לשנות סדרי עולם: ספרו של דב ברומר, "החצר האחורית של הביטוח", יוצא לאור

עם צאתו לאור של הספר "החצר האחורית של הביטוח", מספר הסוכן הוותיק דב ברמור, בראיון ל"ביטוח ופיננסים" על המסר שניסה להעביר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא בכל יום אנחנו יכולים לקרוא ספר שכותב סוכן ביטוח על העולם בו הוא פועל. השבוע יוצא לאור ספרו של הסוכן וחבר הלשכה הוותיק, דב ברומר, שהוא מומחה בתחום הסיעוד. ברומר עובד כסוכן ביטוח כבר 43 שנים ואת דרכו החל בחברת הסנה בחיפה. שנים רבות קיבל תעודות ומגני הצטיינות על עבודתו. כלוחם צדק ומיסיונר חסר פשרות (כפי שהוא מכנה את עצמו) לא היסס להילחם גם בבתי משפט מול חברות הביטוח הגדולות, שהתנכלו לו אישית, והפסיקו עבודתם עמו. כשניצח בבית המשפט, קיבל גושפנקה על כך שיזם את רכיב הסיעוד בביטוח המשלים של קופת חולים כללית, בו מבוטחים היום מיליוני אנשים.

כבר 20 שנה שברומר הוא נושא הדגל במאבק נגד ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים והוא אינו מהסס לסגור חשבון עם חברות הביטוח, שמעדיפות את הרווח על פני טובת המבוטח, עם ארגוני העובדים שהעדיפו את ההצעות הזולות בעצת יועציהם, והיום מתנערים מאחריות, ועם הרגולטורים שלאורך השנים התעלמו מהנתונים שהיו בידיהם ומקריאותיו ופניותיו אליהם, כי מדובר ב"פצצת זמן מתקתקת שתתפוצץ בפני כולם".

"בזכות יזמות מקורית וחשיבה יצירתית אפשר לשנות סדרי עולם"
"בזכות יזמות מקורית וחשיבה יצירתית אפשר לשנות סדרי עולם"

מאחורי החלטתו של ברומר להוציא את ספר עומד אותו המשבר הגדול של הביטוח הסיעודי הקבוצתי. "מאות אלפי מבוטחים צפויים לשלם על כך ביוקר", אומר. "כמי שמעורב בכל נבכי נשמתו בנושא כאוב זה, אני מנסה בספרי לעורר את מודעות כלל הציבור ולמצוא עבורם פתרונות מוזלים ויצירתיים. הספר גם מאפשר לחלוק מניסיוני הרב עם סוכני הביטוח והציבור. נאבקתי שנים רבות בסוגיה זו, אך כמעט ללא הועיל. אולי ספר שמרכז את הנושא החמור הזה יעלה אותו לסדר היום ויביא לפתרונות יעילים".

מה המסר שאתה רוצה להעביר?

"בחיים צריך לראות את חצי הכוס המלאה. למרות האסון הגדול שפקד את משפחתי בנפול בני ינון בעת שרותו הצבאי, המשכתי את חיי באופטימיות בהתלהבות יצירתית. לדעתי יש חשיבות לכבוד הדדי, לפרגון, ולמוסריות ובעיקר לתת מרחב וסיכוי לכל אדם. בספר תיארתי את הכאב העז שחוויתי כאשר אבי הפך לאדם סיעודי ואת האסון הכלכלי והנפשי. לימים עמדו לנגד עיניי אזרחי ישראל כשבניתי תוכניות ביטוח סיעוד, לבל יקלעו למצוקה כלכלית במצבים כאלה. בזכות יזמות מקורית וחשיבה יצירתית אפשר לשנות סדרי עולם. ספר זה מתאר את דרכי והוא מורשתי לדורות הבאים".

אינך חושש מחברות הביטוח שיתנכלו לך כתוצאה מכתיבת הספר?

"ניסיתי להביא את האמת שלי ואת העובדות האמיתיות כפי שהן מובאות בספר. גם כשאני נתקל בביקורת ומעבר לכך מצד חברות הביטוח, לעולם לא אוותר על דרכי וחלומותיי ותקוותי להמשיך לבנות גם בעתיד, יחד עם חברות הביטוח, תוכניות ויוזמות למען ציבור האזרחים להסתכל רק קדימה בגאווה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email