מאות סוכנים הגיעו להלוויית מזכירת הלשכה חנה גולד שהלכה לעולמה בטרם עת: "היית חלק מרכזי בנוף האנושי של הלשכה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאות סוכנים ליוו למנוחות בשלישי השבוע את חנה גולד, מזכירת הוועדות של הלשכה, שנפטרה במהלך החג מדום לב. גולד, שהיתה בת 64 במותה, עבדה 20 שנה בלשכת סוכני הביטוח והיתה אהובה ומוערכת בקרב הסוכנים ועובדי הלשכה.

נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ ספד בהלוויה: "חנה היקרה, אני עומד כאן מולך עצוב וכואב ועדיין קשה לי להאמין ולעכל שאת כבר לא איתנו. אני מכיר אותך בעבודתי בלשכה אמנם רק כ-10 שנים, אבל את עבדת בלשכה מעל 20 שנה בנאמנות, במסירות וראית בלשכה כבית חם ואוהב. אנחנו רואים כאן היום את האהבה הגדולה שהסוכנים מחזירים לך. תמיד תיזכרי בליבנו עם החיוך הענק שלך. תנוחי על משכבך בשלום".

לדברי נשיא הלשכה לשעבר אודי כץ, כמות הסוכנים הגדולה שהגיעה להלווייתה וליוותה אותה עד לקבר, אך הוכיחה את האהבה והערכה שרחשו לה בלשכה. "בהלוויה נכחו כ-200 סוכני ביטוח ופעילי לשכה לדורותיהם. היתה התייצבות כמעט מוחלטת של כל ראשי הלשכה. המשפחה נבלעה בכמויות האדירות של סוכני הביטוח שליוו אותה עד לרגע האחרון. זה הלם גדול. אני לא זוכר שהייתי כל כך עצוב בגלל פטירה של מישהו".

הוא מספר כי גולד היתה הדמות הבולטת בוועדות. "היא ערכה את כל התיאומים, הטלפונים כתיבת פרוטוקולים והפצתם. היא היתה מרכיב דומיננטי בלשכה. את הכל היא עשתה בנעימות ובדרך ארץ. היא שימשה למעשה יד ימינו של המנכ"ל. הכל תופעל על ידה בצורה מרשימה מאוד. היא עשתה את עבודתה בסבלנות יתרה ובאורך רוח. היא היתה טיפוס יוצא דופן. השקיעה שעות בלי גבול בלשכה".

כץ הכיר את חנה עוד במקום עבודתה שקדם ללשכה, עוד כשהיתה בת 25. "ביטחתי מקום עבודה שבו היא עבדה. 15 שנה לאחר מכן פגשתי אותה שוב בלשכה. מצאתי את אותו אדם, רק מבוגר יותר. היא היתה נאמנה באופן קיצוני, השקיעה את הנשמה. עשתה את עבודתה מכל הלב ובאהבה. הלשכה היתה הבית שלה".

מנכ"ל הלשכה מוטי קינן ספד לגולד בהלווייתה: "חנל'ה היקרה, המלים לא יוצאות מהפה, הלב לא מאמין, קשה לחשוב שלא נראה אותך יותר. קשה לחשוב שלא נזכה לספוג עוד קצת מהאהבה שבך. חנל'ה, 20 שנה חלפו מאז שנפגשנו לראשונה, 20 שנה של עבודה משותפת, באמון הדדי ובלתי מסויג. היית עבורי אדם שהתגלו בו כל התכונות שמאפיינות חברות אמיתית בעבודה, במקצוענות, ביכולת להשתלב במצבים משתנים, בנאמנות וברגישות לזולת.

"היית חלק מרכזי בנוף האנושי של הלשכה, במרקם המקצועי שהיווה עוגן לפעילות סוכני הביטוח בכל רחבי הארץ. היום אנחנו נפרדים ממך לעולמים, הלב כואב, כואב מאוד והראש ממאן להשלים עם האבידה הכבדה. איך נוכל לחזור לעבודה כשאת לא בחדרך, מעדכנת, מודיעה, מתאמת, בודקת שהכל כשורה. חנל'ה, אני בטוח שאת רואה מלמעלה את כל האהבה אליך, האהבה מהמשפחה, מהחברים, מחברי הלשכה, מעובדי הלשכה ומכל מי שהכיר אותך.

"חנל'ה, זכית באהבה העצומה הזאת בזכות, תודה על כל מה שעשית עבורנו את תחסרי לנו מאוד. בשמי ובשם כל צוות עובדי הלשכה ובשם כל מי שהייתה לו הזכות להכירך. היי שלום חברה יקרה ואהובה. נוחי על משכבך בשלום. יהי זכרך ברוך".

