מגדל ביצעה שני מבצעי חילוץ מוצלחים של מטיילים ישראלים בדרום אמריקה

במסגרת פעילות החילוץ ניצלו חייהם של שני צעירים ישראלים. אלי הרוש, מנהל ביטוחים קבוצתיים ונסיעות לחו"ל במגדל: "שמח שיכולנו לספק את הטיפול הרפואי המיטבי ולהביאם למקום מבטחים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החודש האחרון הביא את מגדל לבצע שני מבצעי חילוץ מורכבים בדרום אמריקה, שבהם היו מעורבים מבוטחי החברה בפוליסת "מגדל מסע עולמי – תרמילאים".

המבצע הראשון כלל את החזרתה בתחילת החודש של המטיילת זהר כץ (22) מפרו, לביתה שבערבה. כץ הרגישה במהלך טיולה כאבי בטן ובחילות. היא קיבלה טיפול אנטיביוטי ראשוני, אולם המשיכה וסבלה מחולשה ומסחרחורות. בהמשך הובהלה לבית חולים מקומי וממנו לבית חולים אוניברסיטאי בלימה, בירת פרו, שם אובחנה כחולה במחלת דם קשה שאיימה על חייה.

אלי הרוש, מנהל ביטוחים קבוצתיים ונסיעות לחו"ל במגדל, מספר כי "בתחילה זה נשמע כמו מקרה פשוט לטיפול, אולם עם שכיחות התסמינים ובירור מקיף שנערך לה, התברר לנו כי מדובר ממש במאבק מסביב לשעון להצלת חייה".

לדבריו, האבחנה הרפואית הביאה את מגדל להפעיל מאמצים רבים כדי לאפשר לה לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש: "זהר הגיעה ללימה במצב קריטי ונדרשה לתרומות דם. בעזרת סיוע של מד"א ו–IMA, וכן לבם הרחב של אנשי הקהילה היהודית בפרו וישראלים רבים, השתפר מצבה באופן הדרגתי והתייצב".

הרוש. "שמח שיכולנו לסייע"

חילוץ מהפסגה

המבצע השני הסתיים בהצלחה רק לפני ימים ספורים. מדובר במטייל ישראלי צעיר, שיחד עם מטיילת גרמנייה, יצאו לטיפוס באזור הררי ומבודד בגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. תוך כדי טיפוס נפצע המטייל הישראלי בצורה קשה ולא יכול היה להמשיך במסע. השניים לא נשאו עמם כל אמצעי תקשורת ומשכך, המטיילת הגרמנייה החלה בדרכה להזעיק עזרה. המטייל הישראלי נותר באוהל שהקימו בגבהים, מצויד בכמויות קצובות של מים ומזון. לדברי הרוש,  "רק לאחר יומיים מפציעתו של המטייל הישראלי, הועברה הודעת מצוקה מסודרת למגדל ומגנוס. עם קבלת ההודעה הופעלו מיד כל הצוותים הנדרשים ואנשי הקשר, כולל משרד החוץ ומקומיים, כדי לנסות ולהבין איך מחזירים את המטייל מהר ובבטחה. החילוץ נמשך בפועל קרוב ל-24 שעות, בתנאים קשים. המטייל נמצא כעת בשלבי החלמה, עד שניתן יהיה להטיסו חזרה ארצה".

לסיכום אמר הרוש, "אני שמח שיכולנו, יחד עם גורמים נוספים, לדאוג למבוטחים שלנו בשעת מצוקה ממשית, לספק להם את הטיפול הרפואי המיטבי ולהביאם למקום מבטחים".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email