"מבקשים מהפיקוח לשתף פעולה"

בכירי הלשכה מסכמים את תשע"ו. והפעם: חוה פרידמן-וינרב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בוועדה אנו דנים בתלונות מבוטחים נגד סוכנים המופנות ללשכה, התנהגות סוכנים בניגוד לכללי האתיקה ותלונות של סוכן אחד על סוכן אחר. עד כה טיפלנו בכ־180 תלונות שהוגשו אלינו. התלונות מוגשות בכתב ומטופלות באופן מיידי, כשהכוונה היא לפתור תלונות וסכסוכים בדרך של גישור. אנו מבקשים התייחסות בכתב מהסוכן עליו מתלוננים. לאור התשובה אנו מקבלים החלטה – האם לזמן את המתלונן והנילון לבירור ויישוב המחלוקת בפנינו, או שניתן לפתור את התלונה בדרך אחרת. לעיתים מוגשת תלונה נגד סוכן ביטוח, ומקריאת התלונה אנו מבחינים שהמקרה נובע ממחדל של חברת ביטוח. במקרה כזה, אנו פונים לחברה וזוכים למענה מלא ומיידי, ועל כך תודתנו על שיתוף הפעולה לו אנו זוכים מצד כל חברות הביטוח.

חוה פרידמן-וינרב
חוה פרידמן-וינרב

דרכי הענישה של הוועדה מגוונות ובהן: אזהרה, נזיפה, הטלת קנס כספי לטובת אחת מקרנות הלשכה, העברת העמלה, המלצה למועצה הארצית להוצאת החבר על תנאי לתקופה קצובה או לגמרי, ואפילו המלצה בפני המפקחת לשלול רישיונו של חבר. על החלטות אלו ניתן לערער בפני בית הדין הארצי.

לשנה החדשה, אנו פונים ומבקשים ממשרד המפקחת לשתף עימנו פעולה, ולהעביר תלונות המוגשות לפיקוח לוועדת האתיקה, לבירור וטיפול שלנו. אנו מאחלים למבוטחינו, לחברות הביטוח, לחברינו הסוכנים ולכל בית ישראל, שנה מבורכת, עם כל הטוב שבעולם. שנה שכל מחלוקת תבוא על פתרונה ברוח טובה".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email