר כי "המסלקה, בשיתוף ובפיקוח אגף שוק ההון במשרד האוצר, הרחיבה ב-2014 את שירותי המידע ופתחה את השירות גם לשימושם של החוסכים. במקביל הושקעו מאמצים רבים במיסוד תהליכי העבודה והשירות, בהשגת רמת מענה של 99.9% מהמוסדיים ובטיפול אינטנסיבי בבעיות איכות המידע. אנו צופים כי בשנה הקרובה יעברו כ-2 מיליון ממשקים במסלקה על ידי קהל המשתמשים הכולל גופים מוסדיים, מפיצים וחוסכים".

טל הוסיף כי "שוק הייעוץ והשיווק הפנסיוני מבצע בחודשים האחרונים הערכות אינטנסיבית להרחבת הפעילות עם המסלקה, תוך שעשרות אלפי פעולות כבר הוזמנו ל-2015. השוק מזהה את התועלות מהשימוש במסלקה, בהן, עלייה משמעותית בתפוקה למספר ייעוצים ביום, שיפור מהותי בבסיס הנתונים עליו מושתת הייעוץ וקיצור זמן התגובה ללקוח לכמה ימים בלבד".

יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני יובל ארנון מברך על המשך שיתוף הפעולה בין המסלקה לבין לשכת סוכני הביטוח: "שיתוף הפעולה הביא עד היום לחיבור של מעל 1,000 סוכנים למסלקה הפנסיונית. לאור ריבוי הפעולות שיתופעלו באמצעות המסלקה בשנים הקרובות, הלשכה רואה בהצטרפות של חבריה למסלקה חשיבות רבה. מהלך זה יאפשר לכל סוכן וסוכן לתת שירותים נוספים ללקוחותיו תוך קבלת נתונים בצורה מרוכזת, זמינה ומהירה. השימוש במסלקה יהיה למעשה אוטוסטרדת המידע העיקרית בשנים הבאות".

במקביל מבקש יו"ר הוועדה מחברי הלשכה להמשיך ולהעביר לאבי קנול, חבר הוועדה לביטוח פנסיוני, פניות מסודרות על ליקויים שעולים בפעילות השוטפת כדי שיועברו לצוות המסלקה לשיפורם, ובכך לטייב את פעילות המסלקה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email