מגדל משדרגת: משיקה הפקת פוליסת ביטוח על בסיס מספר הרישוי של הרכב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל ביטוח משיקה בימים אלה תהליך משודרג להפקת פוליסת ביטוח רכב רכוש וחובה, אשר מבוסס על מספר הרישוי של הרכב. מהחברה נמסר, כי ברוב המקרים, סוכן הביטוח או חתם מגדל, לא יצטרכו להקליד פרטי רכב נוספים מעבר להקלדת מספר הרישוי.
הדבר מתאפשר באמצעות התאמה מדויקת לנתוני רישיון הרכב כפי שהם רשומים במשרד התחבורה. כל פרטי הרכב, כגון: שנת ייצור, סוג הרכב, קוד הדגם, נפח ומשקל, קיום מערכות בטיחות וכן הלאה, יימשכו באופן אוטומטי כנגזרת של מספר הרישוי לטובת הפקת פוליסת ביטוח רכב רכוש וחובה.
עוד נמסר, כי התהליך המשודרג טומן בחובו יתרונות רבים למבוטחים ולסוכני הביטוח. כך, למשל, המבוטח יקבל לידיו פוליסה עם פרטי רכב מדויקים ויחסוך זמן ובירוקרטיה בקבלת הצעה ובהצטרפות לביטוח. מבחינת סוכן הביטוח, מדובר בחסכון תפעולי משמעותי גם בביטוח רכב חובה, לאור השינויים הרגולטוריים הצפויים בתחום, אשר יחייבו הזנת פרטי רכב נוספים מעבר לנהוג כיום.
בתוך כך, סוכן הביטוח נהנה באמצעות שימוש במספר הרישוי מחיסכון בזמן ובכוח אדם לצורך בירור פרטי הרכב מול המבוטח, מחסכון בזמן עבודת הפקיד באיתור קוד הדגם המתאים לפי מחירון "לוי יצחק" וכן ממניעת אי־נעימויות מול המבוטח בעת תביעה, במקרה ולא קיימת התאמה בין פרטי הרכב שהוזנו בפוליסה לבין הרכב הנפגע.
סך כל אותם היתרונות מיועדים להקל משמעותית על סוכן הביטוח במתן הצעה ללקוח חדש, ולפנות לו זמן ומשאבים משרדיים להגברת המכירות ושיפור השירות.

יעילות תפעולית

לדברי יוסי פרץ, מנהל חטיבת ביטוח כללי במגדל, "תשתית ההפקה באמצעות מספר הרישוי, תאפשר זיהוי ודאי של הרכב המבוטח בצד חוויית משתמש נוחה וידידותית ביותר והשגת יעילות תפעולית במשרד הסוכן במונחי זמן ומשאבים. בכוונתנו להמשיך ולפתח את התשתית הדיגיטלית ליישומים נוספים, שיהוו יתרון תפעולי ושירותי משמעותי עבור הסוכן".
אמיל וינשל, מנהל חטיבת לקוחות וערוצי הפצה במגדל, אמר כי "העוצמות הטכנולוגיות יוצאות הדופן של החברה מביאות בשורה ענפית וצרכנית חדשה".
בתגובה, אמר אריאל מונין, יו"ר וועדת ביטוח כללי בלשכת סוכני ביטוח: "אין ספק כי יעילות משרד הסוכן היום היא הדבר שכל סוכן צריך ללמוד כיצד נכון לו לבצע. טכנולוגיה כפי שמציגה מגדל תקל על הפקת פוליסה ואנו מברכים על כך; העולם השתנה, ואנו חייבים להתקדם ולייעל תהליכים גם במשרד עצמו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email