"מאמינה במגע אישי ובלתי אמצעי עם העובדים"

במדור החדש, 'מנכ"ל בנעלי בית', יתראיין כל פעם בכיר אחר בענף הביטוח ושוק ההון. נאוה וייס, מנהלת מחוז ראשי וסמנכ"ל בחברת שלמה ביטוח, מדברת על הדרך להצלחה וקריירה ניהולית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: נאוה וייס
גיל: 52
מצב משפחתי: נשואה + 3
השכלה וקריירה: תואר ראשון עם התמחות בניהול, עובדת משנת 1986 בביטוח. בתפקידה האחרון שימשה במשך 5 שנים כמנהלת מחוז בחברת שלמה ביטוח. לפני כן עבדה 23 שנים במגדל, כשב־11 השנים האחרונות במגדל ניהלה את תחום האלמנטר במחוז מרכז של מגדל.

מה המוטו שלך לחיים שמלווה אותך?
"לאהוב את מה שאני עושה ולעשות את מה שאני אוהבת".

מהי תפישת העולם הניהולית שלך? את מבזרת סמכויות או ריכוזית?
"אני מנהלת שמעורה מאוד בעסק, מכירה את הפרטים לאשורם. יחד עם זאת, מאמינה שסמכויות לוקחים ולא נותנים. אני מבחינתי מוכנה לתת לכל מנהל/עובד את כל הכלים להחליט ומגבה על טעויות. אני מאמינה ביכולת המנהיגות שלי אך פתוחה לביקורת, להצעות ייעול ולשיתוף פעולה מצד המנהלים והעובדים".

וייס

מה את כמנהלת עושה לטובת עובדייך?
"אני משתדלת להיות מנהיגה חיובית עם ערכים וכבוד לכל עובד ולתת דוגמא אישית. אני מכוונת אותם בתחום המקצועי אך תמיד מנסה לשמור על היצירתיות בחשיבה שלהם ועל עצמאותם כדי שיהיו תמיד מסוגלים להביע דעה בחופשיות.

"כמו כן מקשיבה, עוזרת ומייעצת הן בבעיות אישיות והן בבעיות בעבודה מתוך אמונה שעובד שטוב לו הוא עובד עם תפוקה גבוהה יותר ונאמן לחברה. אני מאמינה במגע האישי ובקשר בלתי אמצעי עם העובדים ומשתדלת לדבר עם הסובבים 'בגובה העיניים'".

תחביב עיקרי שלך?
"לטייל בעולם, להאזין למוסיקה וגם כדורגל – כל שבת אני במשחקים של הבן".

מי עושה את הקניות בבית?
"לשמחתי את המטלה הזאת לקח על עצמו בעלי ושותפי לחיים שבזכות התמיכה והעזרה שלו אני מצליחה לפתח את הקריירה שלי".

ספר, סרט, סדרת טלוויזיה שהשאירו עלייך רושם מיוחד?
"הספר שהשפיע עלי הוא 'אומנות ההקשבה לפעימות הלב' של הסופר יאן־פיליפ סנדקר. מה שהשפיע עלי במיוחד זה המחויבות והנאמנות של הגיבור לחברה העיוורת ובמקביל התועלות והתובנות שקיבל מהחיבור המשותף".

יעד מועדף לנסיעה לחו"ל?
"המזרח הרחוק – רק שם אני מתנתקת לגמרי מהעבודה ומהעולם המערבי התובעני".

איך את רואה את עתיד סוכני הביטוח?
"כבתו של סוכן ביטוח, אני מאמינה בכל ליבי כי תפקידו של סוכן הביטוח חשוב מאוד. תפקידו של סוכן הביטוח בעיני הוא תפקיד של שליחות, הוא מכיר את המשפחה וצרכיה ועומד לעזרתו של המבוטח בצמתים הכי קשים בחייו של המבוטח.

"שוק הביטוח יעבור שינויים בעתיד הקרוב וילך לכיוון דיגיטלי. הסוכן ימשיך בעבודתו אך יאלץ להתאים את עצמו לפרופיל החדש ולהשתמש בכלים הדיגיטליים שיעמדו לרשותו.

"בשל שינויים אלה הסוכן ייבחן על מקצועיות ושירות, אך עדיין המגע האישי של הסוכן יישאר חשוב ללקוחות, בעיקר בשוק הישראלי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email