מבטחי המשנה יפעלו לצמצום אסונות הטבע במקום תשלום פיצויים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שנת 2018 היתה שנה קשה מבחינת המספר הגדול של אסונות הטבע. כלקח מזה, מבטחי המשנה ינסו לפעול לנקיטת צעדים שיצמצמו את מספר האסונות, במקום רק לשלם פיצויים למבוטחים שנפגעו מאסונות טבע, מעריך ראש אגף פתרונות לביטוחי משנה של חברת הברוקרים AON, אנדי מרסל.

מרסל מוסיף, כי בשנה האחרונה לא היו מגה אירועים ברעידות האדמה, אולם נרשמו 42 אירועי אסונות טבע בהיקף של יותר ממיליארד דולר לאירוע. עשרות האירועים האלה רשמו יחד הפסדים של 237 מיליארד דולר למבטחי המשנה, בעוד שההפסד הכלכלי הגיע ל־653 מיליארד דולר. הבכיר מ־Aon מציין, כי האירוע שגרם את ההפסדים הגדולים לענף הביטוח בשנת 2018 היתה השריפה של היערות בקליפורניה, הפסדים שהסתכמו ב־12 מיליארד דולר.

 

הצפי הוא שחברות ביטוחי המשנה יקצו יותר כספים לפעולות הנעשות למניעת חימום יתר של כדור הארץ. החברות יתמכו בפעילות של ארגונים בינלאומיים, ובמיוחד של האו"ם.

ענקית הביטוח הסינית מוכרת השקעותיה

ענקית הביטוח הסינית Anbang התעניינה בעבר ברכישת חברות ביטוח ישראליות, ככלל־ביטוח והפניקס. עכשיו נציגי רגולטור הביטוח הסיני מוכרים את הנכסים שהיא רכשה במהלך גל הקניות שביצעה בסין, בארה"ב ובאירופה. המטרה היא להחזיר את קבוצת הביטוח לממדיה בטרם יצאה לטירוף הרכישות כדי שתוכל לעמוד בהתחייבויות למבוטחים.

להחזיר את הקבוצה לממדיה המקוריים | צילום: Shutterstock

הממשל הסיני הלאים את חברת הביטוח לאחר שנתגלו מעשי המרמה של יו"ר החברה שביצע כדי לממן את הרכישות הגדולות. גם צוות הניהול של הרגולטור רוצה למכור נכסים של חברת הביטוח. הצוות המנהל החליט למכור בנין משרדים גדול בניו־יורק שבבעלות חברת הביטוח. מגדל המשרדים נרכש מקרן בלקסטון בסכום של 414 מיליון דולר.

במקביל הצוות פועל יחד עם בנק אוף אמריקה למכור קבוצת מלונאות שבבעלותה מלונות פאר בניו־יורק ובסן פרנסיסקו. בנוסף, מתנהל מו"מ מתקדם למכירת חברת הביטוח הרפואי הסינית Hexie Health. קיימת התעניינות בחברת הביטוח הזו שמעניקה שירותי ביטוח רפואי ברחבי סין. המועמדת המובילה לרכישת החברה היא חברת ההשקעות הסינית Fujia.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email