לשכת סוכני הביטוח תקים צוות שיבדוק את שקיפות העמלות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות פניות רבות של סוכנים חברי לשכה, הוחלט להקים צוות שיבחן את שקיפות העמלות ויסייע לסוכנים לחשב את העמלה שמגיעה להם מחברת הביטוח, על פי ההסכם הספציפי שנחתם בין הצדדים.

לדברי מ"מ נשיא הלשכה אורי צפריר, "באחרונה הגיעו אלינו פניות רבות של סוכנים בדבר אי בהירות וחוסר תקינות בחישוב העמלות בינם לבין חברות הביטוח, על פי ההסכם הספציפי שיש להם עם אותה חברה, והשבוע הוצפה הלשכה בטענות של סוכנים הפועלים במסגרת כלל ביטוח, על חיובים רטרואקטיביים של עמלותיהם מבלי יכולת לבדוק בכלל את נכונותם של אותם חיובים.

"בעקבות הפניות הרבות והגורפות וכלשכה המייצגת את סוכניה, הלשכה מצפה מחברות הביטוח לשקיפות מלאה בהתחשבנות בינן לבין הסוכנים הפועלים במסגרתם. לאור זאת, ומכיוון שההנהלה הנוכחית חרתה על דגלה את נושא השקיפות בין חברות הביטוח לסוכנים, החליטה הלשכה על הקמת צוות שייתן מענה לסוכנים בבדיקת עמלותיהם, על פי הסיכומים הפרטניים של כל אחד מהם, עם החברה שבמסגרתם הם פועלים. בשלב ראשון הכוונה היא לטפל בבדיקת עמלות הסוכנים בביטוחי חיים – מנהלים, פנסיה וריסקים, בריאות וסיעוד".

בראש הצוות יעמוד טוביה צוק, חבר הוועד המנהל של לשכת סוכני ביטוח ויו"ר צוות תגובות תקשורת. לדבריו, "קיבלנו פניות של חברים רבים שלא מסוגלים להבין על מה ואיך הם מקבלים עמלה. סקר שביעות הרצון ממרץ בהחלט מבטא את הפניות האלה. הוא לא תלוש מהמציאות. בסופו של דבר המטרה היא שנבחן את הנושא ונגבש המלצות מה צריך לעשות".

"כוונת הצוות היא לבדוק את שקיפות העמלות, את הדרך שלנו לסוכנים לבדוק את העמלות שמגיעות לנו, ולשם כך ניעזר גם בגופים שמתמחים בבדיקת עמלות. כרגע הצוות עדיין בבנייה. הלשכה תעדכן את הסוכנים בדרכי התקשרות ופנייה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email