"לשקם את התדמית ולהחזיר את היוקרה למקצוע סוכן הביטוח"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: סו"ב שיבוב בשאראת, סוכן ביטוח עצמאי, נצרת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: שיבוב בשאראת
גיל: 34
מצב משפחתי: נשוי
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וניהול, תואר שני מג'יסטר במנהל עסקים, רישיון מותלה בייעוץ השקעות, רישיון סוכן ביטוח מ־2010, לקראת קבלת רישיון בביטוח כללי

למה בחרת לעסוק בתחום? מה אתה אוהב במקצוע?
"נכנסתי לעולם הביטוח בשנת 2008, את הרישיון בביטוח פנסיוני קיבלתי ב־2010. בהתחלה עבדתי בסוכנות ביטוח גדולה בצפון ולאחר מכן עברתי לעבוד במנורה מבטחים כמשווק פנסיוני. ב־2015 עברתי מעולם הביטוח לעולם הבנקאות, עברתי הכשרה במסלול יועצי השקעות בבנק הפועלים וקיבלתי רישיון לעסוק בייעוץ השקעות מרשות ניירות ערך. באמצע 2016 פתחתי משרד סוכן ביטוח עצמאי.

שיבוב בשאראת | צילום: שיני מנאר

"אני אוהב במקצוע את ההזדמנות לפגוש כל הזמן אנשים חדשים מרקעים שונים ומגוונים, להכיר אותם מקרוב, קודם כל כבני אדם ואחר כך כלקוחות, להיכנס לקודש הקודשים שלהם שזה לדעת הכל לגבי מצבם הרפואי של הלקוחות ובני משפחתם, מצבם הכלכלי, ולבסוף לעזור להם בתחומים בהם אין להם הרבה ידע וניסיון, אם בכלל".

נתקלת במכשולים בדרך?
"כבכל עבודה או דרך שאתה בוחר תמיד תיתקל במכשולים או קשיים; בתחילת הדרך זה יכול להיות ההתמודדות עם הלקוחות השונים, לדעת לקבל את ה'לא' מהלקוח, ההתקשרות מול חברות הביטוח ולדעת לעבור תקופות בהן אתה מרגיש שהעסק לא הולך טוב כפי שציפית. אצלי אחרי כל מכשול כזה יצאתי יותר מנוסה, נחוש וחזק וזה רק דחף אותי להמשיך קדימה".

איך הלשכה יכולה לסייע בהתמודדות עם הקשיים?
"הלשכה תוכל לסייע למקצוע עצמו; לדעתי התדמית של סוכן ביטוח בעיני הציבור נמצאת בשפל, מבחינת רוב הלקוחות סוכן ביטוח שקול לאיש מכירות שהאינטרס שלו זה לגזול כמה שיותר כסף מכיסם. על הלשכה להגביר את המודעות אצל כלל הציבור כולל ציבור הסוכנים לגבי מעמדו של סוכן הביטוח, לשקם את תדמיתו ולהחזיר יוקרה למקצוע".

איפה אתה רואה את עצמך עוד עשר שנים?
"אני רואה את עצמי מתפתח בתחום הביטוח עד לפרישה; בונה בסיס לקוחות רחב ונאמן, מאמץ את השינויים הרגולטוריים והטכנולוגיים, מתאים את עצמי למציאות המשתנה ותמיד להיות בקידמה".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"בשנים האחרונות יש מתקפה חסרת תקדים מצד התקשורת על ענף הביטוח; כל יום יש כתבה בעיתון או באתר אינטרנט מוביל שמנסה להכפיש את ציבור הסוכנים ואת המקצוע; לצד הרגולציה שהולכת ומחמירה וההתפתחות הטכנולוגית אדם יכול לחשוב שאין יותר עתיד לסוכני הביטוח. לדעתי זה עוד מכשול שנצטרך להתמודד איתו ולהתגבר עליו, זה יקרה ברגע שאנו כסוכנים נבין נכון את המשמעות של המקצוע ונתייחס אליו בהתאם, סוכני ביטוח תמיד היו ולעולם ישארו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email