מגדל ביטוח הקימה אקדמיה עסקית לסוכני החברה

אקדמיית MBF תציע הכשרות מקצועיות ייחודיות המותאמות למציאות החדשה ולאתגרי שירות הלקוחות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל חברה לביטוח הקימה אקדמיה עסקית Migdal Business Finance (MBF), המיועדת לסוכנות וסוכני החברה. האקדמיה מציעה תוכניות לימודיות ייחודיות בנושאים שונים לקהלי ערוצי ההפצה השונים והמגוונים הפועלים בשיתוף פעולה עם מגדל, במטרה למקצע ולהכשיר את הסוכנות והסוכנים מתוך הבנה עמוקה של הכלים הדרושים להתמודדות עם חשיבות העתיד הפיננסי והכלכלי של לקוחותיהם.

תוכנית הלימודים הראשונה המושקת במסגרת האקדמיה, שתתחיל כבר בחודש פברואר הקרוב, היא תוכנית "תכנון עתיד פיננסי", והיא נועדה להכשיר את הדור הבא של הסוכנים לאור מציאות הקורונה ולהעניק להם 'ארגז מקצועי' עדכני ומקיף ביותר בתכנון עתיד פיננסי עבור הלקוחות.

ליאור רביב. "מפנים את המיקוד העסקי לעבר מאפייני הלקוח" | צילום: באדיבות מגדל

במסגרת התוכנית ילמדו הסוכנים שפה פיננסית חדשה ועולמות תוכן חדשים היוצאים מנקודת המבט של הלקוחות לטיפול בכלכלת המשפחה. התוכנית תכלול 13 מפגשים והיא מתקיימת בשיתוף פעולה מלא עם המכללה לפיננסים "אורין שפלטר". המפגשים יתמקדו בארבעה נושאים עיקריים: ידע תיאורטי ופרקטי, מיומנות בניהול כסף ומתן פתרונות מגוונים ללקוחות; מיומנות שיח פיננסי-פנסיוני הוליסטי מול הלקוח; שגרות עבודה וכלים לניהול זמן מותאם אישית ומיצוי הפוטנציאל הפיננסי בקרב הלקוחות הקיימים.

בוגרי התוכנית יקבלו תעודת הסמכה מטעם MBF, ולמצטיינים שביניהם תינתן תוכנית המשך לתכנון פיננסי מתקדם.

"מציאות חדשה"

בתאריך 20.1.2021, בשעה 10:30, תקיים החברה אירוע השקה של האקדמיה לכל סוכניה באמצעות וויבנר חגיגי, יחד עם הנהלת החברה, והרצאה מרתקת של הטניסאי אנדי רם אשר בסיומה תחל ההרשמה לתוכניות ההכשרה הקרובות בתחום הפיננסי והגיל השלישי.

לדברי ליאור רביב, משנה למנכ"ל מגדל ביטוח ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה: "המציאות החדשה לאור ההתמודדות עם נגיף הקורונה חייבה אותנו בחשיבה מחודשת על המאפיינים של הנכס המרכזי שלנו – הלקוח, בהתמודדותו עם מצבים שונים בחיים. היא חידדה עבורנו את הצרכים שצפים בתקופות של אי ודאות והעמיקה אצלנו את הצורך לעשות התאמות עסקיות באופן פעילותנו מול ערוצי ההפצה שפועלים בשיתוף עם מגדל. כל זאת, מתוך נקודת מוצא משותפת אחת: הפניית המיקוד העסקי לעבר מאפייני הלקוח, ובהתאם לכך חיזוק היכולות שלנו לשמש עבורו כתובת אחת לכל צרכיו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email