לשכת סוכני הביטוח שוקלת לפרוש מ"להב"

הרקע – הפרת הסיכום בין הלשכות כי נשיא להב הבא יבוא מתוך סוכני הביטוח; בלהב העבירו שינוי תקנון המאפשר לנשיא המכהן רועי כהן להתמודד לקדנציה שלישית רצופה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועד המנהל של הלשכה המליץ בישיבתו אתמול למועצה הארצית של הלשכה לשקול פרישה מ"להב" (לשכת העצמאים בישראל). הרקע להמלצה הוא שינוי התקנון שאושר לפני שבוע באסיפה הכללית של להב שמאפשר לנשיא הארגון, עו"ד רועי כהן, להתמודד לקדנציה נוספת (שלישית) בבחירות שיתקיימו באוקטובר.

עד כה התקנון אפשר שתי קדנציות בלבד. נציגי הלשכה לא נכחו בדיון לאות מחאה. מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "הוועד המנהל של הלשכה קיים ישיבה ב־4 באוגוסט 2021 ביחס להחלטת שינוי התקנון של לה"ב והחליט להמליץ למועצה הארצית לשקול, לאור הנסיבות, לפרוש מחברותו בארגון".

רועי כהן | צילום: אופיר אייבי

כהן אמור לסיים את כהונתו באוקטובר לאחר שתי קדנציות רצופות, אך כאמור, שינוי התקנון שאושר יאפשר לו התמודדות (עם ניצחון מובטח כנראה) לקדנציה שלישית. בזימון לאסיפה לשינוי התקנון הוסבר למה חשוב להאריך את כהונתו: "הודות לפעולתו האינטנסיבית בעת משבר הקורונה – הן בשטח והן מול מקבלי ההחלטות – הצליחה להב להגיע להישגים משמעותיים עבור העצמאים ובעלי העסקים". עוד נכתב כי "בכוונתו של כהן להמשיך בעשייה הנרחבת של להב כדי שתהליכים יימשכו כסדרם ורצף העבודה יימשך כסדרו. יש צורך לבצע שינויים בתקנון כך שכהונתו של כהן תמשך".

לשכת סוכני הביטוח נחשבת לאחד הגופים הגדולים והחשובים בין 30 הארגונים החברים להב. נציג הלשכה (כיום סו"ב מוטי דהרי) משמש כסגן נשיא להב. כאמור, החלטה סופית אם לפרוש מ"להב" תתקבל בישיבת המועצה הארצית של לשכת סוכני הביטוח, שתתקיים ב־18 באוגוסט.

הנוהל לפני שרועי כהן נבחר היה סבב של נשיאות בין הלשכות הגדולות בלהב – עורכי הדין, סו"ב, רו"ח ולשכת יועצי המס. בתקופתו של סו"ב אריה אברמוביץ כנשיא הלשכה הוא הסכים לבקשת עו"ד אפי נוה, אז נשיא לשכת עורכי הדין, שלתפקיד נשיא להב ייבחר שוב מועמד של לשכת עוה"ד, ואז נבחר עו"ד רועי כהן.

ללשכת סוכני הביטוח הובטחה הקדנציה הבאה. ב־2018 , כאמור, לאחר שאברמוביץ נבחר במועצה הארצית למועמד הלשכה לנשיא להב, ביקש רועי כהן להמשיך לקדנציה שנייה משום שהוביל דברים חשובים שביקש להשלימם, והלשכה נעתרה שוב. "הפעם מדובר גם בהפרת סיכום, עוד עם אפי נוה ואח"כ עם רועי כהן, תוך
שינוי תקנון שנעשה ברוב חוצפה, כדי לאפשר לכהן להמשיך, ולכן נשקול את המשך חברותנו בלהב", אמרו גורמים בכירים בלשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email