"לשמוע תודה על עבודה שעשית ואתה סוכן צעיר מתפרנס ממנה – זה רווח כפול"

השבוע: אוהד יאיר, בעל סוכנות "יאיר המרכז לביטוח" בראשון לציון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 24
מצב משפחתי: רווק
רישיון: פנסיוני

למה בחרת לעסוק בתחום? מה אתה אוהב במקצוע?
"לאחר שחרורי מצה"ל עבדתי בחברות ביטוח כמתאם פגישות ולאחר מכן כאיש מכירות. לאחר שהכרתי את עולם הביטוח, החלטתי שאני רוצה להתפתח בו והתחלתי ללמוד על מנת להוציא רישיון סוכן פנסיוני. במקביל התחלתי לעבוד בסוכנות ביטוח גדולה כדי ללמוד ולהתקדם. בחרתי בתחום הזה משום שהוא תחום של המון אינטראקציה עם אנשים חדשים. מטרתי היא לעזור ללקוחות להתגבר על המחסור בידע ולדאוג לצרכיהם. הצלחה גדולה שלי היא להגיע לנקודה שבה אני גם עוזר ללקוח וגם מתפרנס מזה. כי בסופו של דבר לשמוע תודה על עבודה שעשית ושאתה מתפרנס ממנה – זה רווח כפול".

האם היו מכשולים בדרכך?
"תמיד יש מכשולים; החוכמה היא לדעת להפיק מכל מכשול את המקסימום, ללמוד ממנו ולהשתפר. כיום השוק כל כך מלא בתחרות שכדי להצליח צריך לחשוב מחוץ לקופסא, להביא את 'המשהו החדש'".

האם ישנם קשיים שהלשכה יכולה לעזור לך להתמודד עמם או לסייע בתהליך?
"מעבר לסיוע הרב שהיא מעניקה, וזה מורגש בהחלט, הלשכה יכולה לעזור לתמוך בקידום תדמית סוכן הביטוח. לדוגמא, לעשות פרסומת כללית של יתרונות בלהיות מבוטח דרך סוכן. בנוסף – קידום ממשקים טכנולוגיים חדשים, קידום אפליקציות לנוחות הסוכן, דברים שישפרו את העבודה של כולנו".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עוד עשר שנים?
"מי יודע? אולי אמצא את עצמי בשיתופי פעולה שונים ומגוונים, אולי אפתח את עצמי לתחומים נוספים בתוך העסק שלי, מה שבטוח – אשאר בתחום הביטוח".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"לדעתי סוכן הביטוח הוא תפקיד שאין לו תחליף, כיוון שמוצרי הביטוח הם מוצרים מורכבים ואנחנו עוסקים במצבים מאוד רגישים של הלקוחות שלנו. התחושה של האכפתיות והמקצועיות עבור הלקוח עדיפה משמעותית מתחליפים כמו ממשקים אינטרנטיים".

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים?
"אני סוכן צעיר בעצמי, ובכל זאת אני מאמין בגישה שכל אדם מקבל את השכר שמגיע לו – תהיה ישר והגון, ההוא למעלה כבר ידאג שתבוא על שכרך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email