סו"ב ישראל גרטי: "מאזן האימה לא רק בידי חברות הביטוח"

יו"ר ועדת אלמנטר נשא את דברי הפתיחה בכנס אלמנטר ה־33: "סוכן מקצועי זה אלמנטרי. זהו שם הכנס וזוהי לא סתם אמירה בעלמא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מול אלפי סוכני הלשכה ואורחי כנס אלמנטר 2019, פתח סו"ב ישראל גרטי, יו"ר ועדת אלמנטר, את הכנס שהתקיים השבוע באילת. בערב הפתיחה נשאו דברים גם מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, השר וחבר הקבינט, ח"כ יואב גלנט נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, ויו"ר איגוד חברות הביטוח, ד"ר גיא רוטקופף.

"סוכן מקצועי זה אלמנטרי. זהו שם הכנס וזוהי לא סתם אמירה בעלמא. מקצוענות בעולם הביטוח זו מהותנו כסוכני הביטוח. אנחנו שנותנים את כל כולנו למען המבוטחים, אנחנו שנושאים בגאווה את דגל המקצוע מהחשובים בישראל – קמים כל בוקר עם רצון עז לשליחות עילאית ומנסים להמציא את עצמנו כל פעם מחדש. אנחנו יודעים ומבינים שבענף הביטוח, למומחיות ולמקצוענות אין תחליף", אמר גרטי והוסיף: "מי שמכיר אותי יודע שאני 'פריק' של חדשנות, של המצאת הגלגל ושל ההתאמות לעולם המודרני והדיגיטלי. אני שמח לבשר לכם שבשנתיים האחרונות הוועדה האלמנטרית לצד חבריי נשיא הלשכה וממלא מקומו עמלים שעות רבות למען התאמות ושינויים אלו, עבור עתידנו, פרנסתנו ומעמדנו כיועצים ונותני שירותים מהשורה הראשונה".

ישראל גרטי בכנס אלמנטר 2019. צילום: יוד צילומים אילת

גרטי הודה לחברי הוועדה שבראשותו ומנה את הישגיה בשנה האחרונה: שתי תביעות למבוטח – שהגיע לפתרון; חוזר אישור קיום ביטוח, שייכנס לתוקפו ב־1.12.19; חוזר השרברבים, שהוועדה מטפלת בבעיות ובניסיון למצוא את המודל הנכון; הסדרת ביטוח לאופניים חשמליים, שלהערכתנו חייבים להאיץ את הגורמים המטפלים להסדרה כוללת כולל ביטוח חובה; קבצי איגוד; שת"פ עם רשות הסייבר; ביטוח חובה למגזר; שימוש בהר הביטוח בחידוש דירה אחת לשלוש שנים; ואישור העדר תביעות ברכב באתר הר הביטוח.

נדע גם להפנות גב

בפנותו לראשי חברות הביטוח הדגיש גרטי: "סוכני הביטוח הם עצמאיים המשווקים את המוצרים של חברות הביטוח למבוטחיהם, תוך אמונה והבנה שאין תחליף לסוכן הביטוח אשר מכיר ומבין את המוצר אותו הוא משווק ומתאים אותו למבוטח תוך קשר בינאישי ומגע אנושי. "אנחנו כסוכנים שחרטנו על דגלנו את המושג מקצוענות, לא נהיה חלק ממשוואה בה חברה כזו או אחרת לא תדע להעריך ולהוקיר את פעילותינו ולא תבין שמכירה וטיפול בביטוח זוהי פרופסיה. לא נבליג למי שיזניח אותנו לטובת הישירים. ואתם יודעים למה? כי זה קודם כל פוגע במבוטחים שלנו – שום טלפן, שום מרכזנית ושום עמדת מחשב לא יכולה להחליף אותנו, לא את החומר האנושי ובטח שלא את הידע והמקצוענות שלנו. הגיע הזמן שכולם יבינו זאת.

"אני שב ומדגיש כי אנחנו נלך יד ביד עם מי שירתם ויושיט יד לדרך הזו, ומאידך, נדע גם להפנות גב שצריך. הגיע הזמן שכולכם תדעו שמאזן האימה הוא לא רק בידי חברות ביטוח ונאמנות מחייבת הדדיות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email