מגדל משיקה אפליקציה המאפשרת איתור רופא מומלץ בחו"ל וקבלת החזר כספי בתוך שעות

גיא כרמון, ממפתחי האפליקציה: "אנחנו מכירים מקרוב את החוסר הקיים היום בכל פוליסות ביטוחי חו"ל, ופתרנו את הבעיות הקיימות באמצעות האפליקציה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשנת 2015 נרשמו בין 5.5 ל־6 מיליון יציאות של ישראליים לחו"ל והמספרים בשנים האחרונות במגמת עלייה מתמדת. מרבית הנוסעים סומכים על ביטוח הנסיעות לחו"ל שיעניק להם טיפול ושירות רחוק מהבית בעת מקרה חירום. ואולם, כאשר אנו נזקקים לשירות רפואי פשוט אנו צריכים למצוא בעצמנו רופא או מרפאה, וזאת כשאנחנו נמצאים בסביבה זרה ולא מוכרת.

על צורך זה עונה שיתוף פעולה בין חברת הביטוח מגדל לבין חברת IMA הישראלית, אשר מתמחה במתן סיוע רפואי אישי לישראלים המטיילים בחו"ל ופיתחה את האפליקציה.

באמצעות MedPay ניתן להגיש תביעה ולצרף את מסמכי התביעה בעקבות מקרה הביטוח בחו"ל, וההחזר הכספי יתקבל בתוך שעות ספורות לכרטיס האשראי של המבוטח.

ההחזר הכספי הוא ללא השתתפות עצמית, ללא טופסולוגיה וללא צורך באישור מראש דרך מוקד מענה כזה או אחר, כאשר כל תהליך ניהול ותשלום התביעות עומד בדרישות האבטחה הגבוהות והמחמירות ביותר.


אפליקציית MedPay

חוכמת ההמונים

בנוסף, ולראשונה בעולם ביטוחי הנסיעות לחו"ל נעשה בעזרת עיקרון "חוכמת ההמונים". המבוטח יכול לאתר באמצעות האפליקציה מגוון של שירותים רפואיים מומלצים וסמוכים למיקומו בחו"ל, בדומה להמלצות trip advisor או booking.com, לרבות אפשרות לנווט בקלות לרופא או למרפאה (חיבור ישיר ל־WAZE או ל־Google Maps). המבוטחים מתבקשים לדרג רופאים ומרפאות שהיו בהם (לפי דירוג כוכבים), כך שהמאגר של MedPay נשאר רלוונטי ומתעדכן כל הזמן.

בשורה התחתונה, השירות הדיגיטלי מבטיח מענה מהיר למבוטח, רפואי וכספי גם יחד, באמצעות הטלפון הנייד בלבד.

לדברי גיא כרמון, מנכ"ל חברת IMA וממפתחי האפליקציה, "אנחנו מכירים מקרוב את החוסר הקיים היום בכל פוליסות ביטוחי חו"ל – חוסר האונים במציאת רופא מקומי, דווקא במקרים פשוטים, ובנוסף הפגיעה במסגרת האשראי של המבוטח, שנדרש לשלם לרופא בחו"ל ולקבל החזר לאחר שובו לישראל, לעיתים הרבה אחרי. את כל אלה פתרנו באמצעות האפליקציה שאנו מעמידים היום לשירות המבוטחים, ללא עלות נוספת וללא ייקור דמי ביטוח הנסיעות, ועם אבטחת מידע מרבית".

אלי הרוש, מנהל ביטוחים קבוצתיים ונסיעות לחו"ל במגדל, מוסיף כי "טרם השקת השירות ערכה מגדל פיילוט מקיף בקרב לקוחות שרכשו בתקופה האחרונה פוליסת ביטוח נסיעות של החברה. חיברנו אותם לאפליקציית MedPay וכבר שילמנו עשרות תביעות דרכה. הפניות טופלו באופן מיידי ותוך שעות בודדות בוצע זיכוי כספי מלא בכרטיס האשראי של המבוטחים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email