מגדל, הראל ושירביט זכו במכרז ביטוח רכבי עובדי המדינה לשנת 2018

החברות הזוכות יבטחו כ־ 70 אלף רכבים, בהיקף כספי הנאמד ב־300 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אגף החשב הכללי במשרד האוצר הודיע כי הזוכות במכרז הפומבי לביטוח רכבי עובדי המדינה ל־2018, הן החברות מגדל, הראל ושירביט. ב־2018 יבוטחו כ־70 אלף רכבי עובדי מדינה, בני זוגם וגימלאים, בהיקף כספי הנאמד ב־300 מיליון שקל.

חברת מגדל תבטח כ־65% מכלל הרכבים (כולל רכבים המבוטחים בביטוח צד ג'), הראל תבטח כ־32% מכלל הרכבים, ושירביט תבטח כ־3% מכלל הרכבים. מגדל והראל היו בין הזוכות גם במכרז לשנת 2017, ושתיהן הגדילו חלקן – מגדל ביטחה עד כה 49% מהרכבים והראל כ־7%. איילון הייתה החברה הנוספת והיא ביטחה כ־44% מהרכבים. שירביט כבר היתה בעבר בין הזוכות: ב־2016 היא ביטחה כ־19% מהרכבים.

הקריטריון: איכות השירות

מהאוצר נמסר כי השנה בוצעו במכרז מספר שינויים בהשוואה לשנים קודמות, המביאים לידי ביטוי רפורמות ושינויים שחלו בשוק ביטוחי הרכב. בין היתר, בבחירת הזוכות במכרז שולב לראשונה ציון איכות השירות, שניתן על ידי חברות הביטוח ללקוחות (בהתבסס על מדד המתפרסם על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחסכון), וזאת על מנת להבטיח שירות מיטבי לעובדי המדינה.

אליהו. "מגדל חותרת להיות החברה המובילה בתחום"

 

בנוסף, המכרז יצר התאמה בין מאפייני הנהג ורכבו (כמו גיל והיסטוריה ביטוחית) לבין פרמיית הביטוח שישלם וההשתתפות העצמית – כך שנהגים זהירים יקבלו הוזלה בביטוח הרכב על מנת לתמרץ נהיגה בטוחה בקרב עובדי המדינה וגימלאיה. במסגרת המכרז יקבלו עובדי המדינה את ההנחה המקסימלית (העומדת על כ־16.25%) מתעריף החובה המפוקח על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחסכון, הנקבע בהתאם למאפיינים כאמור לעיל.

לדברי החשב הכללי, רוני חזקיהו, "פעלנו השנה להגדלת תועלות המכרז לעובדי המדינה, כאשר לצד המחיר הכלכלי הושם דגש על השירות, כמו גם על התאמה למאפייני העובד לצורך תמריץ לנהיגה נכונה".

עופר אליהו, מנכ"ל מגדל, מסר בתגובה לזכיית החברה כי "הזכייה פעם נוספת במכרז היוקרתי תומכת בחתירתה של מגדל להיות חברה מובילה גם בתחום הביטוח הכללי. שיעורי הצמיחה שמציגה מגדל בביטוח כללי, בשיתוף פעולה ובתמיכת סוכני הביטוח, ובשילוב עוגנים אסטרטגיים כמו מכרז זה, יובילו אותנו להשגת יעדנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email