מבצע גביית החובות בלשכה: כ-400 אלף שקל ייגבו עד סוף השבוע

סו"ב אודי אביטל: "רבים מהסוכנים כלל לא ידעו על חובם; היו כשלים טכניים רבי שנים. רוב הסוכנות והסוכנים החייבים נענים לשלם ברצון"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני מאמין שעד סוף השבוע נגבה מסוכנים חייבים כ-400 אלף שקל. מאז ישיבת יושבי ראש המחוזות והסניפים לפני קצת יותר משבוע, כ-250 סוכנות וסוכנים כבר שילמו את חובם, שהסתכם בכ-270 אלף שקל".

כך מעדכן סו"ב אודי אביטל, יו"ר מחוז תל אביב והמרכז, המשמש כפרויקטור של מבצע הגבייה מסוכני הלשכה החייבים לה דמי חבר. החוב המצטבר מסתכם ביותר מ-2 מיליון שקל.

אביטל. צילום: באדיבות הלשכה

אביטל משבח את יו"ר הסניפים והמחוזות שנרתמו לסייע בגבייה ומרימים אישית טלפונים לחייבים: "אני רוצה לשבח גם את עובדות הלשכה רחל שרעבי, העומדת בראש המבצע לצידי, ואת דיאנה קיסוס. אני מבקש להדגיש, כי במקרים רבים מדובר על כשלים טכניים רבי שנים, כי הנהגת הלשכה בשנים האחרונות לא טיפלה בנושא וכל אחד עשה ככל העולה על רוחו. לראיה, כשפנינו לסוכנים, גילינו שחלקם כלל לא ידעו שהם חייבים כסף; מדובר בסוכנים, חלקם בכירים מאוד, שהייתה להם הוראת תשלום, ולא הוראת קבע בכרטיס אשראי, והם לא שמו לב בכלל שלא ירדו להם 105 שקל בחודש ללשכה; אצל אחרים היו שינויים בכרטיסי האשראי או במספר חשבון הבנק. לא היה מעקב על תשלומי החברים לביטוח אחריות מקצועית כי אין כשלים כאלה, נציג איילון מוודא את קבלת התשלומים מכל סוכן בכל חודש".

לדברי אביטל, יש סוכנים שמבקשים להקל עליהם, רבים מהם עברו שנה קשה בשל משבר הקורונה: "אנחנו מסייעים לכל מי שזקוק לכך; בודקים כל מקרה לגופו תוך השתדלות גדולה מאוד ללכת לקראת סוכן שמתקשה לשלם", הוא מציין.

עוד אומר אביטל כי הוא מאמין שעד לתום מבצע הגבייה בשבוע הבא, יהיו 4,000 חברי לשכה משלמים, וגריעת סוכנים מחברות בלשכה תהיה מינורית: "לכל מי שעשה רעש סביב נושא הגבייה, אני יכול להרגיע אותו ולומר לו שרוב הסוכנים החייבים יישארו חברי לשכה. זאת המטרה שלנו, אבל שיהיו חברים וגם ישלמו לטובת פעילות הלשכה". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email