מאמינה בענף הקולנוע: כלל רכשה 17% מסינמה סיטי תמורת 100 מיליון שקל

הרכישה מתבצעת לפי שווי חברה של חצי מיליארד שקל. מגדל: "אנחנו מאמינים בתחום, על אף שחווה האטה בתקופת קורונה, וצופים כי ישוב להיות משמעותי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח ופיננסים רכשה 17% ממניות סינמה סיטי, תמורת הזרמה של 100 מיליון שקל לפי שווי חברה של 500 מיליון שקל לפני הכסף. מייסדי החברה, משפחות אדרי מבעלי יונייטד קינג, משפחת חדידה ומשפחת כהן ימשיכו להחזיק למעלה מ-50% ממניות החברה גם לאחר העסקה, יישארו בעלי השליטה בחברה ויובילו את ניהולה.

מתחם הסינמה סיטי בראשון לציון. צילום: shutterstock

סינמה סיטי, שנוסדה בשנת 2002, מפעילה כיום 8 מתחמי בידור וקולנוע בחבי הארץ כאשר האחרונים בבאר שבע, חדרה ואשדוד נפתחו עם סיום משבר הקורונה. לרשת 120 מסכים והיא מקרינה 40 סרטים שונים בממוצע בכל יום הקרנה. לסינמה סיטי נתח שוק של 35% משוק כרטיסי הקולנוע בישראל.

משתקמים מנזקי הקורונה

יוסי דורי, משנה למנכ"ל, מנהל חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנחנו מאמינים בתחום הפנאי והתרבות, על אף שחווה האטה בתקופת קורונה, אנו צופים כי ישוב להיות משמעותי". עוד הוסיף דורי: "אנו שמחים על ההזדמנות לחבור לשותפים הקיימים ומאמינים מאוד בהנהלת החברה ובדבקות ובנחישות שלה להצלחתה".

מתחמי הסינמה סיטי, כמו גם שאר מתחמי הקולנוע בישראל, היו סגורים במשך למעלה מ-16 חודשים רצוף מתחילת משבר הקורונה במהלך חודש מרץ 2020 ולא זכו בתמיכה ממשלתית, ומנגד סבלו מנזקים כספיים אדירים.

אבי אדרי, מנכ"ל סינמה סיטי מסר: "אנו שמחים על כניסתה של כלל ביטוח ופיננסים לקבוצת סינמה סיטי שמהווה הבעת אמון בענף הקולנוע בישראל ובסינמה סיטי בפרט. בחודשים האחרונים אנו רואים את צמיחתו המחודשת של ענף הקולנוע בחזרת הצופים לבתי הקולנוע ופריחתו של הקולנוע הישראלי לאחר שנפגע בצורה משמעותית בשיא משבר הקורונה בארץ. אני בטוח שנמשיך לגדול ולצמוח יחד עם שותפנו ולהוביל את ענף הקולנוע בישראל לצד קידמה טכנולוגית וסרטים מצוינים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email