מגדירה הצלחה: בך בנתה המתכננת הפיננסית הלן ג'יין ווסט קריירה מצליחה

המתכננת הפיננסית הלן ג'יין ווסט, הרושמת 16 שנות חברות ב־MDRT, מגדירה מה זאת קריירה מצליחה – ואיך בונים אותה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצלחה, על פי המתכננת הפיננסית הלן ג'יין ווסט – הרושמת 16 שנות חברות ב-MDRT – פירושה קריירה העולה בקנה אחד עם האופן שבו היא רוצה לנהל את חייה. ווסט, המתגוררת בפלימות' שבאנגליה, ידעה שברצונה לנהל עסק עצמאי, אך לא מהסוג שמצריך לרכוש מלאי סחורות, וגם להקדיש זמן למשפחה ולתרום לחברה. כיועצת פיננסית היא הצליחה ליהנות מכל העולמות תוך ניהול קריירה מתגמלת, הכוללת חמישה אותות כבודCourt of the Table, וגם להתמקם בצמרת של חמש היועצות הפיננסיות המובילות בבריטניה בשנת 2015. .

אמות המידה הגבוהות ביותר

ווסט פועלת בתחום השירותים הפיננסיים מזה 25 שנים, מתוכן 11 שנים בעסק העצמאי שלה, West Financial Management. ווסט, כאמור, פנתה לשוק החיסכון הפנסיוני כדי לסייע לאיזון בין הקריירה לבין חיי המשפחה – היא רצתה לבלות את שעות הערב בבית, עם ילדתה הקטנה, ולקוחות בגיל הפרישה נוהגים לקיים פגישות בעיקר בשעות היום. היום העסק שלה משרת כ-130 לקוחות, שגילם הממוצע הוא 75, וכל אחד מהם מחזיק בחברה שלה תיק השקעות בשווי של כ-200 אלף ליש"ט (כ-300 אלף דולר).

מאז ינואר 2013 היועצים הפיננסיים בבריטניה אינם רשאים לגבות עמלה בתור תשלום על השקעות בעסק שלהם. הדרך היחידה העומדת לרשותם היא גביית תשלום ישיר או ניכוי מתיק ההשקעות. ווסט מעדיפה תשלום ישיר, וסבורה שהשיטה החדשה תהיה בסופו של דבר רווחית לעסק שלה, אך הדבר יצריך התאמה מסוימת לשינויים.

השינויים הרגולטוריים מחייבים אותה גם להגיש סקירות שנתיות ללקוחות ששכרו את שירותיה מ-2013 ואילך. ווסט אינה מסתפקת בכך, ובמסגרת השירות המעולה שהיא מעניקה, היא מגישה סקירות שנתיות לכל לקוחותיה, לרבות אלה שהצטרפו אליה לפני 2013, אפילו שדרישות הממשל אינן חלות עליהם.

ווסט. "המעבר לניהול חברה מהווה נטל כספי, אבל עליך להאמין שההכנסות יגדלו כתוצאה מההשקעה בעובדים"
ווסט. "המעבר לניהול חברה מהווה נטל כספי"

התפישה העסקית שלה היא לעמוד באמות המידה הגבוהות ביותר הנדרשות מיועצים בבריטניה וכן להציע שירות אישי אחראי. "חשוב שהלקוחות יוכלו לבטוח בי ולסמוך עליי שאני מתעדכנת ללא הרף במתרחש בענף", היא אומרת.

אחת הדרכים שלה לצרף לקוחות חדשים היא רכישת רשימות לקוחות מיועצים פורשים. בנוסף, היא מאתרת לקוחות פוטנציאליים באמצעות ימי עיון שהיא משווקת ומפגשי אירוח שבהם היא מבקשת את לקוחותיה להזמין את חבריהם. האירועים שהיא עורכת כוללים מסיבות תה, ביקורים ביקבים וגם מופעים הכוללים מפגשים בלעדיים עם אמנים מאחורי הקלעים.

אחד הלקחים שהפיקה ווסט מהמפגש השנתי של MDRT שהתקיים בשנת 2000 היה שכל שיאני הביצועים העסיקו עוזרים. כיום מונה הצוות של ווסט חמישה עובדים, חלקם במשרה חלקית וחלקם במשרה מלאה. "המעבר מקריירה יחידנית לניהול חברה, מהווה נטל כספי בשלבים הראשונים של העסק", אומרת ווסט. "עליך להאמין שהכנסות העסק יגדלו כתוצאה מההשקעה בעובדים. במשך שבע שנים ניהלתי את החברה עד אחרון הפרטים, לפני שגייסתי מנהל משרד. במבט לאחור, לא הייתי ממליצה לנהוג כך. במקום לטפל בכל ההיבטים, היה עליי לגייס מנהל משרד מלכתחילה".

על אף הגידול בפעילות, בזכות צוות העובדים שלה, שבוע עבודה טיפוסי של ווסט כולל כ-40 שעות בלבד, והוא כולל יומיים גמישים לצורך מנהלה ותכנון ושלושה ימי עבודה ממוקדת, שבהם היא מקיימת שמונה עד 10 פגישות עם לקוחות מדי שבוע.

מעורבות בקהילה

כדי לשמור על איזון בחיים – וגם לשמור על קשר מתמיד עם עמיתים – ווסט מכהנת כנשיאת הסניף המקומי של Rotary וכמנהלת הכספים של סניף YMCA בקהילה שלה.

אבל זו לא התרומה היחידה שלה. ווסט סבורה שעל בני הדור הצעיר להפגין הבנה פיננסית, וטוענת שלעיתים קרובות הצעירים אינם מבינים בנושאי כספים כמו ניהול תקציב או ריביות. היא כתבה ספר בנושא, Secrets of a Financial Adviser (הסודות של יועץ פיננסי), שמוצע למכירה באמזון ומופץ בחינם באתר האינטרנט שלה westfm.biz.
"אני חשה שמוטלת עליי שליחות לעזור לזולת", אומרת ווסט. "כדי לעשות זאת, עליי לנהל עסק רווחי ויעיל. כך אני מיישמת את תפיסת 'האדם השלם' ומקדישה זמן לבריאות, להשכלה, לכסף, לחיי הרוח, לקהילה, לסביבה, לחברה ולמערכות היחסים שלי".

מתוך Round the Table, ינו'/פבר' 2016

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email