גם נשיא הלשכה לשעבר יוסי מנור ספד לה: "חנה היקרה, אמנם לא הגיעה העת להיפרד ממך, אך נפרדת מאתנו בטרם עת. היה לי הכבוד והעונג לעבוד אתך כנשיא הלשכה מספר רב של שנים והעבודה בלשכה בעיניך לא היתה רק מקצוע, אלא בעצם סוג של שליחות. בסבלנות ובסובלנות אין קץ שירתת את הסוכנות והסוכנים, את ראשי הוועדות, את המנכ"ל ואת נשיא הלשכה במסירות וביצירתיות.

"היא היתה עזר ומגן לסוכנים רבים ולראשי ועדות, מתוך אהבה לעזור, הנתינה והדאגה לזולת. היא מעולם לא נתנה לבעיותיה האישיות להשפיע על עבודתה היום-יומית. חנה ניחנה בטביעת עין ובאינטואיציה שרחשו לה כבוד והערכה על היושר והצניעות שלה. אין ספק שעבודתה לאורך 20 שנה בלשכה תיחרת בדפי ההיסטוריה של לשכת סוכני הביטוח".

יו"ר ועדת הכספים אבי ברוך אמר כי "כמו כולם, גם אני הוכיתי בתדהמה כשנודע לי ביום חמישי על פטירתה הפתאומית של חנצ'ק, כך קראתי לה מאז שהיכרתיה. זכיתי לעבוד בצמידות אליה בארגון והכנה של למעלה מ-20 כנסים וכחבר הנהלה. תמיד היא היתה מלאת אנרגיה, תמיד הקפידה על כל פרט ופרט. תמיד דואגת שהכל יהיה מושלם. תמיד בחיוך ותמיד בנועם. הליכתה מאתנו היא אבידה שלא ניתנת לעיכול. הדברים שנאמרו בהלווייתה המחישו למאות האנשים שליוו אותה בדרכה האחרונה עד כמה היא היתה אהובה על עובדי הלשכה, ובמיוחד על הסוכנים שעבורם הקדישה את עבודתה. הלב כואב וזכרה יישמר אצלי לתמיד. תמיד אומרים לא לקחת ללב, אבל אצל חנצ'ק זה היה שונה: היא כולה היתה לב אחד גדול וכך תיזכר".

זהר לידובסקי, לשעבר דובר לשכת סוכני הביטוח, סיפר כי "חנה גולד ייצגה את כל היפה, הטוב והערכי שבאדם. זכיתי לעבוד עם קולגה שהיתה אשת שיחה, בנועם, בהקשבה ועם הרבה רגש ואכפתיות. עבדנו בשיתוף פעולה ובחברות מלאה, מתוך הערכה הדדית ומחויבות למטרה אחת: חיזוק והעצמת הלשכה וסוכני הביטוח. בכנסים, באירועים ובפעילות השוטפת ידעתי שטלפון או מייל לחנהל'ה ייענו מיידית ובאופן הענייני ביותר. חנה חיה חיים שקטים וצנועים וכך גם במותה. תמיד אזכור את עיניה הטובות, את חיוכה המבויש, את רצונה לתרום ולסייע בכל עת ותנאי, את משאלת כולנו לפגוש ולעבוד עם אנשים כמו חנהל'ה. יהי זכרה ברוך".

יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני יובל ארנון סיפר כי הכיר אותה שנים דרך ועדות הלשכה. "עבדנו יחד גם בארגון כנסים. היא היתה עובדת ותיקה ומסורה, מסודרת, לוקחת כל דבר ברצינות. בכנס האחרון באילת עבדנו בצמידות. היא היתה הראשונה להגיע בבוקר ואחרונה לעזוב בערב. תמיד היתה מאחורי הקלעים ווידאה שהכל מתנהל כשורה. היא למעשה היתה המזכירה של כל הוועדות בלשכה: מפיצה סיכומים לכל החברים, מחברת בין החברים ומתאמת, עושה את כל העבודות עבור ראשי הוועדות".

יו"ר ועדת סניפים ומחוזות אריק ורדי ספד אף הוא: "חנל'ה או חואניטה, כפי שבדרך כלל קראתי לך, רק לפני כמה שבועות שמחת כל כך על שיתוף הפעולה המחודש בינינו בכנסים ובאירועים של הלשכה. כמה שמחת שהכנס באילת עבר ללא תקלות וכמה תרמת כדי שכך יהיה. אוי חנה, כמה תחסרי לי ולנו. נתת את כל כולך בעבודתך היוצאת דופן. תמיד מוכנה לעזור, תמיד קצת לחוצה, אבל עם חיוך רחב ועם לב ענק.

"כשלא רצית שאחרים יבינו דיברת אתי בספרדית וצחקנו יחד צחוק גדול. חבל, כמה חבל שברגע האמת לא יכולנו לעזור לך. תמיד תישארי אתנו בזיכרון, וכפי שגבריאל גרסיה מרקס כתב: 'לזכור זה קל לאלה שיש להם זיכרון. לשכוח זה קשה לאלה שיש להם לב'. שלום לך יקירתי, אצלי את בלב. לכן לא אשכחך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email