"מביאים ערך מקסימלי ללקוחות"

עוז אספיר, סמנכ"ל סוכנים בבית ההשקעות הלמן־אלדובי מציג את מדד s&p500, שיסייע לחוסכים למקסם את התשואות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן שיווקי

בינואר 2019 הלך לעולמו ג'ון בוגל, שפיתח יותר מכל אחד אחר את שיטת ההשקעות הפאסיבית – שיטה המתבססת על השקעה במדדים ועל ההנחה שלאורך שנים השקעה בתיק השוק יכולה להניב את התשואה הטובה ביותר. לכן חוסכים שמעוניינים למקסם את השקעותיהם יחסכו במוצרים המחקים את מדד הבסיס.

מנהלי השקעות יכולים לנצח את השוק, הטובים שבהם יכולים אפילו לעשות זאת כמה שנים ברציפות, אבל בסופו של דבר כאשר זה מגיע לתקופה ארוכה, ובחיסכון פנסיוני אנו מדברים על עשרות שנים, סביר שהתשואות יתכנסו לממוצע.

עוז אספיר | צילום: יח"צ

תלכו בגדול

לכל חברה בה אנו משקיעים יש סיכון, אך כאשר משקיעים במספר חברות, מקטינים את הסיכון ואת רמת התנודתיות של תיק ההשקעות. אפשר להקטין את רמת התנודתיות ולצמצם את הסיכון בתיק גם אם בוחרים בהשקעה במדד גדול בעל רמת פיזור רחבה. אחד המדדים המובילים הוא s&p500 – מדד 500 החברות הגדולות ביותר בארצות הברית (במונחי שווי שוק). המדד הזה חוצה מגזרים ומאגד חברות מתחומים רבים: טכנולוגיה, תעשיה, אנרגיה ופיננסים ובכך מסייע לנטרל את הסיכון הספציפי הטמון בכל מניה.

עם המספרים לא ניתן להתווכח. משנת 2008 ועד 2018 הניבה השקעה ב־s&p500 תשואה של 11.3% בממוצע לשנה. מהסיבה הזאת הוחלט בבית ההשקעות הלמן־אלדובי, במקביל למסלולים האקטיביים בקופות הגמל, גמל להשקעה וההשתלמות, להנגיש לקהל הלקוחות אפשרות לשלב גם מסלולים פאסיביים, כדוגמת מדד s&p500 במוצרי חיסכון מסורתיים – מתוך אמונה שכך יוכלו למקסם את כספי החיסכון שלהם.

למקסם כספי החיסכון

לדברי עוז אספיר, סמנכ"ל סוכנים בבית ההשקעות הלמן־אלדובי, הלקוחות היום הרבה יותר מתוחכמים ומעורים במה שקורה בשווקים החיצוניים: "אנו נחשפים למגמה הולכת וגדלה של לקוחות שמבקשים לעבור להשקעה במסלולים מחקי מדד. תשואות גבוהות לאורך שנים, מביאות ערך מקסימלי ללקוחות.

"מוצר כמו קרן השתלמות, שהוא לטווח בינוני־קצר, הפך להיות מוצר השקעתי לטווח הארוך עקב כך שהציבור מגדיל להבין את חשיבות שמירת כספי החיסכון לגיל הפרישה ואי משיכת הכספים. במידת הצורך אנו מאפשרים ללקוחות לקיחת הלוואות בתנאים טובים במקום משיכת הכספים. לכן אנו רואים בהלמן־אלדובי עלייה בהעברות ובהצטרפויות למסלול s&p500 של קרן ההשתלמות. כמו כן, גם במוצר גמל להשקעה, בו משתמשים לקוחות לחיסכון לילדים או כתחליף לפיקדונות, מסלול ה־s&p500 נהפך להיות פופולארי כהשקעה טובה לטווח ארוך.

"גם בחיסכון הפנסיוני – ניקח לדוגמה את תיקון 190, מוצר חיסכון שמיועד לגיל השלישי – גם פה אנחנו בהלמן־אלדובי מאפשרים, כחלק מפיזור ההשקעות בתיק, לפלפל אותו על ידי השקעה במדד s&p500 שמוכיח את עצמו כמדד יציב ומניב תשואה גבוהה לאורך השנים. העברת חלק מהכספים למסלול s&p500 יכולה להגן משחיקה של החיסכון המיועד לפרישה", מסכם אספיר.

ניתן לקבל מידע נוסף על השקעה במסלולים מחקי המדד באחד משלושת מוצרי הדגל של הלמן־אלדובי: קרן השתלמות, קופת גמל, וקופת גמל להשקעה, וזאת דרך אתר החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email